| Ашық сабақ Мерзімі:16.11.2016 ж 11 «А» сыныбы | Сабақ №11
| Оқу ісінің орынбасары Ақжолов С.Қ Тексерілді ______________ | Сабақта 7 модульдің қамтылуы |
| Сабақтың өне бойында А-өте жақсы, Б- жақсы, С-төмен оқушылар назарда ұсталды. |
| ||
| Пәні Пән мұғалімі | информатика Парманқұлова А.С. |
|
|
| Тақырыбы | Мәліметтерді сұрыптау, сүзгілеу (фильтрация) |
|
|
| Мақсаты | Microsoft Access бағдарламасында кестедегі мәліметтерді сұрыптау, іздеу және алмастыру жолдарын оқушы санасында қалыптастыру. |
|
|
| Әдістері | «Мен саған, сен маған», «Екі ақиқат бір жалған тұжырым», «Қарлы кесек» ББҮ, сыни тұрғыдан ойлау |
|
|
| Ресурстар | «Электрондық оқулық» АКТ, слайд, плакат, үлесітірмелі қима қағаздар, постер
|
|
|
| Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
|
| Кіріспе Ұйымдастыру кезеңі (2 минут)
|
|
• Дербес жұмыс жасауы • Жұпта жұмыс жасауы • Практиклық білімі • Информатикалық терминді пайдалану. | 1.«Диалогтық оқыту» 2.«Сыни тұрғыдан оқыту» 3.Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау 4.« АКТ» 5.Талантты және дарынды оқушыларды оқыту. 6.«Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу 7.«Оқытудағы басқару және көшбасшылық»
|
| Білу 5 мин | «Мен саған, сен маған» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрайды | Оқушылар бір-біріне сұрақтар қойып жауаптарын толықтырады.
| |
| Түсіну 5 мин Тақырыпты оқушылар өздері меңгеруіне мүмкіншілік беру. | «Электрондық оқулық» арқылы жаңа сабақты меңгерту | Электрондық оқулық арқылы жаңа сабақты меңгереді |
|
| Қолдану 10 мин | Оқушыларды компьютерге отырғызып түсінгендерін практика жүзінде көрсету | Оқушылар компьютерде түсінгендерін көрсетеді |
|
| Сергіту сәті | Билеп шынығып алады | Оқушылар серігіп қалады |
|
| Талдау 11 мин Сыни ойлауын дамыту. Анықтама тұжырымдайды, ережелерді нақтылайды. | Мәліметтерді сұрыптау, сүзгілеу (фильтрация) тақырыбы бойынша постер қорғайды | Оқушылар жаңа сабақтан алған мағлұматтарын постер арқылы баяндайды. |
|
| Жинақтау 8 мин
| «Екі ақиқат бір жалған тұжырым» әдісі |
|
|
| Бағалау 4 мин | Топ бағалаушылары топ мүшелерін бағалайды. | Оқушылар кестені толтырады |
|
| Қорытынды | Алған білімдерін тексеру үшін «Қарлы кесек» ойыны арқылы жаңа сабақ бойынша бір біріне сұрақтар қою. | Бағалау парағы бойынша бағалау. |
|
| Үй тапсырмасы (1 мин) | Мәліметтерді сұрыптау, сүзгілеу (фильтрация) | Үй тапсырмасын күнделікке жазып алу. |
|
| Кері байланыс 2 минут | ББҮ кестесі |
|
|

Мәліметтерді сұрыптау, сүзгілеу (фильтрация) (17.73 KB)

