Меню
Разработки
Разработки  /  Физкультура  /  Уроки  /  4 класс  /  Ойын арқылы шығармашылық қабілеттер

Ойын арқылы шығармашылық қабілеттер

Қысқа мерзімді жоспар 70

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

7-бөлім – Ойын арқылы қарым-қатынас пен әлеуметтік дағдылар.

Мектеп: №273 орта мектеп

Күні:13.04.2018ж.

Мұғалімнің аты-жөні:Тулеуов Абай Муратбаевич

Сынып:1 «А»

Қатысқаны:20

Қатыспағаны: -

Сабақ тақырыбы

Ойын арқылы шығармашылық қабілеттер.

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары:

1.2.8.8 Түрлі қарапайым әрекеттерді орындау кезінде өзінің рөлін және басқаларының рөлін біледі, тани бастайды, айырмашылықтарды құрметтейді.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Жүру, жүгіру және жалпы дамыту жаттығуларын орындайды,сыныппен бірге қозғалыс кеңістігінде қауіпсіз әрекет етеді.

Оқушылар көпшілігі орындай алады:

Спорт алаңында қауіпсіздік ережесін сақтайды. Ойын кезінде орындалуы тиіс негізгі нұсқауларды сақтайды.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Зейінін шоғырландырады.Ойын ережесін үйреніп, ойын барысында ережені түгелдей орындайды.

Жетістік критерийлері

Негізгі қимыл-қозғалыс жаттығуларының байланысын анықтайды.

Тілдік мақсаттар

«Жырадағы қасқырлар» ойыны кезінде білім алушылар дағдыларын пайдаланады.

Пәнге қатысты сөздіктер мен терминдер:

Сәлеметсіздерме! Здраствуйте! Hellow!

Сау болыңыз! До свидания! Good baу!

Жүру! Движения! Movement!

Жүгіру! Бег! Running!

Қасқыр!Волк! Wolf!

Лақтар! Козлята! Doat !

Тышқан! Мышь!Mouse!

Мысық! Кошка! Cat!

Ысқырық! Свисток! Whistle!

Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер:

Білім алушылар сабақ барысында бір -бірінен сұрайды, көмектеседі және жауап береді.

Талқылауға арналған сұрақтар:

Қасқыр қайда тіршілік етеді?

Не себепті..деп ойлайсыз?

Қасқыр орманда, тауда мекендейді.

Құндылықтарды дарыту

Оқушылардың қимыл-қозғалыс ойындарына деген қызығушылығын арттыру, ептілік, жылдамдық- күш қабілеттерін, қимыл-қозғалыс сапаларын дамыту, топпен жұмыс, жолдастық, ұжымдық қарым-қатынас жасай білуге, салауатты өмірге және бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу

Пән аралық байланыстар

Өнер, қазақ тілі, орыс тілі,ағылшын, математика, дүниетану.

АКТ пайдалану дағдысы

Ғаламтордан қасқыр, лақ, тышқан, мысықтың суреттерін және видеороликтерін жүктеп ноутбук арқылы білім алушыларға ұсыну.

Алдыңғы меңгерілген білім

Секіртпемен орындалатын жаттығулар.

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтың жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Басы

8-10 минут

1.Сапқа тұру, сәлемдесу, білім алушыларды түгелдеу. Сабақтың тақырыбын, мақсатын түсіндіру, қауіпсіздік ережелерін сабақ барысында еске салып отыру.

2.Саптық жаттығулар:

-Оңға бұрыл!

-Солға бүрыл!

-Артқа бұрыл!

3.Жүру үстінде орындалатын жаттығулар:

а) қолды жоғары ұстап,аяқтың ұшымен жүру.

ә)қол желкеде, өкшемен жүру.

б) қолды алға созып, жартылай отырып жүру.

в) қол тізеде,толық отырып жүру

г) қол тізеде, отырып секіріп жүру.

