ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАРЛАУ
Сабақ жоспары: Әлемнің дамуы мен элементар бөлшек туралы мағлұмат
САБАҚ: | Мектеп: «Жамбыл орта мектебі» КММ | |||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Әскербек Гаухар | |||||||||
СЫНЫП: 9 | Қатысқандар саны: 13 | Қатыспағандар саны: 0 | ||||||||
Жалпы оқу мақсаты: Сыныптағы оқушылар әлем дамуын 5 кезеңге жіктейді, әрбіреуін сипаттап түсіндіреді | ||||||||||
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар: Әлемнің дамуының 5 кезеңін атайды. 2-3 еуін есіне сақтайды | |||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Әлемнің дамуының 5 кезеңге жіктейді, сиппаттап түсіндіреді. | ||||||||||
Кейбір оқушылар: Әлемнің дамуының 5 кезеңінің пайда болуын негіздеп, түсіндіреді, өзіндік болжам жасайды | ||||||||||
Алдыңғы оқу | Радиактивті сәулелерден қорғану мәселелері | |||||||||
Жоспар |
| |||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар | Бағалау | |||||||
Басталуы 10 минут (10 минутттан асырмау керек, «Сергіту» осы сәтте өтуі тиіс) | Сәлемдесу. Сергіту: «Тышқан, күшік, мысық» Топқа бөлу: Бір, екіге санату арқылы «БББ» стратегиясын Үй тапсырмасы: «Сұрағыңды карточкаға жаз» сұрақ-жауап. «Ой қозғау» Әлем сөзін пайдаланып үш сөйлем құрастыр (топпен жұмыс)
| Карточкалар слайд | «Бас бармақ» әдісі «БББ» стратегиясы | |||||||
Ортасы (25 минут) |
ДЕСКРИПТОР : «Сұрақ-конверт»
3. «Гаухар тастар иерархиясы» (топпен жұмыс)
| А3 парағы, әртүрлі маркерлер |
| |||||||
Аяқталуы (10мин) | «Сөйлемді кеңейт» (топпен жұмыс) ДЕСКРИПТОР: 1. Кеңейту үшін «яғни, сонымен қатар, сондықтан да» сөздерін пайдаланады 2. Кеңейту үшін 3-4 сөз қосады 3. Сөйлем басқа түсінікті құралады Кейінгі оқу: Эссе: Әлем қалай пайда болды
| Слайд, «БББ» стратиегиясы жазылған парақ |
| |||||||
Қосымша ақпарат |
| |||||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс | ||||||||
|
|
| ||||||||
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
| Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||
Алдыңға сабақтармен салыстырғанда осы сабақтың мақсаты смарт-мақсатқа сайырақ па деп ойладым. Себебі сабақ мақсаты жүзеге асқандай болды. Тізбектелген сабақтардың ең соңғы төртінші сабағында ғана оқушылардың топпен жұмыс жасауға бейімделіп қалғаны байқалды. Саралау шаралары өз тиімділігін жақсы көрсете алған жоқ деп ойладым. Берілген уақыт жеткілікті, әр тапсырма өз уақытында орындалып отырылды. Осы сабақта оқуды саралау шараларына өзгеріс енгізу қажет екендігін ұқтым | ||||||||||
Қорытынды бағамдау
Сабақта қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: «Кері байланыс» Оқушылар топпен жұмыс жасауға белсене қатысты 2: «Конверт - сұрақ» дескриптормен жұмыс Қандай екі нәрсе Сіздің сабағыңызды жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|