Разработка на украинском языке
Тема семінару: Нетрадиційні прийоми конструювання уроку на основі врахування індивідуальних особливостей учнів під час використання проектної технології
Мета: розкрити сутність теми шляхом розгляду різних форм і методів впровадження проектної технології.
Задачі:
1) ознайомити вчителів з використанням проектної технологій на уроках фізики;
2) проаналізувати необхідність вибору нових методів, що дозволяють по-новому організувати процес навчання;
3) презентувати досвід роботи вчителя з використання проектної технології у поєднанні з ІКТ на уроках фізики;
РАЙОННИЙ СЕМІНАР ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ФІЗИКИ З ТЕМИ:
«Нетрадиційні прийоми конструювання уроку на основі врахування індивідуальних особливостей учнів під час використання проектної технології»
«Мета знання - не запам'ятовування
величезного фактичного матеріалу в найдрібніших подробицях,
а здатність легко і швидко орієнтуватися в цій області, яку колись вивчав».
А.Н. Теренін
Тема уроку: Електронагрівальні прилади.
Мета уроку:
навчальна – сформувати в учнів знання про використання електронагрівальних приладів, використання енергоресурсів у світі та в нашій країні, формування енергозберігаючого типу мислення;
розвивальна – розвивати вміння і навички учнів працювати з додатковим матеріалом, літературою, з іншими джерелами інформації; розвивати інтелектуальні і практичні вміння у галузі фізичного експерименту;
виховальна – сприяти вихованню навичок екологічно стійкого і безпечного стилю життя; залучення уваги до проблем використання електроенергії, економії енергії і енергоресурсів, охорони навколишнього середовища; стимулювати інтерес до наукових дослідженням і практичному застосуванню знань отриманих в школі.
Обладнання: плакати з енергозбереження, добірка літератури і журналів з екології та енергозбереження.
Тип уроку: комбінований.
Задачі уроку:
- Організувати пошуково-дослідницьку діяльність учнів.
- Розвивати:
а) уміння аналізувати господарську діяльність людей щодо екологічних позицій;
б) комунікативні здібності учнів.
- Навчити учнів самостійному пошуку необхідної інформації з використанням різних джерел.
- Розвивати творче мислення.
- Виховувати вміння працювати в колективі.
- Формувати екологічну культуру.
- Розвивати критичне мислення.
Хронометраж уроку.
- Організаційний момент -……………………………………………..3 хвилини.
- Актуалізація та мотивація навчальної діяльності учнів - ………....5 хвилин.
- Вивчення нового матеріалу - ……………………………………….15 хвилин.
- Узагальнення, систематизація й контроль знань і вмінь учнів …...20 хвилин.
- Домашнє завдання - ………………………………………………….2 хвилини.
Пропоновані завдання для групової діяльності:
За тиждень до проведення уроку учні класу поділяються на групи та отримують завдання виконати наступні проекти:
1 група – «Залежність витрат електроенергії від розміру конфорки електричної плити та розміру каструлі»;
2 група – «Залежність швидкості нагрівання каструлі від форми її дна»;
3 група – «Збереження електроенергії в будинках»;
4 група – «Енергетичний паспорт квартири чи будинку»;
5 група – «Різноманітність електроосвітлювальних приладів»