Меню
Разработки
Разработки  /  Начальные классы  /  Уроки  /  4 класс  /  Конспект урока по информатике для начальных классов "Алгоритмы с ветвлением"

Конспект урока по информатике для начальных классов "Алгоритмы с ветвлением"

Материал на украинском языке. Мета: Сформувати поняття розгалуження та графічного представлення розгалуження, вміння працювати з блок-схемами розгалуження та складати алгоритми з розгалуженням.
19.01.2016

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Мета.

Сформувати поняття розгалуження та графічного представлення розгалуження, вміння працювати з блок-схемами розгалуження та складати алгоритми з розгалуженням.

Розвивати логічне та алгоритмічне мислення, пам'ять, уяву. Виховувати інформаційну культуру молодших школярів.

Хід уроку.

I. Організаційний момент та повторення правил техніки безпеки.

Які правила поведінки в комп’ютерному класі ви знаєте?

Гра «Так чи ні».

Чи можна включати комп’ютер без дозволу вчителя?

Чи можна торкатися до тильної сторони клавіатури?

Чи дозволяється пальцем торкатися монітора?

II. Перевірка домашнього завдання.

III. Актуалізація опорних знань.

Який алгоритм називається лінійним? Де ви використовували лінійні алгоритми у навчанні? Що таке блок-схема?

Обчислювальний ланцюжок.

Задумайте число. Додайте до нього 7. Відніміть  4. Якщо можливо, поділіть отримане число на 2. Якщо ні –додайте 1 та поділіть на 2.

- Яке число отримали?

- А задумали?

- Чи можна цей ланцюжокназвати алгоритмом?

IV. Пояснення нового матеріалу та його первинне закріплення.

Тема сьогоднішнього уроку – «Розгалуження»

Конспект урока по информатике для начальных классов Алгоритмы с ветвлением

1) Робота в парах

Зупинився Іван - Царевич біля великого каменя, що лежав на дорозі і прочитав на ньому: "Ліворуч підеш - коня загубиш, а праворуч підеш -щастя знайдеш".

Давайте з вами допоможемо Івану - Царевичу і складемо алгоритм, яким він буде керуватися у виборі правильної відповіді.

З фігур які є у вас в конвертиках вам потрібно скласти блок-схему, і у кожну фігурку вписати потрібну команду.

2) Колективне обговорення.

Фізкультхвилинка.

Із-за парт ми піднялись,

Всі добряче підтяглись,

Гарно спинки всі прогнули

І про втому геть забули.

Пальці всі в замок закрили

Й стисли їх мерщій щосили.

А тепер присіли – раз!

Фізкультпауза у нас.

Піднялись і пострибали,

Мов сніжинки покружляли.

Сіли рівно – і до праці.

Хай не стомлюються пальці.

V. Практична частина. Робота з програмою Scratch.

Умовний оператор (оператор галуження) — це вказівка, що передбачає виконання однієї або іншої вказівки залежно від справдження певного висловлювання (умови).

Всі мови програмування мають такі спеціальні вказівки (оператори) для галуження залежно від справдження певної умови.

Весь материал - в документе.

Содержимое разработки

План-конспект уроку

Тема: Алгоритми з розгалуженням.

Мета. Сформувати поняття розгалуження та графічного представлення розгалуження, вміння працювати з блок-схемами розгалуження та складати алгоритми з розгалуженням. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення, пам'ять, уяву. Виховувати інформаційну культуру молодших школярів.

Обладнання: підручник (Коршунова О.В., підручник для 4 класу загальноосвітніх навчальних закладів), робочий зошит, програма

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Хід уроку

I. Організаційний момент та повторення правил техніки безпеки.

Які правила поведінки в комп’ютерному класі ви знаєте?

Гра «Так чи ні».

Чи можна включати комп’ютер без дозволу вчителя?

Чи можна торкатися до тильної сторони клавіатури?

Чи дозволяється пальцем торкатися монітора?

II. Перевірка домашнього завдання.





III. Актуалізація опорних знань.

Який алгоритм називається лінійним? Де ви використовували лінійні алгоритми у навчанні? Що таке блок-схема?

