Бекітемін: Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары Е. Байдрахманов
| Күні: 12.12. 2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 25 Қатыспағандар саны: |
| Пәні: | Сауат ашу |
| Мұғалімнің есімі: | Тұяқбаева М |
| Сабақтың тақырыбы: | Мен және табиғат Кк дыбысы мен әрпі № 79-сабақ |
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарла масына сілтеме) | 1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіреді. 1.2.1.2 Оқудың түрлерін қолдану 1.3.5.1 Тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызба, сурет белгілері қолдана отырып, жай сөйлемдер құрастыру. |
| Сабақтың мақсаттары: | Барлық оқушылар: Кк дыбысының қатаң , дауыссыз дыбыс екенін біледі. Берілген сөздерге дыбыстық талдау жасайды. Оқушылардың асым көпшілігі: Берілен сөздерге сұрақ қоя алады. Жекелеген оқушылар: Жаылтпашты жатқа айта , жаза алады. |
| Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.Нақты сөйлейді. Түсінгенін айта алады. |
| Алдыңғы оқу | Менің отбасым. Ее дыбысы мен әрпі № 78 сабақ |
| Бастапқы білімі | Сөйлем, сөз, дыбыс, әріп анықтамасын біледі. Сөз,сөйлемдерді сызба арқылы сыза алады. Сөйлем соңына нүкте, сұрау, леп белгісі қойылатынын біледі. |
| Құндылықтарды дарыту | Жалпыға Ортақ Еңбек Қоғамы: |
| Пәнаралық байланыс | Дүнитану |
| АКТ қолдану дағдылары | теледидар |
| Сабақ барысы | |||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Бағалау | Ресурстар | ||||||
| Сабақтың басы 2 мин | Сергіту сәті Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Біздер тату баламыз, Өсіп алға барамыз. Әріптерді үйреніп, Білімді шәкірт боламыз. |
Мадақтау |
| ||||||
| 3 мин | Ой қозғау Мазайка (Қағаз қиындыларын құрастыр) Ненің суреті шықты? -Күшік, кеме, кілт, кесе -Дыбыстық тылдау жаса. -Кк дыбысы қандай дыбыс деп ойлайсыңдар? -Кк қатаң, дауыссыз дыбыс Сөз ойла, көп ойла -Кк дыбысы бар сөздар айтыңдар ҚБ: оқу нәтижесін айқындау үшін жұлдызша арқылы ынталандырамын. |
| Етіе, есік суреті
Сөздер | ||||||
| Сабақтың ортасы 30 мин | Жаңа материалды меңгерту бөлімі Қолдану, талдау Оқулықпен жұмыс 1.Бағандағы сөздерді тізбектей оқыту ҚБ: оқу нәтижесін айқындау үшін жұлдызша арқылы ынталандырамын.
Сергіту сәті 2.Дәптермен жұмыс *Ауада жаздыру *Тақтаға жаздыру *Дәптерге жаздыру Әдемі жазған оқушыларды мадақтау.
3. Топтық жұмыс 1-топ Кім ? не? Сұрақтарына жауап берітін сөздерді теріп жаз. 2-топ Екі буынды сөздерді дөңгелекте 3- топ Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қой 4-топ Адасқан әріптерден сөз құра ҚБ: оқу нәтижесін айқындау үшін шапалақ ұру арқылы ынталандырамын. |
Жұлдызша
Мадақтау
Мадақтау |
Оқулық
Сюжетті сурет Ее әрпі Баспа, жазба
Мәтін
Суреттер кесте
| ||||||
| Сабақтың соңы 2мин | Оқушылардың орындаған жұмыстарын талдау – жинақтау. Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары Тапсырма 1.Дауысты дыбыстан басталып тұрған сөздерді бірінші бағанға, дауыссыз дыбыстан басталып тұрған сөздерді екінші бағанға жаз.
Ара,кесе, ұшық, кеме, қалақ, маса, мол, ел, ін, лақ
|
|
| ||||||
| 3 мин | Оқушылардың орындаған жұмыстарын талдау – жинақтау. «Екі жалған бір шындық» әдісі *Кк дыбысы дауыссыз, қатаң *Ккдыбысы тек сөздің ортасында кездеседі. *Керемет сөзінде 1 буын, 1 дауысты дыбыс бар. Рефлексия «Бір ауыз сөз» (ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым) |
|
| ||||||
|
|
|
|
| ||||||
| Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Кк дыбысы мен әрпін таныстырып, жаздырамын. Кк дыбысы кездесетін сөздерді айтамын. Сөздерге дыбыстық талдау жасатамын. Кк дыбысы бар сөздерден сөйлем құратамын. | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||
| Қолдау көрсету Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. | Оқушыға көңілді смайликтер моделін ұсынып, жұлдызшалармен бағалап тырамын. | Партада отыру қадағалаймын. Жазу барысында партада отыру, дене, басты қалыпты ұстауын ескертемін, жазу барысында дәптерді сол жаққа қарай сәл бұруын сұраймын. | |||||||
Тапсырма Аты:------------------------------------
1.Дауысты дыбыстан басталып тұрған сөздерді бірінші бағанға, дауыссыз дыбыстан басталып тұрған сөздерді екінші бағанға жаз.
