Меню
Разработки
Разработки  /  Начальные классы  /  Уроки  /  4 класс  /  Ма лянның сиқырлы қыл қаламы

Ма лянның сиқырлы қыл қаламы

Сабақтың тақырыбы:Ма-лянның сиқырлы қылқаламы.(қытай ертегісі)

Мақсаты: Мәтін мазмұнын өз бетімен түсініп оқуға және оның идеясын ашуға жол салу.

Күтілетін нәтиже:

Пәндік нәтиже: Мәтінмен жұмыс жасай білуге,мәтіндегі негізгі ойды таба білуге жағдай жасау. Түсініп оқи білуге, ойын толық жеткізе білуге машықтандыру, ауызекі сөйлеу тәсілдерін дамыту.

Жүйелі іс-әрекет нәтижесі: оқушыларды қиялдау, армандау арқылы жақсы ойлауға жетелеу. Кейіпкерлер мен оқиғаны өмірдегі жағдайлармен салыстыра отырып, оқыған.көргендерін еске түсіруге мүмкіндік беру.

Тұлғалық нәтиже : еңбек сүйгіштікке тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі:

Сабақты барысы:

1Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық тренинг:

Қайырлы таң достым,

Қайырлы күн болсын.

Бүгінгі күн міне

Сәттілікке толсын.

Біздің алар бағамыз,

Кілең бестік болсын.

1 топ «Ұр,тоқпақ» ертегісі

2 топ «Қаңбақ шал» ертегісі

3 топ «Бауырсақ» ертегісі

4 топ «Қызыл телпек» ертегісі

5 топ «Алдар қөсе » ертегісі болып 5 топқа бөлінеді Топ басшысы сайланады.

Топпен жұмыс ережесі еске түсіріледі.

Үй тапсырмасы:

« Ыстық орындық » әдісі арқылы сұралады

Қызығушылықты ояту: Балалар, сендердің бір сиқырлы заттарың болса,ол заттың көмегімен сендер не істер едіңдер ? Сол заттың атын жазу немесе суретін салу.

  • Не себепті салдың?
  • Балалар, бұл тілек сендердің кішкене армандарың ғой. Әрқашан оның орындалуына тілектеспін!
  • Ендеше Ма-лянның сиқырлы қылқаламы атты ертегі өтеміз.

Жаңа сабақ: Ма-лянның сиқырлы қылқаламы.(қытай ертегісі).

Күннің жады.

Сабақ тақырыбы.

«ББҮ»әдісі арқылы кестенің бірінші және екінші бөлімі толтырылады.

Білемін

Білгім келеді

Үйрендім

Топтағылар 1,2,3,4,5 -ке санау арқылы бөлкек -бөлек өз алдына «жұмыс » тобын құрады.Осыған байланысты өздеріне тиісті бөлікті таңдап алады. Яғни, мәтін 5 бөлікке бөлінеді.

Жұмысты бастамас бұрын оқушылар жұмыс тобында мәтіннің тиісті бөлігін жақсылап меңгеріп,отбасы мүшелеріне қайтып оралғанда оны түсіндіріп беретіндігі ескертіледі.

Сергіту сәті:

Енді оқушылар «жұмыс»топтарында өздеріне тиесілі бөлікті оқып, талдап, өздерінің алғашлы топтарына қайтып оралады.

Топтарға тапсырма:

  1. Мәтіннің мазмұнына сай мақал- мәтел
  2. Ма-лян сияқты сиқырлы қылқалам иесі болсаң,жұртқа қандай жақсылық жасар едің
  3. Мәтіннің ертегі екенің қай түріне жататынын дәлелде.
  4. Мәтін мазмұнына сурет салу.
  5. Мәтінге жоспар құру.

Рефлексия: «ББҮ» кестесінің үшінші бөлімін толтыру.

«Бағдаршам»

Мен үшін жаңалық

Сабақта маған не ұнады?

Қандай тапсырма мен үшін қиын болды?

Үйге тапсырма: ертегі бойынша тірек – сызба құрастыру, мазмұнын

баяндау.

Ұр, тоқпақ!

Алдар көсе

Қызыл телпек

Қаңбақ шал

Білгім келеді

Білгім келеді

Білгім келеді

Білгім келеді

Білгім келеді

Білгім келеді

Білгім келеді

1

4

2

3

5

16.11.2017

Содержимое разработки



Сабақтың тақырыбы:Ма-лянның сиқырлы қылқаламы.(қытай ертегісі)

Мақсаты: Мәтін мазмұнын өз бетімен түсініп оқуға және оның идеясын ашуға жол салу.