4)Жүгіру үстінде орындалатын

арнайы жаттығулар:

а) залды айнала бірқалыпты жүгіру

ә) тізені жоғары сермей жүгіру

б) аяқты артқа сермей жүгіру

в) аяқты алға сермей жүгіру

г) оң және сол аяқтың астынан қолмен шапалақтап жүгіру

д) оң және сол жақ жанымызбен жүгіру

е) жылдамдықпен жүгіру

ж) дем басып жүру

5) Жалпы дамыту жаттығулары:

1) Бастапқы қалып, аяқ иық көлемінде, қол белде, санақ бойынша, басты 1-алға, 2-артқа 3- оңға, 4- солға иілдіреміз.

2) Б.Қ. аяқ иық көлемінде, оң қол жоғарыда,сол қол төменде. С-қ б-ша

1-2 қолымызды артқа сермейміз,

3-4 қолды ауыстырамыз.

3) Б.Қ. аяқты алшақ қоямыз, қол желкеде, с-қ б-ша кеудемізді

1-2 солға, 3-4 оңға бұрамыз.

4) Б.Қ. аяқ иық көлемінде, с-қ б-ша кеудемізді, 1-алға, 2-артқа,3-оңға,4-солға иілдіреміз.

5) Б.Қ. аяқ иық көлемінде,қол белде, қолымызды С-қ б-ша 1- сол аяққа, 2-ортаға, 3-оң аяққа тигіземіз, 4-тұрамыз.

6) Б.Қ. оң аяқты алға қоямыз, қол оң тізеде,сол аяқты артқа созамыз, С-қ б-ша 1-2 оң тізені бүгеміз,3-4 аяқтарды ауыстырамыз.

7) Қол кеуде тұсында, аяқты алға,артқа,жанымызға сермейміз.

Дем алу жаттығуы:

1-2 қолды жоғары қөтеріп терең дем аламыз, 3-4 қолды төмен түсіріп дем шығарамыз.

Кең алаң, бор, мұғалімге арналған ысқырғыш

Ортасы

23-25 минут

(Б) «Жырадағы қасқырлар»

Екі жүргізуші – «қасқырлар» - жырада тұра қалады, ал қалған ойыншылар – «лақтар» - үй сызығының артындағы алаңның бір жағына тұрады. Оның басқа жағында жайылым сызықпен белгіленеді.

Мұғалімнің белгісі бойынша «лақтар» үйден қарама-қарсы жайылымға жүгіріп, жолай жырадан секіріп өтеді. «Қасқырлар» жырадан шықпай, барынша көп «лақтарды» ұстауға тырысады. Сол үшін «қасқырларға» жеңіс ұпайлары беріледі.

3-4 жүгіргеннен кейін (келісім бойынша) жаңа «қасқырлар» таңдалады да, ойын қайтадан басталады.

Бірде-бір рет қолға түспеген «лақтар» мен көп ұпай жинаған «қасқырлар» жеңіске жетеді

Алаңның ортасына бір-бірінен ара қашықтығы 70-100 см параллель екі сызық өткізеді. Бұл дәліз – жыра. Оны аса параллель сызықтармен өткізбесе де болады, бір жағын тар, екінші жағын кең етсе болады. 1. Жырадан қарғып өту маңызды. 2. Қолға түскен лақтар» ойыннан шықпайды.

Тапсырма

«Мысық пен тышқан» ойынына қатысыңыз.

Ойынның шарты:

Ойнаушылар дөңгелене тұрады. Мысық пен тышқанды тағайындап алады.

Балалардың қалғаны бір-бірінің қолын ұстайды. Тышқан мысықтан қашып,

шеңберді айнала жүгіреді. Оған қорғану үшін шеңбер жасап тұрғандардың

қолының астынан өтуге мүмкіндік беріледі. Мысық тышқанды ұстап алса, бұл рөлге басқа балалар тағайындалып, ойын жалғасады.

Кең алаң, бор, мұғалімге арналған ысқырғыш. http://www.dissercat.com/content/f ormirovanie-tvorcheskikhsposobnostei-shkolnikov-naurokakh-fizicheskoi-kultury

Ойындарға арналған қажетті жабдық.

Соңы

3-5 минут

Оқушыларды бастапқы қалыпқа келтіру жаттығуларын орындату.

Оқушыларды сапқа тұрғызу.

Қоштасу.

Спорт залдан сыныбына шығарып салу.

Ысқырық, Журнал,

Смайликтер

Дифференциалды оқыту – Көбірек

қолдау көрсету үшін не істейсіз?