Ара,кесе, ұшық, кеме, қалақ, маса, мол, ел, ін, лақ
|
|
|
|
|
|
Тапсырма Аты:------------------------------------
1.Дауысты дыбыстан басталып тұрған сөздерді бірінші бағанға, дауыссыз дыбыстан басталып тұрған сөздерді екінші бағанға жаз.
Ара,кесе, ұшық, кеме, қалақ, маса, мол, ел, ін, лақ
|
|
|
|
|
|
Тапсырма Аты:------------------------------------
1.Дауысты дыбыстан басталып тұрған сөздерді бірінші бағанға, дауыссыз дыбыстан басталып тұрған сөздерді екінші бағанға жаз.
Ара,кесе, ұшық, кеме, қалақ, маса, мол, ел, ін, лақ
|
|
|
|
|
|
Тапсырма Аты:------------------------------------
1.Дауысты дыбыстан басталып тұрған сөздерді бірінші бағанға, дауыссыз дыбыстан басталып тұрған сөздерді екінші бағанға жаз.
Ара,кесе, ұшық, кеме, қалақ, маса, мол, ел, ін, лақ
|
|
|
|
|
|
Тапсырма Аты:------------------------------------
1.Дауысты дыбыстан басталып тұрған сөздерді бірінші бағанға, дауыссыз дыбыстан басталып тұрған сөздерді екінші бағанға жаз.
Ара,кесе, ұшық, кеме, қалақ, маса, мол, ел, ін, лақ
|
|
|
|
|
|
Тапсырма Аты:------------------------------------
1.Дауысты дыбыстан басталып тұрған сөздерді бірінші бағанға, дауыссыз дыбыстан басталып тұрған сөздерді екінші бағанға жаз.
Ара,кесе, ұшық, кеме, қалақ, маса, мол, ел, ін, лақ
|
|
|
|
|
|
Тапсырма Аты:------------------------------------
1.Дауысты дыбыстан басталып тұрған сөздерді бірінші бағанға, дауыссыз дыбыстан басталып тұрған сөздерді екінші бағанға жаз.
Ара,кесе, ұшық, кеме, қалақ, маса, мол, ел, ін, лақ
|
|
|
|
|
|
Тапсырма Аты:------------------------------------
1.Дауысты дыбыстан басталып тұрған сөздерді бірінші бағанға, дауыссыз дыбыстан басталып тұрған сөздерді екінші бағанға жаз.
Ара,кесе, ұшық, кеме, қалақ, маса, мол, ел, ін, лақ
|
|
|
|
|
|
Тапсырма
1.Дауысты дыбыстан басталып тұрған сөздерді бірінші бағанға, дауыссыз дыбыстан басталып тұрған сөздерді екінші бағанға жаз.
Ара,кесе, ұшық, кеме, қалақ, маса, мол, ел, ін, лақ
|
|
|
|
|
|
Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары
1.Бір буынды сөзді дөңгелекте
Қала, от, шана, құлын, от, ол, шортан, Ұлан, құмыра, он
2. Берілген сөздерді буынға бөліп жаз
| Шана- | Қалақ- | Алма- |
| Қала- | Маса- | Мата- |
Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары Аты:------------------------------------
1.Бір буынды сөзді дөңгелекте
Қала, от, шана, құлын, от, ол, шортан, Ұлан, құмыра, он
2. Берілген сөздерді буынға бөліп жаз
| Шана- | Қалақ- | Алма- |
| Қала- | Маса- | Мата- |
Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары Аты:------------------------------------
1.Бір буынды сөзді дөңгелекте
Қала, от, шана, құлын, от, ол, шортан, Ұлан, құмыра, он
2. Берілген сөздерді буынға бөліп жаз
| Шана- | Қалақ- | Алма- |
| Қала- | Маса- | Мата- |
Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары Аты:------------------------------------
1.Бір буынды сөзді дөңгелекте
Қала, от, шана, құлын, от, ол, шортан, Ұлан, құмыра, он
2. Берілген сөздерді буынға бөліп жаз
| Шана- | Қалақ | Алма |
| қала | маса | мата |
Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары Аты:------------------------------------
1.Бір буынды сөзді дөңгелекте
Қала, от, шана, құлын, от, ол, шортан, Ұлан, құмыра, он
2. Берілген сөздерді буынға бөліп жаз
| Шана- | Қалақ- | Алма- |
| Қала- | Маса- | Мата- |
Қалыптастырушы бағалау тапсырмалары Аты:------------------------------------
1.Бір буынды сөзді дөңгелекте
Қала, от, шана, құлын, от, ол, шортан, Ұлан, құмыра, он
2. Берілген сөздерді буынға бөліп жаз
| Шана- | Қалақ- | Алма- |
| Қала- | Маса- | Мата- |
Марат, ор, тара, құмыра, тон, марал,қасық, асық,қошақан , құм, томар, сатушы, сауыншы, дала, долана, Дулат,малтатас.
Марат, ор, тара,құмыра, тон, марал,қасық, асық, қошақан, құм, томар, сатушы, сауыншы, дала, долана, Дулат,малтатас.
Марат, ор, тара,құмыра,тон, марал, қасық, асық,қошақан, құм, томар, сатушы, сауыншы, дала, долана, Дулат,малтатас.


Кк дыбысы мен әрпі (86.37 KB)

