Меню
Разработки
Разработки  /  Начальные классы  /  Планирование  /  6 класс  /  Отбасы шағын мемлекет

Отбасы шағын мемлекет

дддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддддд

10.06.2019

Содержимое разработки



Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Тақырыбы:Отбасы шағын мемлекет



Мектебі

Күні, айы:

Мұғалімнің аты-жөні: 

Сынып:5 «А»

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

5.Ж3 Сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастыру5.Ж/5 Тыңдалымматериалы бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу.


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:Сюжетті сурет бойынша сұрақ қоя біледі,негізгі ақпаратты анықтай алады




Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Сюжетті сурет бойынша әңгіме құрастыра алады. Негізгі ақпаратты анықтай отырып, жинақы мәтін жаза алады




Кейбір оқушылар:Сюжетті сурет бойынша әңгіме құрастырып, әңгімені түрлендіріп, болжау жасай алады. Негізгі ақпаратты сақтай отырып, қосымша идея ұсынады


Тілдік мақсат

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:Отбасы, тату-тәтті, бірлік




Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:Тату-тәтті тұрады, бір шаңырақ астында, туыстарым көп, дастархан басында, мерекеде бас қосамыз




Талқылауға арналған сұрақтар:Сенің отбасыңда қандай қағидалар сақталады?Анаңның туыстары саған кім болып келеді?




Не себепті отбасында бірлік, татулық сақталу керек деп ойлайсыз ?




Ишара: қолдау сөз, смайлик


Алдыңғы оқу:

«Үлкенге ізет»


Сабақтың барысы



Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы 

1-әрекет. Сыныпта жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру.Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау. «Шаттық шеңбері»бойына шақырып, ән тыңдаймыз.Балалар, әнді тыңдаған кезде көз алдыларыңа, ойларына кім келді?Ендеше,оқушылар, біз бүгін керемет бір ғажайып әлемге саяхатқа барамыз. Ол өзі бір шағын мемлекет. Ол мемлекеттің аты «Бақытты отбасы» деп аталады. Сол мемлекетке саяхат жолында біз көптеген сатылардан өтіп, нәтижесінде барлығымыз бірігіп біз аңсаған «Бақытты отбасының» моделін жасап шығарамыз. Ендеше, барлығымыз да белсенді түрде қатысайық! Алдымен «отбасы деген не?» деген сауалға жауап іздеп көрейік.ОТБАСЫ

 Адамзат бесігін тербеткен ұя

 Үлгі – өнеге бастауы

 Жағымды қасиеттерге баулиды

 Бақыт мекені

 Тәрбиенің қайнар көзі«ТАРСИЯ» ӘДІСІ арқылы топтастыруҚағаз қиындыларындағы мақал-мәтелдерді үйлестіре отырып, фигура құрастырады. Құрастырған фигура бойынша топтасады.Үй тапсырмасын сұрау

«Ана-Әке» әні,Отбасытуралысуреттер.Оқулық, стикер, маркер.







































Мақал- мәтелдер жазылған фигура қиындылары



Сабақтың ортасы



























































1 тапсырма. «Пазл» әдісі (Басқатырғыш, оқушыны ұшқыр ойлауға үйретіп, логикасын дамыту) арқылы суреттерді құрастырып, мәтінжазу.Ойлау дағдыларының деңгейі: Түсіну, Қолдану1-топ. Әңгімелеу мәтіні (Не істеді?)           2-топ. Сипаттау мәтіні (Қандай?)

Дескриптор1.Суретте берілген ойды түсінеді.2.Суреттің желісі бойынша (әңгімелеу, сипаттау, пайымдау) әңгіме жаза алады.ҚБ: «Аялдама» әдісі. (Сағат тілімен жұмысты ауыстырып, топтар бірін - бірі бағалайды, жазба жұмысына кері байланысты тікелейсыныптастарынан алады).Жазылым алды тапсырма. Сұрақ-жауап.

 Отбасы берекелі, тату болу үшін әр адамның жүрегінен қандай қасиеттер орын алуы керек деп ойлайсыңдар?

 «Бақытты отбасы» дегенді қалай түсінесіңдер? Бақытты отбасы болу үшін не істеу керек?

 Ата – ана мен баланың арасындағы қарым – қатынас қандай болу керек?

 Баланың отбасындағы міндеттері қандай болу керек?Жазылым тапсырмасы Берілген бейнематериалды мұқият тыңдаңыз. Маңызды ақпаратты белгілеп отырыңыз. Негізгі ақпаратты қолдана отырып, бейнематериал мазмұнын жинақтап, өз сөзіңізбен жазыңыз.Дескриптор

 Бейнематериалды мұқият тыңдайды

 Негізгі ақпаратты анықтайды

 Негізгі ақпаратты қолдана отырып, мәтінді өз сөзімен жазады.Топтар бір-бірін «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалайды.

Сабақ тақырыбына байланысты суреттер«Пазл» әдісі,



















































«Бақытты отбасы үлгісі» бейнеролигі, «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі

Сабақтың соңы

Кері байланыс. «Кофе таяқшалары» әдісі арқылы бүгінгі тақырыпқа байланысты сұрақ-жауап. Кофе таяқшаларына оқушылардың есімдері жазылып қойылады. Кімнің есімі жазылған таяқшаны алсам сол сұраққа жауап береді. Тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді.Рефлексия. «Шығу парағы» (Оқушыларға олардың оқуына қатысты сұрақтар жазылған қағаз беріледі.Ол сұрақтар сабақты қорытындылап, оқушының алған білімін, сабақтың қалай өткендігін бағалайды. Оқушы сұрақтарға жауап жазып, мұғалімге береді)1.Сіз бүгін сабақтан не үйрендіңіз?2.Сабақ бойынша қандай сұрақтарыңыз бар?3.Қай тапсырманы орындағанда қиындықтар болды?

«Кофе таяқшалары» әдісі



«Шығу парағы»



Қосымша ақпарат


Қорытындылау




Қорытынды бағалауЕң жақсы өткен екі нәрсе не?1:2:Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?1:2:

 Сабақ барысында оқушылардың сабаққа деген қызығушылығын арттыру мақсатында қолданылған ширату жаттығулары.

 Мәтінмен жұмыс ұйымдастыру барысындағы суреттерді рет-ретімен орналастыру тапсырмасы.


 Жазылым дағдыларына байланысты түрлі деңгейдегі тапсырмалар дайындау

 Оқушылардың өз ойын еркін жаза білу дағдысын қалыптастыруға арналған шығармашылық жұмыстарды ұсыну.




-75%
Курсы профессиональной переподготовке

Учитель начальных классов

Продолжительность 300 или 600 часов
Документ: Диплом о профессиональной переподготовке
13800 руб.
от 3450 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Отбасы шағын мемлекет (21.52 KB)