Қабілеті жоғары оқушыларды

дамытуды қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Сіз оқушылардың

материалды меңгеру деңгейін

қалайша жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік

техникасын қадағалау

20-30 м-ге жүгіру.

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау.

Қауіпсіздік ережесін қатаң сақтау.

Сабақ бойынша

рефлексия

мақсаттары/ оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Оқушылардың

барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Егер жоқ болса, неліктен?

Сабақта дифференциация

дұрыс өткізілген бе?

Сабақтың уақыты

ұтымды пайдаланылды

ма?

Сабақ жоспарына қандай өзгерістер енгізілді және

неліктен?

Төмендегі бос орынды сабақ барысындағы сын-пікірлерлеріңізді жазу үшін қолданыңыз. Сол жақтағы сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақ оқу, мақсат міндеттері орындалды.

20-30м-ге жүгіру.

Сабақтың дифференциациясы дұрыс өткізілді.

Уақытты тиімді пайдаландым.

Жоспарыма АКТ (ноутбук) енгіздім, «Жырадағы қасқырлар» және «Мысық пен тышқан» қимыл-қозғалыс ойындарын видеоролик, суреттер арқылы көрсеттім.

(Қортынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты)

1. Сыныпта білім алушылар топ болып ойнағанға қызығады.

2. Мақтап, мадақтағанды өте жақсы көреді.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді( оқыту мен оқуға қатысты)?

1. Қимыл -қозғалыс ойындарын сабақта оқушыларға үнемі ойнатып отырса, одан жақсы өтуіне ықпалын тигізеді.

2. 5-сынып оқушысы Акимбаев Дамир келіп жүгіру жаттығуларын көрсетсе жақсы болар еді.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1. Сабақ барысында жекелеген оқушылардың ойынға және жаттығуларды баяу орындайтындығы байқалды.

2. Жекелеген оқушыларды шама шарқына қарай жеңілдеу ойындарға бөліп ойнату.

12.05.2019

Содержимое разработки

Қызылорда облысы Қармақшы ауданы № 273 орта мектеп оқытушысы Тулеуов Абай Муратбаевич

Қызылорда облысы Қармақшы

ауданы № 273 орта мектеп

оқытушысы

Тулеуов Абай Муратбаевич

Сабақтың тақырыбы : Ойын арқылы шығармашылық қабілеттер.

Сабақтың тақырыбы :

Ойын арқылы

шығармашылық

қабілеттер.

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары : 1.2.8.8 Түрлі қарапайым әрекеттерді орындау кезінде өзінің рөлін және басқаларының рөлін біледі, тани бастайды, айырмашылықтарды құрметтейді. Сабақ мақсаттары :  Барлық оқушылар орындай алады: Жүру, жүгіру және жалпы дамыту жаттығуларын орындайды,сыныппен бірге қозғалыс кеңістігінде қауіпсіз әрекет етеді. Оқушылар көпшілігі орындай алады: Спорт алаңында қауіпсіздік ережесін сақтайды. Ойын кезінде орындалуы тиіс негізгі нұсқауларды сақтайды Кейбір оқушылар орындай алады: Зейінін шоғырландырады.Ойын ережесін үйреніп, ойын барысында ережені түгелдей орындайды

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары :

1.2.8.8 Түрлі қарапайым әрекеттерді орындау кезінде өзінің рөлін және басқаларының рөлін біледі, тани бастайды, айырмашылықтарды құрметтейді.

Сабақ мақсаттары :

Барлық оқушылар орындай алады:

Жүру, жүгіру және жалпы дамыту жаттығуларын орындайды,сыныппен бірге қозғалыс кеңістігінде қауіпсіз әрекет етеді.

Оқушылар көпшілігі орындай алады:

Спорт алаңында қауіпсіздік ережесін сақтайды. Ойын кезінде орындалуы тиіс негізгі нұсқауларды сақтайды

Кейбір оқушылар орындай алады:

Зейінін шоғырландырады.Ойын ережесін үйреніп, ойын барысында ережені түгелдей орындайды

Жетістік критерийлері Негізгі қимыл-қозғалыс жаттығуларының байланысын анықтайды. Тілдік мақсаттар «Жырадағы қасқырлар» ойыны кезінде білім алушылар дағдыларын пайдаланады.