Күтілетін нәтиже:

Пәндік нәтиже: Мәтінмен жұмыс жасай білуге ,мәтіндегі негізгі ойды таба білуге жағдай жасау. Түсініп оқи білуге, ойын толық жеткізе білуге машықтандыру, ауызекі сөйлеу тәсілдерін дамыту.

Жүйелі іс-әрекет нәтижесі: оқушыларды қиялдау, армандау арқылы жақсы ойлауға жетелеу. Кейіпкерлер мен оқиғаны өмірдегі жағдайлармен салыстыра отырып , оқыған .көргендерін еске түсіруге мүмкіндік беру.

Тұлғалық нәтиже : еңбек сүйгіштікке тәрбиелеу.

Сабақтың көрнекілігі:

Сабақты барысы:

1Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық тренинг:

Қайырлы таң достым,

Қайырлы күн болсын.

Бүгінгі күн міне

Сәттілікке толсын .

Біздің алар бағамыз,

Кілең бестік болсын.

1 топ «Ұр,тоқпақ» ертегісі

2 топ «Қаңбақ шал» ертегісі

3 топ «Бауырсақ» ертегісі

4 топ «Қызыл телпек» ертегісі

5 топ «Алдар қөсе » ертегісі болып 5 топқа бөлінеді Топ басшысы сайланады.

Топпен жұмыс ережесі еске түсіріледі.

Үй тапсырмасы:

« Ыстық орындық » әдісі арқылы сұралады

Қызығушылықты ояту: Балалар , сендердің бір сиқырлы заттарың болса,ол заттың көмегімен сендер не істер едіңдер ? Сол заттың атын жазу немесе суретін салу.

  • Не себепті салдың?

  • Балалар , бұл тілек сендердің кішкене армандарың ғой. Әрқашан оның орындалуына тілектеспін!

  • Ендеше Ма-лянның сиқырлы қылқаламы атты ертегі өтеміз .

Жаңа сабақ: Ма-лянның сиқырлы қылқаламы.(қытай ертегісі).

Күннің жады.

Сабақ тақырыбы.

«ББҮ»әдісі арқылы кестенің бірінші және екінші бөлімі толтырылады .

Білемін

Білгім келеді

Үйрендім




Топтағылар 1,2,3,4,5 -ке санау арқылы бөлкек -бөлек өз алдына «жұмыс » тобын құрады.Осыған байланысты өздеріне тиісті бөлікті таңдап алады. Яғни, мәтін 5 бөлікке бөлінеді.

Жұмысты бастамас бұрын оқушылар жұмыс тобында мәтіннің тиісті бөлігін жақсылап меңгеріп,отбасы мүшелеріне қайтып оралғанда оны түсіндіріп беретіндігі ескертіледі.

Сергіту сәті:

Енді оқушылар «жұмыс»топтарында өздеріне тиесілі бөлікті оқып , талдап, өздерінің алғашлы топтарына қайтып оралады.

Топтарға тапсырма:

  1. Мәтіннің мазмұнына сай мақал- мәтел

  2. Ма-лян сияқты сиқырлы қылқалам иесі болсаң,жұртқа қандай жақсылық жасар едің

  3. Мәтіннің ертегі екенің қай түріне жататынын дәлелде.

  4. Мәтін мазмұнына сурет салу.

  5. Мәтінге жоспар құру.

Рефлексия: «ББҮ» кестесінің үшінші бөлімін толтыру.

«Бағдаршам»

Мен үшін жаңалық

Сабақта маған не ұнады?

Қандай тапсырма мен үшін қиын болды?

Үйге  тапсырма: ертегі  бойынша  тірек – сызба құрастыру, мазмұнын

баяндау.
































Ұр, тоқпақ!


Алдар көсе


Қызыл телпек


Бауырсақ


Қаңбақ шал


Білемін

Білгім келеді

Үйрендім





Білемін

Білгім келеді

Үйрендім






Білемін

Білгім келеді

Үйрендім






Білемін

Білгім келеді

Үйрендім






Білемін

Білгім келеді

Үйрендім






Білемін

Білгім келеді

Үйрендім






Білемін

Білгім келеді

Үйрендім





1

2

3

5

4


-80%
Курсы повышения квалификации

Профилактика нарушения зрения у детей и подростков

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Ма лянның сиқырлы қыл қаламы (33.4 KB)
