Меню
Разработки
Разработки  /  Математика  /  Уроки  /  1 класс  /  Письмова нумерація чисел 11-20. Нумераційна таблиця. Задачі на знаходження невідомого доданка. Порівняння числа і виразу .

Письмова нумерація чисел 11-20. Нумераційна таблиця. Задачі на знаходження невідомого доданка. Порівняння числа і виразу .

Мета: учити читати числа другого десятка у нумераційній таблициці ; формувати вміння розв'язувати приклади та задачі на знаходження невідомого доданка ; розвивати увагу, кмітливість, виховувати акуратність, працьовитість.

18.06.2018

Содержимое разработки

Тема.  Письмова нумерація чисел 11-20. Нумераційна таблиця. Задачі на знаходження невідомого доданка. Порівняння числа і виразу

Мета: учити читати числа другого десятка у нумераційній таблициці ; формувати вміння розв'язувати приклади та задачі на знаходження невідомого доданка ; розвивати увагу, кмітливість, виховувати акуратність, працьовитість.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Привітання

Всі сідайте тихо, діти,

Домовляємось не шуміти,

Руку гарно підіймати,

На уроці не дрімати,

Всі готові до уроку? (Так)

-Вірш про математику.

Математика-наука точна
То ж не любить вона ґав
Ґави хай сидять на гілках
В учнів нехай працює голівка.

II. Повторення вивченого матеріалу

1Усна лічба

Гра « Хто швидше?»

 2. Фронтальне опитування вправа «Мікрофон»

Назвіть число, в якому 1 дес. 5 од; 1 дес. 4 од.; 2 десятки; 1 дес. 3 од.

Назвіть числа від 3 до 20; від 6 до 17; від 2 до 18.



Назвіть «сусідів» числа 16.

Назвіть попереднє число до числа 20.

Назвіть наступне число до числа 14.

3. Віршовані задачі:

Гляньте, білочка одна 
Визирає із дупла.
Ще одна стрибнула з гілки,
А за нею ще три білки.
Прошу вас, діти милі,
Щоб всіх білок полічили.(1+1+3=5)

В чепурненькій годівничці
Горобці сидять ,синиці.
Шість горобчиків завзято
Узялись зерно клювати.
На мотузці куснем сала
Дві синички ласували.
Скільки пташок в годівниці? (6+2=8)

Мчаться на санчатах
Четверо малят.
Троє з них дівчата.
Скільки ж тут хлоп'ят? (1)

4.Гра «Допоможи Незнайкові»

6 – 5 + 8 = 10 2 + 3 +4 = 6

5 + 0 + 3 = 9 8 – 0 + 2 =10

III. Вивчення нового матеріалу

1. Повідомлення теми і мети

- Сьогодні на уроці ми будемо вчитися читати числа другого десятка у нумераційній таблиці, будемо розв’язувати задачі та порівнювати нерівності.

2. Робота за підручником

Завдання 1

- Прочитайте числа, записані в таблиці. (Учитель називає двоцифрові числа в межах 20, а учні записують їх в зошит.)

Завдання 2

- Полічіть, скільки білих і синіх квадратиків.у кожній парі стовпчиків. - Яке число отримали?

- Запишіть ці числа в зошити.

3. Самостійна робота (завдання 3)

4. Складання і розв'язування задачі за малюнком

Завдання 4

Чому дорівнює маса ведмедика?

Що в задачі сказано про масу зайчика?

Як дізнатися масу зайчика? 10-6 = 4 (кг)

Чому віднімали?

Спробуйте з цими числами скласти задачу таким чином, щоб замість слова менше було слово більше. (Маса ведмедика 10 кг, а маса теляти — на 6 кг більша. Яка маса теляти?)

Фізкультхвилинка

5. Розв'язування нерівностей

Завдання 5

- Запишіть у зошити нерівності і поставте правильний знак. 

IV. Закріплення та поглиблення набутих знань

1.Робота в зошиті

Завдання 1

- Порахуйте скільки білих квадратиків? Скільки сірих?

- Скільки разом? - Яке число можемо записати?

Завдання 2

- Записати числа 13, 16, 18 у таблицю.

Завдання 3

Порівняти числа: 11 і 15, 17 і 14, 19 і 20….

2. Завдання з логічним навантаженням 

Завдання 6 у підручнику

Скільки троянд у букеті?

Повідомте всі можливі відповіді.

V. Підсумок уроку

Пряма і зворотна лічба в межах 20. - Прочитайте записані числа: 13; 16; 17; 18; 20.

- Скільки десятків та одиниць у числах 11; 14; 16; 18?

- Ми рахували? Ми писали? Ми задачі і приклади розв'язували?

- Ви гарно попрацювали!











-80%
Курсы профессиональной переподготовке

Учитель, преподаватель математики и информатики

Продолжительность 600 или 1000 часов
Документ: Диплом о профессиональной переподготовке
17800 руб.
от 3560 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Письмова нумерація чисел 11-20. Нумераційна таблиця. Задачі на знаходження невідомого доданка. Порівняння числа і виразу . (36.65 KB)