Жетістік критерийлері

Негізгі қимыл-қозғалыс жаттығуларының байланысын анықтайды.

Тілдік мақсаттар

«Жырадағы қасқырлар» ойыны кезінде білім алушылар дағдыларын пайдаланады.

Пәнге қатысты сөздіктер мен терминдер: Сәлеметсіздерме! Здраствуйте! Hellow! Сау болыңыз! До свидания! Good baу! Жүру! Движения! Movement! Жүгіру! Бег! Running! Қасқыр!Волк! Wolf! Лақтар!Козлята!Doat ! Тышқан! Мышь!Mouse! Мысық! Кошка! Cat! Ысқырық! Свисток! Whistle!

Пәнге қатысты сөздіктер мен терминдер:

Сәлеметсіздерме! Здраствуйте! Hellow!

Сау болыңыз! До свидания! Good baу!

Жүру! Движения! Movement!

Жүгіру! Бег! Running!

Қасқыр!Волк! Wolf!

Лақтар!Козлята!Doat !

Тышқан! Мышь!Mouse!

Мысық! Кошка! Cat!

Ысқырық! Свисток! Whistle!

Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер: Білім алушылар сабақ барысында бір -бірінен сұрайды, көмектеседі және жауап береді. Талқылауға арналған сұрақтар: Қасқыр қайда тіршілік етеді? Не себепті .....деп ойлайсыз? Қасқыр орманда, тауда мекендейді.

Диалог құруға арналған пайдалы тіркестер:

Білім алушылар сабақ барысында бір -бірінен сұрайды, көмектеседі және жауап береді.

Талқылауға арналған сұрақтар:

Қасқыр қайда тіршілік етеді?

Не себепті .....деп ойлайсыз?

Қасқыр орманда, тауда мекендейді.

Құндылықтарды дарыту Оқушылардың қимыл-қозғалыс ойындарына деген қызығушылығын арттыру, ептілік, жылдамдық- күш қабілеттерін, қимыл-қозғалыс сапаларын дамыту, топпен жұмыс, жолдастық, ұжымдық қарым-қатынас жасай білуге, салауатты өмірге және бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. Пән аралық байланыстар Өнер, қазақ тілі, орыс тілі ,ағылшын, математика, дүниетану. АКТ пайдаланудағдысы Ғаламтордан қасқыр,лақ,тышқан,мысықтың суреттерін және видеороликтерін жүктеп ноутбук арқылы білім алушыларға ұсыну.

Құндылықтарды дарыту

Оқушылардың қимыл-қозғалыс ойындарына деген қызығушылығын арттыру, ептілік, жылдамдық- күш қабілеттерін, қимыл-қозғалыс сапаларын дамыту, топпен жұмыс, жолдастық, ұжымдық қарым-қатынас жасай білуге, салауатты өмірге және бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пән аралық байланыстар

Өнер, қазақ тілі, орыс тілі ,ағылшын, математика, дүниетану.

АКТ пайдаланудағдысы

Ғаламтордан қасқыр,лақ,тышқан,мысықтың суреттерін және видеороликтерін жүктеп ноутбук арқылы білім алушыларға ұсыну.

Сабақтың барысы 1. Сапқа тұру, сәлемдесу, білім алушыларды түгелдеу. Сабақтың тақырыбын, мақсатын түсіндіру, қауіпсіздік ережелерін сабақ барысында еске салып отыру.  2.Саптық жаттығулар: -Оңға бұрыл! -Солға бүрыл! -Артқа бұрыл! 3.Жүру үстінде орындалатын жаттығулар: а) қолды жоғары ұстап,аяқтың ұшымен жүру. ә)қол желкеде, өкшемен жүру. б) қолды алға созып, жартылай отырып жүру. в) қол тізеде,толық отырып жүру г) қол тізеде, отырып секіріп жүру. 4)Жүгіру үстінде орындалатын арнайы жаттығулар: а) залды айнала бірқалыпты жүгіру ә) тізені жоғары сермей жүгіру б) аяқты артқа сермей жүгіру в) аяқты алға сермей жүгіру г) оң және сол аяқтың астынан қолмен шапалақтап жүгіру д) оң және сол жақ жанымызбен жүгіру е) жылдамдықпен жүгіру ж) дем басып жүру

Сабақтың барысы

1. Сапқа тұру, сәлемдесу, білім алушыларды түгелдеу. Сабақтың тақырыбын, мақсатын түсіндіру, қауіпсіздік ережелерін сабақ барысында еске салып отыру.

