Қазақ тілі | ІІІ тоқсан | 5 сынып | ||
Сабақтың тақырыбы | Нәтиже сабақ «Қысқы қызықтар» | |||
Мақсаты: | а) білімдік: «Қыс» тақырыбы бойынша өткенді бекіту, бағалау парағын толтыру арқылы не оқып білгенін анықтау; сауатты жазуға және сөйлеуге үйрену; ә) дамытушылық: ауызша және жазбаша тілді дамыту, қызығушылығын арттыра отырып, танымдық көзқарастарын қалыптастыру; б) тәрбиелік: өз елін, жерін сүюге, мемлекеттік тілді құрметтеуге тәрбиелеу | |||
Міндеттері: | Топта, жұпта жұмыс жасауды ұйымдастыру арқылы оқушылардың тіл құзырлығын қалыптастыру; | |||
Күтілетін нәтиже: |
| |||
Негізгі идея | Түрлі тапсырмалар орындап оны бағалау арқылы оқудың қандай сатысында тұрғанын, қандай бағытта даму керек, қажетті деңгейге қалай жету кереку екендігін анықтау. | |||
Кезеңдер
| уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті
| |
Ұйымдастыру кезеңі.
|
3 мин
| 1.Амандасу.
2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
| Ақ қағазға бір - біріне тілек жазады. Одан кейін ол қағазды мыжып бір- біріне лақтырып қар атысып ойнайды. Қолына түскен тілекті оқиды.
| |
Топқа бөліну | 2 мин |
| Үстелдерде көрсетілген сандар бойынша үш топқа бөлінеді | |
Уәждемелік кезең
| 3 мин |
- Сабақтың тақырыбы қандай деп ойлайсыңдар? | Слайдты тамашалап тақырыпты анықтаймыз | |
Қызығушылықты ояту | 10 минут |
|
І топ «Қысқы ойындар» ІІ топ «Қысқы мерекелер» ІІІ топ «Қысқы табиғат»
| |
Мағынаны тану | 10 | 1.Деңгейлік тапсырмалар беріп оларды қалай орындағанын бақылау Тексеру (бақылауға алған оқушыны тексеру)
(А) ... оқып шығады (В)
-Сен келісесің бе? -Сенікі қалай? - Енді өздеріңнің қателеріңді слайдқа қарап түзетіп алыңдар
(С) ...
2.Бақылау парағын толтыру | 1.Деңгейлік тапсырмалар орындайды (А) «Сөйлемді аяқтау» 1. Шаңғы тебуден жарыс өтті ... 2. Қысқы демалыста ... 3. Маған қыс мезгілі ұнайды, өйткені ...
(В) Жақша ішіндегі сөздерді аудар 1. (У Марата) коньки бар. 2. Мен бүгін досыммен (на каток) барамын. 3. Біз аққаланы (с учительницей) жасадық. 4. (На земле, на деревьях) қар жатыр. (С) Сәйкесін тап ақ қар жасыл шырша қысқы мерекелер қатты мұз тұңғыш Президент жылы қолғап мейірімді Аязата тәтті сыйлық
| |
физминутка | 2 мин | «Атом мен молекула» ойыны арқылы жұпқа бөліну | Молекулар «үштен», «төрттен», «екіден» деген сөз естігенде, айтылған санға сәйкес екі-екіден, немесе үштен бөлінеді. | |
Бекіту
| 3 мин | 1.«Қыс» тақырыбына диалог құру 2.Бақылау парағын толтыру | Өз жұмысын бағалайды: Өзіне «+» немесе «-» қояды | |
Бағалау
| 5 мин
| Тест сұрақтарын таратады Бақылау дәптерлеріңді ашып, тест деп жазыңдар. Тестті шешуге 3 минут беріледі
| 1.Тест шешу 2.Тестті өзара тексеру 3.Өзара бағалау
| |
Үй жұмысы | 2 мин | (А) мен (В) кроссворд құру (С) «Қыс» тақырыбына жұмбақтар жазып әкелу |
| |
Рефлексия | 3 мин | Шыршаны әр түрлі: қызыл, сары, көк ойыншақтармен безендіреді
| «Қызыл» - бәрі түсінікті, көңіл-күйім тамаша; «Сары» - қызықсыз; «Көк» - ешнәрсе үйренбедім
|