Обчислювальний ланцюжок.

Задумайте число. Додайте до нього 7. Відніміть 4. Якщо можливо, поділіть отримане число на 2. Якщо ні – додайте 1 та поділіть на 2.

- Яке число отримали?

- А задумали?

- Чи можна цей ланцюжок назвати алгоритмом?


IV. Пояснення нового матеріалу та його первинне закріплення.

Тема сьогоднішнього уроку – «Розгалуження»

  1. Робота в парах

Зупинився Іван - Царевич біля великого каменя, що лежав на дорозі і прочитав на ньому: "Ліворуч підеш - коня загубиш, а праворуч підеш -щастя знайдеш".
Давайте з вами допоможемо Івану - Царевичу і складемо алгоритм, яким він буде керуватися у виборі правильної відповіді.

З фігур які є у вас в конвертиках вам потрібно скласти блок-схему, і у кожну фігурку вписати потрібну команду.


  1. Колективне обговорення

Фізкультхвилинка.

Із-за парт ми піднялись,

Всі добряче підтяглись,

Гарно спинки всі прогнули

І про втому геть забули.

Пальці всі в замок закрили

Й стисли їх мерщій щосили.

А тепер присіли – раз!

Фізкультпауза у нас.

Піднялись і пострибали,

Мов сніжинки покружляли.

Сіли рівно – і до праці.

Хай не стомлюються пальці.

V. Практична частина. Робота з програмою Scratch

Умовний оператор (оператор галуження)це вказівка, що передбачає виконання однієї або іншої вказівки залежно від справдження певного висловлювання (умови).
Всі мови програмування мають такі спеціальні вказівки (оператори) для галуження залежно від справдження певної умови.

В категоріі Керувати середовища Scratch є такі умовні оператори:

  • повний — з двома гілками;

  • неповний — з однією гілкою;

  • оператор-пауза.

Повний оператор (розгалуження) має такий вигляд:
якщо умова вказівка1 інакше вказівка2

При справдженні умови буде виконано вказівку1, інакше — вказівку2.
Тут під вказівками розуміємо як окрему вказівку, так і серію (послідовність) вказівок (у Scretch не існує обмежень на кількість вкладень вказівок розгалуження). Тому у блок-схемі повної вказівки розгалуження замість слова «вказівка» вжито слово «серія».

Якщо у точці розгалуження програми має бути більше двох варіантів вибору, додаткові оператори потрібно вкласти (вставити) в середину секції «інакше». Такі додаткові оператори називають вкладеними умовними операторами. Scretch не обмежує кількість вкладених умовних операторів.
На наступному малюнку на вкладці Скрипти праворуч подано приклад таких вкладених умовних операторів. Їх неможна плутати з послідовним застосуванням умовних операторів (див. приклад ліворуч на тій самій панелі).

Неповна вказівка розгалуження має такий вигляд:
якщо умова вказівка

Під час виконання цієї вказівки при справдженні умови буде виконано вказівку (послідовність вказівок) всередені блока, інакше — здійснено перехід до виконання вказівок, розташованих після вказівки розгалуження.



Вправи для очей – Покліпайте швидко очима, закрийте їх, повільно порахуйте до 5. Повторіть 4–5 разів. Уявити перед собою колесо велосипеда, яке обертається, та, помітивши на ньому певну точку, слідкувати за обертом цієї точки. Спочатку в один бік, а потім в інший. Повторити двічі.

VI. Підсумок уроку (Релексія)

Що найбільше сподобалося і запам’яталося на уроці?

- Що таке розгалуження?

- Чим відрізняються алгоритми з розгалуженням від лінійних?

VІІ. Домашнє завдання. Підручник: ст. 113-118 – прочитати. Питання 2-3 стор. 118 – відповідати усно.



-80%
Курсы повышения квалификации

Продуктивность учебной деятельности младших школьников общеобразовательного учреждения в рамках реализации ФГОС НОО

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Конспект урока по информатике для начальных классов "Алгоритмы с ветвлением" (0.56 MB)