2.Саптық жаттығулар:

-Оңға бұрыл!

-Солға бүрыл!

-Артқа бұрыл!

3.Жүру үстінде орындалатын жаттығулар:

а) қолды жоғары ұстап,аяқтың ұшымен жүру.

ә)қол желкеде, өкшемен жүру.

б) қолды алға созып, жартылай отырып жүру.

в) қол тізеде,толық отырып жүру

г) қол тізеде, отырып секіріп жүру.

4)Жүгіру үстінде орындалатын

арнайы жаттығулар:

а) залды айнала бірқалыпты жүгіру

ә) тізені жоғары сермей жүгіру

б) аяқты артқа сермей жүгіру

в) аяқты алға сермей жүгіру

г) оң және сол аяқтың астынан қолмен шапалақтап жүгіру

д) оң және сол жақ жанымызбен жүгіру

е) жылдамдықпен жүгіру

ж) дем басып жүру

Сабақтың барысы 5) Жалпы дамыту жаттығулары: 1) Бастапқы қалып, аяқ иық көлемінде, қол белде, санақ бойынша, басты 1-алға, 2-артқа 3- оңға, 4- солға иілдіреміз. 2) Б.Қ. аяқ иық көлемінде , оң қол жоғарыда,сол қол төменде. С-қ б-ша 1-2 қолымызды артқа сермейміз, 3-4 қолды ауыстырамыз. 3) Б.Қ. аяқты алшақ қоямыз, қол желкеде, с-қ б-ша кеудемізді 1-2 солға,3-4 оңға бұрамыз. 4) Б.Қ. аяқ иық көлемінде, с-қ б-ша кеудемізді, 1-алға, 2-артқа,3-оңға,4-солға иілдіреміз. 5) Б.Қ. аяқ иық көлемінде,қол белде, қолымызды С-қ б-ша 1- сол аяққа, 2-ортаға, 3-оң аяққа тигіземіз, 4-тұрамыз. 6) Б.Қ. оң аяқты алға қоямыз, қол оң тізеде,сол аяқты артқа созамыз, С-қ б-ша 1-2 оң тізені бүгеміз,3-4 аяқтарды ауыстырамыз. 7) Қол кеуде тұсында, аяқты алға,артқа,жанымызға сермейміз.  Дем алу жаттығуы: 1-2 қолды жоғары қөтеріп терең дем аламыз, 3-4 қолды төмен түсіріп дем шығарамыз.

Сабақтың барысы

5) Жалпы дамыту жаттығулары:

1) Бастапқы қалып, аяқ иық көлемінде, қол белде, санақ бойынша, басты 1-алға, 2-артқа 3- оңға, 4- солға иілдіреміз.

2) Б.Қ. аяқ иық көлемінде , оң қол жоғарыда,сол қол төменде. С-қ б-ша

1-2 қолымызды артқа сермейміз,

3-4 қолды ауыстырамыз.

3) Б.Қ. аяқты алшақ қоямыз, қол желкеде, с-қ б-ша кеудемізді

1-2 солға,3-4 оңға бұрамыз.

4) Б.Қ. аяқ иық көлемінде, с-қ б-ша кеудемізді, 1-алға, 2-артқа,3-оңға,4-солға иілдіреміз.

5) Б.Қ. аяқ иық көлемінде,қол белде, қолымызды С-қ б-ша 1- сол аяққа, 2-ортаға, 3-оң аяққа тигіземіз, 4-тұрамыз.

6) Б.Қ. оң аяқты алға қоямыз, қол оң тізеде,сол аяқты артқа созамыз, С-қ б-ша 1-2 оң тізені бүгеміз,3-4 аяқтарды ауыстырамыз.

