Меню
Разработки
Разработки  /  Начальные классы  /  Уроки  /  1 класс  /  "Х дыбысы" 1 сынып

"Х дыбысы" 1 сынып

Х дыбысы 1 сынып сабак жоспары
08.01.2020

Содержимое разработки


Сабақ: Сауат ашуКүні : 12.02.2019ж

Сабақтыңтақырыбы: «Х» елінесаяхат. Х хдыбысы мен әрпі

Осы сабақта негізделген оқу мақсаты (Оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.9.1 Әріпті тану,ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру

1.2.1.2 Оқудың түрлерін(буындап оқу,жиі кездесетін сөздерді оқу.түсініп оқу)қолдану

1.3.11.1 Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою.

1.3.5.1Тақырыпқа байланысты керекті сөздер,сурет сызба,сурет белгілерінқолданаотырып,жай сөйлемдер мәтін құрастыру және жазу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Х х дыбысының дауыссыз дыбыстар қатарына жататынын біледі.

Көптеген оқушылар: Сөздерді буындап, тұтастай оқи алады.

Кейбір оқушылар:Сөздерге «хана»қосымшасын жалғау арқылы жаңа сөздер шығара алады.

Бағалау критерийлері

Сөздерді тұтастай оқиды.

Сөздерге буындық, дыбыстық талдау жасайды.

Тілдік мақсат

Хат, хабар, кітапхана.

Құндылықтарды дарыту

Топ ішінде жұмыс жасауда топ ережесіне бағына білуге үйрету.Тапсырманы орындауда жауапкершілікті сезіне білуге тәрбиелеу.

Бастапқы білім

Дауыссыз дыбыстар туралы біледі

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз

Ресурстар

Сабақтың басы

1мин

5 мин


3 мин






Топқа бөлу: «Санамақ» ойыны арқылы

«Сиқырлы таяқша» ойыны арқылы өткен сабаққа шолу жасау.


Қызығушылықты ояту: (Ұжымдық)

Тақтаға хат суреті ілінеді.

  • Бұл суретті көргенде ойымызға не келеді? (Мұғалім түсіндірмесі.)

  • Хатты біз кімдерге арнап жаза аламыз?

  • Хатты қалай бастаймыз және онда не жаза аламыз?

Бағалау: мадақтау



Сиқырлы таяқша



Ортасы

7 мин













6 мин









1 мин






5 мин




6 мин





10 мин


1-тапсырма (Ұжымдық)

1. «Хат» - сөзіндегі таныс емес дыбыс қайсы?

- Х дыбысы

«Хат» сөзіне дыбыстық талдау жасау.

2.Дыбыс артикуляциясын жасау, көз жеткізу.

Бәріміз бірге Х дыбысын айтып көрейікші.

3. Бейнежазбадан Х х дыбысының баспа және жазба түрімен таныстыру.

4.Тақтаға суреттер ілінеді. Суреттегі заттардың атын атай отырып, ондағы х дыбысының сөздің қай жерінде кездесетінін анықтайды.

Сұрақ: Х дыбысы сөздің қай жерінде кездеседі?

Сөздің басында, ортасында да кездеседі екен.

5 .Хат, хабар, халат, шахмат, хайуан, хайуанатсөздерін тұтастай оқытып, сөздік, буындық- дыбыстық талдау жасау.

Бағалау: мадақтау

2 – тапсырма . (Топтық жұмыс)

Тапсырма: Сөздерге «хана»қосымшасын жалғау арқылы жаңа сөздер шығару.

кітап


дәрі хана ауру


ас

Топтардың жұмысын тексеріп, оқулықта берілген сөздермен толықтыру.

Бағалау смайлик арқылы .

Сергіту сәті

Ал, кәнеки көжектей.
Ырғып – ырғып қашайық
Қолымызды созайық,
Түрлі қимыл жасайық.


3-тапсырма . (Жұптық жұмыс)

Сюжетті суретпен жұмыс.

Оқушылар жұпта сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрайды.

Бағалау смайлик арқылы .

4 – тапсырма (Жеке жұмыс)

Дәптермен жұмыс

Берілген әріп элементтерін каллиграфиялық нормаға сай , таза, ұқыпты жазуға үйрету.

Жазу әдісі бірнеше рет қайталанады.

Бағалау смайлик арқылы .

Дифференцияланған тапсырманы орындау.












оқулық


















Сюжетті сурет

Соңы

1 мин

Кері байланыс:

Смайлик арқылы




Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы







Сабақ бойынша рефлексия

- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

- Бүгін оқушылар не білді?

- Сыныптағы ахуал қандай болды?

- Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

- Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

- Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
















































Күні: 09.02.2017 ж.

Бөлімше 2.9 «Дыбыс пен әріпті тану және ажырату»


Оқу мақсаты:




Ойлау дағдыларының деңгейі:


Бағалау критерийі:







Тапсырма


1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.



Қолдану



Білім алушы


Әріптерді таниды және ажыратады.


Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқиды.



Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып, сөздерді жаз.





...а б а р Ха й ...ан




Буын ... , әріп ... , дыбыс ... .Буын ... , әріп ... , дыбыс ... .
























Әр сөзде неше буын, неше әріп, неше дыбыс бар?


Дескриптор: Білім алушы


көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып жазады.

сөздегі буын, әріп пен дыбыс санын анықтайды.







Күні: 09.02.2017 ж. Оқушының аты: _____________________________

Тапсырма

Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып, сөздерді жаз.




...а б а р Х а й ... а н



Буын ... , әріп ... , дыбыс ... . Буын ... , әріп ... , дыбыс ... .

________________________________________________________________________________________

Күні: 09.02.2017 ж. Оқушының аты: _____________________________

Тапсырма

Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып, сөздерді жаз.




...а б а р Х а й ... а н



Буын ... , әріп ... , дыбыс ... . Буын ... , әріп ... , дыбыс ... .

________________________________________________________________________________________

Күні: 09.02.2017 ж. Оқушының аты: _____________________________

Тапсырма

Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып, сөздерді жаз.




...а б а р Х а й ... а н



Буын ... , әріп ... , дыбыс ... . Буын ... , әріп ... , дыбыс ... .

________________________________________________________________________________________

Күні: 09.02.2017 ж. Оқушының аты: _____________________________

Тапсырма

Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қойып, сөздерді жаз.




...а б а р Х а й ... а н




Буын ... , әріп ... , дыбыс ... . Буын ... , әріп ... , дыбыс ... .

________________________________________________________________________________________










































-80%
Курсы повышения квалификации

Профилактика нарушения зрения у детей и подростков

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
"Х дыбысы" 1 сынып (90.32 KB)
