| Сабақ тақырыбы: Көліктің түрлері | Мұғалімнің аты-жөні: Шарапатова А.М | |
| Сынып: 1 | Қатысқан оқушылар саны: 14 | |
| Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты: | Мұғалімнің көмегімен тыңдалған материал не туралы екенін түсіну | |
| Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар орындай алады: Таныс емес сөздерді тыңдайды, мағынасын дұрыс түсінеді. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Таныс емес сөздерді түсіну арқылы сұраққа жауап береді. Кейбір оқушылар орындай алады: Оқушылар көліктің түрлері туралы кішкене мәтін құрастыра алады. | |
| Тілдік мақсаты | Оқушылар орындай алады: Көліктің түрлері тақырыбындағы жаңа сөздерді түсінеді. Көліктер туралы сөйлем құрастырады. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Автокөлік, пойыз, ұшақ, тік ұшақ, қайық, кеме. Диологке арналған тіркестер:жерде автобус,суда кеме, әуеде ұшақ. Не?Қайда? Талқылауға арналған сурақтар:Көліктің қандай түрлері бар? Жерде қандай көлік жүреді?Әуеде қандай көлік ұшады? Суда қандай көлік жүзеді? | |
| Пәнаралық байланыстар: | Өзін-өзі тану, бейнелеу. | |
| Алдынғы оқу | Көлік туралы қайталау. К_лік, жүрг_зуші, ж_рде, _уеде, с_да, жүред_ сөздерге керекті әріпті қойып жазу | |
| Сабақ кезеңдері: | Жоспарланған жұмыс түрі: | Ресурстар |
| Сабақтың басы: 3 мин
3 мин
Сабақтың ортасы: 5 мин
10 мин
2 мин
5 мин
3 мин
4 мин
5 мин | Суреттер арқылы тақырыптың атын хабарлау
Көліктің түрлері,(слайд)
Мәтінді тыңдау (оқушылар мәтінді тыңдап, түсінеді)
Мәтінге байланысты сұрақтар (барлық балаларға) Көліктің қандай түрлері бар? Жерде қандай көлік жүреді? Әуеде қандай көлік ұшады? Суда қандай көлік жүзеді?
Сергіту сәті: Қане кімнің бойы ұзын? Қатар-қатар тұрайық, Пойызды біз құрайық. Ал, паровоз ,баста алға! Бәрімізді басқарда. Пш-пш пш-пш біз кеттік, Жүрісті біз үдеттік. Гу-гу гу-гу гуілде, Қалып қойма біріңде, Пш-пш пш-пш біз кеттік, Жүрісті біз үдеттік.
Топтық жұмыс: Оқушыларды үш топқа бөліп, әр топ өз тобына байланысты көліктің сұлбасын салады.Өздері салған көліктерді әр топ сипаттайды.
Жұптық жұмыс: Әр топ бейнелеген көлігін мимикамен көрсетеді
Өзіндік жұмыс: (кейбірі орындайды) Өзіне ұнаған көлік туралы қысқаша әңгімелеп береді.
Үш топ(автобус пен ұшақ) Венн диаграммасын құрастырады.1-топ ұшақ, 2-топ автобус ,ал,3-топ осы екі көліктің ұқсастықтарын жазады. Жаңа сөздерді қолданамыз! | Суреттер
Слайд
Аудио материал
А4 қағазы, түрлі түсті қарындаштар.
А4 қағазы
|
| Сабақтың соңы: 2 мин | Кері байланыс Сабақ өте ұнады Жасыл Сабақ қызықты болды Сары Сұрақтарым бар Қызыл | Бағдаршам |
| Ұй тапсырмасы 1 мин | Сөздерді жаттау |
|
| Қосымша ақпарат | |||||||||||
| Саралау | Сынып | Өте жақсы | Жақсы | Қанағат | Нашар |
| |||||
|
|
|
|
|
|
| ||||||
|
|
|
|
|
|
| ||||||
| Оқушы деңгейіне қарай, саралап оқыту, даму деңгейіне қарай тапсырма берілді | Сынып | Оқушының аты-жөні | Тапсырма |
| |||||||
|
|
|
|
| ||||||||
| Рефлекция | |||||||||||
| Сабақ міндеттері орындалды ма? | Орындалды |
|
| ||||||||
| Оқушылар бүгін не үйренді? | Тақырыпқа сәйкес жаңа сөздердің мағынасын түсінді |
|
| ||||||||
| Сабақтағы ахуал қандай болды? | Белсенді |
|
| ||||||||
| Уақыт есебінен ауытқулар болдыма? | ЖЖ жұмысқа 2 минут жетпей қалды |
|
| ||||||||
| Жоспарға қандай өзгертулер енгізілді? | Кері байланысты басқа үлгіде беру |
|
| ||||||||
| Қалыптастырушы бағалауға арналған дескрипторлар | |||||||||||
| |||||||||||

Название урока "Көліктің түрлері" (20.06 KB)