7) Қол кеуде тұсында, аяқты алға,артқа,жанымызға сермейміз.

Дем алу жаттығуы:

1-2 қолды жоғары қөтеріп терең дем аламыз, 3-4 қолды төмен түсіріп дем шығарамыз.

Сабақтың ортасы (Б) «Жырадағы қасқырлар» Екі жүргізуші – «қасқырлар» - жырада тұра қалады,ал қалған ойыншылар – «лақтар» - үй сызығыныңартындағы алаңның бір жағына тұрады. Оның басқажағында жайылым сызықпен белгіленеді. Мұғалімнің белгісі бойынша «лақтар» үйден қарама-қарсы жайылымға жүгіріп, жолай жырадан секіріпөтеді. «Қасқырлар» жырадан шықпай, барынша көп«лақтарды» ұстауға тырысады. Сол үшін«қасқырларға» жеңіс ұпайлары беріледі. 3-4 жүгіргеннен кейін (келісім бойынша) жаңа«қасқырлар» таңдалады да, ойын қайтадан басталады. Бірде-бір рет қолға түспеген «лақтар» мен көп ұпайжинаған «қасқырлар» жеңіске жетеді Алаңның ортасына бір-бірінен ара қашықтығы 70-100 см параллель екі сызық өткізеді. Бұл дәліз – жыра. Оны аса параллель сызықтармен өткізбесе де болады, бір жағын тар, екінші жағын кең етсе болады. 1. Жырадан қарғып өту маңызды. 2. Қолға түскен лақтар» ойыннаншықпайды.

Сабақтың ортасы

(Б) «Жырадағы қасқырлар»

Екі жүргізуші – «қасқырлар» - жырада тұра қалады,ал қалған ойыншылар – «лақтар» - үй сызығыныңартындағы алаңның бір жағына тұрады. Оның басқажағында жайылым сызықпен белгіленеді.

Мұғалімнің белгісі бойынша «лақтар» үйден қарама-қарсы жайылымға жүгіріп, жолай жырадан секіріпөтеді. «Қасқырлар» жырадан шықпай, барынша көп«лақтарды» ұстауға тырысады. Сол үшін«қасқырларға» жеңіс ұпайлары беріледі.

3-4 жүгіргеннен кейін (келісім бойынша) жаңа«қасқырлар» таңдалады да, ойын қайтадан басталады.

Бірде-бір рет қолға түспеген «лақтар» мен көп ұпайжинаған «қасқырлар» жеңіске жетеді

Алаңның ортасына бір-бірінен ара қашықтығы 70-100 см параллель екі сызық өткізеді. Бұл дәліз – жыра. Оны аса параллель сызықтармен өткізбесе де болады, бір жағын тар, екінші жағын кең етсе болады. 1. Жырадан қарғып өту маңызды. 2. Қолға түскен лақтар» ойыннаншықпайды.

Сабақтың ортасы  Тапсырма «Мысық пен тышқан» ойынына қатысыңыз. Ойынның шарты: Ойнаушылар дөңгелене тұрады. Мысық пен тышқанды тағайындап алады. Балалардың қалғаны бір-бірінің қолын ұстайды. Тышқан мысықтан қашып, шеңберді айнала жүгіреді. Оған қорғану үшін шеңбер жасап тұрғандардың қолының астынан өтуге мүмкіндік беріледі. Мысық тышқанды ұстап алса, бұл рөлгебасқа балалар тағайындалып, ойын жалғасады.

Сабақтың ортасы

Тапсырма

«Мысық пен тышқан» ойынына қатысыңыз.

Ойынның шарты:

Ойнаушылар дөңгелене тұрады. Мысық пен тышқанды тағайындап алады.

Балалардың қалғаны бір-бірінің қолын ұстайды. Тышқан мысықтан қашып,

шеңберді айнала жүгіреді. Оған қорғану үшін шеңбер жасап тұрғандардың

қолының астынан өтуге мүмкіндік беріледі. Мысық тышқанды ұстап алса, бұл рөлгебасқа балалар тағайындалып, ойын жалғасады.

