| Сыныбы 2д | Күні | ||||||||||||||
| Сабақтың тақырыбы | Кітап дүкенінде | ||||||||||||||
| Мақсаты | Жаңа сөздерді біледі; сұрақтарға жауап бере алады, жуан және жіңішке сөздерді ажыратады; сурет бойынша сөйлем құрай алады. | ||||||||||||||
| Күтілетін нәтиже | Оқушылар жаңа сөздерді игереді, қолданылу аясын біледі Жаңа сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды Сурет бойынша мәтін құрай алады. | ||||||||||||||
| Керекті жабдықтар |
| ||||||||||||||
| Сабақ барысы | |||||||||||||||
| Сабақ кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | |||||||||||||
| Кіріспе
| Мұғалім оқушылармен амандасады. Назарларын сабаққа аудартады. Кезекшімен тілдеседі. Үй тапсырмасын тексереді. | Оқушылар мұғаліммен амандасып, орындарына отырады. Сабаққа дайындықтарын байқатады. Үй тапсырмасын айтып, бағалау парақшаларына өздерін бағалап отырады. | |||||||||||||
| Тұсаукесер
| «Иә, жоқ» әдісі
«Сауатты жаз» Апта күндерін жазып шығу Бірінші күн – Екінші күн – Үшінші күн – Төртінші күн – Бесінші күн – Алтыншы күн – Жетінші күн - Диалог тыңдау арқылы сабақтың тақырыбын ашу.
Диалог не туралы болды? Кім мен кім сөйлесті? Ертегі сөзі қалай аударылады? Сонымен, ертегі кітабы қанша теңге тұрады екен? Оқушы бала қайда келіп тұр? Сабақтың мақсатын ашу. | Оқушылар сұрақтарға «иә», «жоқ» деп жауап береді. Қате жіберген оқушылардың жауаптарын дұрыстайды.
Дәптерлеріне апта күндерін еске түсіріп жазып шығады. Өз – өздерін тексереді. Еш қате жоқ болса 5 балын қояды.
Диалогты түсіну керек, мұқият тыңдау керек сол арқылы сабақтың тақырыбын ашу керек. Мақсатына жету керек
| |||||||||||||
| Негізгі бөлім
| Жаңа тақырыпты игерту. Тақтадағы суретке назар аударту. Неше кітап бар? Түстері қандай? Жаңа сөздермен жұмыс Сатып алдым – купил (а) Сатушы – продавец Сатып алушы – покупатель Жаңа сөздерді қатыстырып сөйлем құрау. «Сен-маған, мен-саған» жұптық жұмыс. Оқулықтың 147 бетіндегі 2-тапсырманы орындау. Бұл не? Дүкенде не бар? Кім кітап сатады? Сен не сатып алдың?
«Қатені тап» топтық жұмыс
Жеке жұмыс. Оқулықтағы 148 беттегі 6-тапсырма. Сөздерді қазақ тіліне аудар. | Сурет бойынша сөйлемдер айтады. Жуан және жіңішке дыбыстарды айырып жазады. Мысал келтіреді. Сұрақтарға жауап бере отырып, өз көршісіне сабақта түсінгенін айтып беру. Жуан және жіңішке сөздерді ажыратып жазады. Өздерін тағы бағалап шығады. Мұғалімнің көмегімен тексеріп, бағалайды. | |||||||||||||
| Қорытынды | - сөздер қандай болады? - а қандай дыбыс? - Кітап сататын кім? - кітаптар қайда сатылады? - кітап дүкенінде нан, сүт, май сатылады ма? Егер сіз сабақтың мақсатына жеттім деп есептесеңіз нысанаға дәл тиесіз, Егер жинаған ұпайыңыз аз және өз – өзіңізге әлі де сенімсіздеу болсаңыз қызыл жолаққа түсесіз | Алған білімді қорытындылайды, өз жұмыстарын сараптайды. | |||||||||||||

| Жуан сөздер | Жіңішке сөздер |
| Дүкен | Ескі |
| Сатушы | Мектеп |
| Кітап | Ақша |
| Менің | Екі |
| Білім | Бұлақ |

| Жуан сөздер | Жіңішке сөздер |
| Дүкен | Ескі |
| Сатушы | Мектеп |
| Кітап | Ақша |
| Менің | Екі |
| Білім | Бұлақ |

| Жуан сөздер | Жіңішке сөздер |
| Дүкен | Ескі |
| Сатушы | Мектеп |
| Кітап | Ақша |
| Менің | Екі |
| Білім | Бұлақ |
| № | Задания | Баллы 1-5 |
|
| 1 | «Да-нетка» |
|
|
| 2 | Словарная работа |
|
|
| 3 | «Ты-мне, я-тебе» |
| Итого |
| 4 | «Лови ошибку» |
|
|
| 5 | Индивидуальная работа |
|
|
| № | Задания | Баллы 1-5 |
|
| 1 | «Да-нетка» |
|
|
| 2 | Словарная работа |
|
|
| 3 | «Ты-мне, я-тебе» |
| Итого |
| 4 | «Лови ошибку» |
|
|
| 5 | Индивидуальная работа |
|
|
| № | Задания | Баллы 1-5 |
|
| 1 | «Да-нетка» |
|
|
| 2 | Словарная работа |
|
|
| 3 | «Ты-мне, я-тебе» |
| Итого |
| 4 | «Лови ошибку» |
|
|
| 5 | Индивидуальная работа |
|
|
| № | Задания | Баллы 1-5 |
|
| 1 | «Да-нетка» |
|
|
| 2 | Словарная работа |
|
|
| 3 | «Ты-мне, я-тебе» |
| Итого |
| 4 | «Лови ошибку» |
|
|
| 5 | Индивидуальная работа |
|
|
Знаю новые слова.
Могу ответить на вопросы и отличать твердые слова от мягких
Могу составить предложения по картинке

Дүкен
Ақша
Кітап дүкенінде (160.41 KB)

