Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: | 7.1.А Физика –табиғат туралы ғылым | ||||||||||||||||
4.09.2017 ж | Мұғалімнің аты жөні: Дакубаева А.А. | ||||||||||||||||
Сынып : 7 А | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Физика-табиғат туралы ғылым | ||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 7.1.1.1 Физикалық құбылыстарға мысалдар келтіру | ||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары
| Барлық оқушылар:Физикалық құбылыстарға мысалдар келтіреді.Кабинеттегі қауіпсіздік ережелерді біледі және сақтайды | ||||||||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі:Оқулықтағы иллюстрациядағы табиғат құбылыстарды атап,оны сипаттап бере алады
| |||||||||||||||||
Кейбір оқушылар:Физикалық құбылыстарды ,физикалық дене және затты ажырата алады
| |||||||||||||||||
Бағалау критерийі | Физикалық құбылыстарға мысал келтіреді; Физикалық дене,зат және материя атты ұғымдардың мән-мағынасын түсінеді | ||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Тілдік оқыту:Оқушылар ауызша және жазбаша түрде физикалық құбылыстарға мысалдарды сипаттайды. | ||||||||||||||||
Пәндік лексика және терминология:табиғат құбылыстары, физикалық құбылыстар,физикалық діні,зат,материя | |||||||||||||||||
Сыныптағы диалог\жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Табиғатта туындайтын сан алуан өзгерістерді... деп атайды;материя дегеніміз-...; физикалық денелер деп аталады
| |||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу
| шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; қарым-қатынас жасау қабілеті. | ||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Жаратылыстану,география сабақтарында алған білімдеріне сүйене отырып күннің батысын,найзағайды,судын қызуы мен салқындауын сипаттайды | ||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Жаратылыстану,математика
| ||||||||||||||||
Сабақтың барысы | |||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||||||||||||
Сабақтың басы 8 мин
| 1.Ұйымдастыру кезеңі.Жағымды психологичлық ахуал орнату «Қайырлы таң!» деген сөздерді сыныптағыларға айтамын.Мен атағандар қолдарын бұлғап,маған «Қайырлы таң» деп жауап береді. -Қайырлы таң барлық қыздарға! -Қайырлы таң барлық ұлдарға! -Қайырлы таң бүгінгі ауа райына риза оқушыларға! -Қайырлы таң барлығына ,кім жаңа білім алуға құштар! М.Балалар!Бүгін сендер жаңа кабинетке келіп отырсындар,ол «физика кабинеті».Яғни ендер жаңа пән оқи бастайсыңдар.Осы кабинетте әркімнің өз орны бар және бұл кабинетте қауіпсіздік техника ережелерін білу және сақтау керек. 2.Қауіпсіздік техника ережелерімен танысу 3.Жаңа «Физика» оқулығымен танысу (оқулықтың мазмұны,шартты белгілір,қосымшалар)
| «Физика» 7 сыеып оқулығы У.Тоқбергенова,Б.Кронгарт Мектеп 2017 ж | |||||||||||||||
Сабақтың ортасы 22 мин
| Жаңа материлады меңгерту: Ойлау дағдылары:білу түсіну 1.Жеке жұмыс «Түртіп алу» мәтінмен жұмыс: 1)мәтінді мұқият оқы 2)тірек сөздердің анықтамаларын тауып,дәптерге жазып ал
ҚБ.Оқып,жазып алуларын бақылау арқылы ауызша демеу беру «жақсы,дұрыс» Ойлау дағдылары:қолдану 2.Жұптық жұмыс «Ойлан-жұптас-бөліс»
ҚБ.Ауызша мадақтау: Жарайсын,тамаша! | | |||||||||||||||
Сабақтың соңы 10 мин | Қалыптастырушы бағалауға арналған тпсырма. Тақырып «Физика – табиғат туралы ғылым» Оқу мақсаттары 7.1.1.1 Физикалық құбылыстарға мысалдар келтіру Бағалау критерийі Білім алушы • Физикалық құбылыстарға мысал келтіреді Ойлау дағдыларының деңгейлері Білу және түсіну Тапсырма 1 Мектепке келе жатқан жолда қандай физикалық құбылыстарды көресіз? Физикалық құбылыстарға мысалдар келтіріңіз және кестедегі сәйкес жолға жазыңыз.
Дескриптор Білім алушы - физикалық құбылыстарға мысалдар келтіреді Тапсырма 2 Төмендегі суреттерде қандай физикалық құбылыстар бейнеленген? Жауаптарыңызды әр нұсқаның тұсына жазыңыз. a)______________ b)__________ c)______ d)____________
Дескриптор Білім алушы - дыбыс құбылысын анықтайды - жылу құбылысын анықтайды - механикалық құбылысты анықтайды - жарық құбылысын анықтайды Тексеру жұмыстың түрі:Оқушы жұмысына мұғалімнің жазбаша комментарийі Рефлексия: « Екі жұлдыз,бір тілек» Үйге тапсырма:§1 8-10 бет оқу,10 беттегі кестені толтыру.м | Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмалар Стикерлерге бүгінгі сабақтан алған екі жағымды әсерін және бір тілек жазады |