Сабақтың соңы Оқушыларды бастапқы қалыпқа келтіру жаттығуларын орындату.   Рефлексия. Бүгінгі сабақта болған көңіл-күйді бас бармақ тәсілі арқылы бағалау. Қоштасу , оқушыларды спорт залынан шығарып салу

Сабақтың соңы

Оқушыларды бастапқы қалыпқа келтіру жаттығуларын орындату.

 

Рефлексия.

Бүгінгі сабақта болған көңіл-күйді бас бармақ тәсілі арқылы бағалау.

Қоштасу , оқушыларды спорт залынан шығарып салу

Қабілеті жоғары оқушыларымен күрделі жұмыс жасау 20-30 м-ге жүгіру. Денсаулық және қауіпсіздік техникасын қадағалау Қауіпсіздік ережесін қатаң сақтау.

Қабілеті жоғары оқушыларымен күрделі жұмыс жасау

20-30 м-ге жүгіру.

Денсаулық және қауіпсіздік

техникасын қадағалау

Қауіпсіздік ережесін қатаң сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия  Сабақ мақсаттары/ оқыту мақсаттары шынайы болды ма?   Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Егержоқболса, неліктен?   Сабақта дифференциация дұрыс өткізілген бе?    Сабақтың уақыты ұтымды пайдаланылды ма?  Сабақ жоспарына қандай өзгерістер енгізілді және неліктен? Сабақтың оқу, мақсат , міндеттері орындалды 20-30м-ге жылдамдықпен жүгіру. Сабақтың дифференциациясы дұрыс өткізілді, Уақытты тиімді пайдаландым.  Жоспарыма АКТ (ноутбук) енгіздім, «Жырадағы қасқырлар» және «Мысық пен тышқан» қимыл-қозғалыс ойындарын видеоролик, суреттер арқылы көрсеттім.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/ оқыту мақсаттары шынайы болды ма?

  Оқушылардың

барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Егержоқболса, неліктен?

Сабақта дифференциация

дұрыс өткізілген бе?

 

Сабақтың уақыты

ұтымды пайдаланылды

ма?

Сабақ жоспарына қандай өзгерістер енгізілді және

неліктен?

Сабақтың оқу, мақсат , міндеттері орындалды

20-30м-ге жылдамдықпен жүгіру.

Сабақтың дифференциациясы дұрыс өткізілді,

Уақытты тиімді пайдаландым.

Жоспарыма АКТ (ноутбук) енгіздім, «Жырадағы қасқырлар» және «Мысық пен тышқан» қимыл-қозғалыс ойындарын видеоролик, суреттер арқылы көрсеттім.

Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты) 1. Сыныпта білім алушылар топ болып ойнағанға қызығады. 2. Мақтап, мадақтағанды өте жақсы көреді. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді( оқыту мен оқуға қатысты)? 1. Қимыл -қозғалыс ойындарын сабақта оқушыларға үнемі ойнатып отырса, одан жақсы өтуіне ықпалын тигізеді. 2.5-сынып оқушысы Акимбаев Дамир келіп жүгіру жаттығуларын көрсетсе жақсы болар еді. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1. Сабақ барысында жекелеген оқушылардың ойынға және жаттығуларды баяу орындайтындығы байқалды. 2. Жекелеген оқушыларды шама шарқына қарай жеңілдеу ойындарға бөліп ойнату. Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты)

1. Сыныпта білім алушылар топ болып ойнағанға қызығады.

2. Мақтап, мадақтағанды өте жақсы көреді.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді( оқыту мен оқуға қатысты)?

1. Қимыл -қозғалыс ойындарын сабақта оқушыларға үнемі ойнатып отырса, одан жақсы өтуіне ықпалын тигізеді.

2.5-сынып оқушысы Акимбаев Дамир келіп жүгіру жаттығуларын көрсетсе жақсы болар еді.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1. Сабақ барысында жекелеген оқушылардың ойынға және жаттығуларды баяу орындайтындығы байқалды.

2. Жекелеген оқушыларды шама шарқына қарай жеңілдеу ойындарға бөліп ойнату.

Қорытынды бағалау

-80%
Курсы повышения квалификации

Организация и сопровождение олимпиадной деятельности учащихся

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Ойын арқылы шығармашылық қабілеттер (354.25 KB)
