Підсумковий урок з теми "Вказівка повторення", 11 клас. Архів містить конспект уроку та родатковий матеріал до уроку.
Даний урок проводиться в кінці вивчення теми: "Вказівка повторення", та дасть змогу учителю перевірити рівень знань учнів з даної теми та підготувати учнів до контрольної роботи.
Мета:
- Перевірити, як учні засвоїли матеріал з теми «Вказівка повторення ;
- Розглянути приклади використання різних видів циклів при розв’язуванні задач;
- З’ясувати переваги та недоліки різних видів циклів;
- Підготуватися до виконання контрольної роботи.
План уроку
|
Етапи |
Час |
Прийоми і методи |
|
І. Мотивація; оголошення теми; очікувані результати.
|
5—7 хв |
Усне опитування |
|
II. Перевірка знань учнів з теми «Вказівка повторення»
|
25—30 хв |
Розповідь учителя; бесіда; робота в групах; робота з підручником; робота біля дошки та за комп’ютером. |
|
III. Підбиття підсумків |
5—7 хв |
Бесіда; відповіді на питання |
|
IV. Домашнє завдання |
1 хв |
Коментар учителя; записи на дошці й у щоденниках |
Хід уроку
І. Мотивація
Повторюємо з учнями попередній матеріал.
- Що називається циклом?
- Навести приклади циклічних процесів?
- Які ви знаєте способи організації циклів на Паскалі?
Отже, сьогодні ми з вами маємо закріпити наші знання з теми «Вказівки повторення» та підготуватися до написання контрольної роботи.
Оголошення теми. Очікувані результати.
Ми пригадаємо характеристики усіх типів циклів та умови їх використання при розв’язуванні циклічних задач. З’ясуємо переваги та недоліки кожного з циклів та перевіримо, як ви навчилися розв’язувати задачі.
IІ. Інтерактивна частина.
Перевірка знань учнів з теми «Вказівка повторення»
Сьогодні ми працюємо у групах.
Клас довільним чином розбиваємо на три групи.
Правила роботи в групах:
Кожній групі слід вибрати:
- керівника
- учня, який буде працювати біля дошки;
- учня, який буде працювати за комп’ютером;
- доповідача.
Групи тягнуть жереб, з яким видом циклу їм треба буде працювати (while, repeat, for).
Завдання групам:
Завдання біля дошки;
Кожна група відправляє до дошки по одному учаснику. Ці учні розв’язують однакову задачу, використовуючи свій вид циклу.
Задача1: Написати програму обчислення суми квадратів всіх послідовних цілих чисел від 1 до М.
Завдання на картках
Кожна група відправляє по одному учаснику до комп’ютера. Ці учні одержують завдання на картках і виконують їх на комп’ютері, використовуючи свій вид циклу.
Задача2: Написати програму обчислення N!, вважаючи, що N>0.
Програму перевірити при N=5 (Результат = 120)
Відповіді на питання;
Решта учнів обговорює наступні питання:
Група І. Цикл while
- Дати характеристику циклу.
- В програмі Paint або Word побудувати блок-схему циклу
- Що називається підготовкою циклу?
- Які змінні називаються циклічними?
- Підготувати по одному запитанню для своїх опонентів по циклах repeat та for.
Група ІІ. Цикл repeat
- Дати характеристику циклу.
- В програмі Paint або Word побудувати блок-схему циклу
- Скільки разів буде виконуватись оператор циклу repeat, якщо умова після слова until істинна при входжені в цикл?
- Скласти порівняльну характеристику циклів while та repeat
- Підготувати по одному запитанню для своїх опонентів по циклах while та for.
Група ІІІ. Цикл for
- Дати характеристику циклу.
- В програмі Paint або Word побудувати блок-схему циклу.
- Коли можна використовувати цикл for при розв’язуванні задач?
- Як організувати обернений цикл for?
- Підготувати по одному запитанню для своїх опонентів по циклах while та repeat.
Перевіряємо завдання на дошці та за комп’ютерами.
Учні пояснюють свої розв’язки.
Запитання відповіді;
Групи задають свої запитання та отримують відповіді.
Обери задачу;
Учням пропонується три задачі. Кожна група має вибрати ту задачу, яку можна найпростіше розв’язати, використовуючи певний вид циклу. Задачі розв’язуються і пояснюється, чому була вибрана та чи інша задача.
Задача3: Знайти суму всіх парних цілих чисел на проміжку від M до N.
Задача4: Протабулювати функцію у=хsinx на проміжку [1;2] з кроком h=0,1.
Задача5: Обчислити 2n, якщо n задано з клавіатури.
ІІІ. Підбиваємо підсумки
Кожній групі пропонується переконати усіх присутніх, що той вид циклу, з яким вона працювала, є найкращим.
Оцінювання учнів.
Учням, які виконували завдання біля дошки та за комп’ютером, а також найактивнішим учасникам команд оголошуємо зароблені бали .
IV. Домашнє завдання:
Повторити вивчений матеріал з теми «Вказівка повторення»;
Підготуватися до Контрольної роботи
Розв’язати задачі:
Задача6: Протабулювати функцію у=cos2x на проміжку [0;1] з кроком h=0,2.
Задача7:Видати на екран всі числа від N до M


Підсумковий урок Вказівка повторення (0.02 MB)

