| Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 7.2A: «Есептерді электронды кестелердің көмегімен шешу» | Мектеп: Науаи | |||||||
| Уақыты | Ахунжанов В | |||||||
| Сынып: 7 – б, в | Қатысушылар саны | Сабақта жок: | ||||||
| Сабақ тақырыбы: |
| Кестелі мәліметтердің графикалық ұсынылуы | ||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.2.2.3 Электрондық кестеде диаграммалар құру
| |||||||
| Сабақ мақсаты: | Барлық оқушы: электрондық кестеге мәліметтерді енгізіп, диаграмма құра алады. Басым бөлігі: диаграмма элементтерін өзгерте алады. диаграммалардың түрлерін | |||||||
| Сәттілік критерийі: | Бағалау критерийлері: диаграмманы, түрлерін білу; ұяшықтарға мәліметтерді енгізе білудиаграмма құру жолдарын білу және құру; диаграмманың кез-келген элементтерін өзгерту; | |||||||
| Тілдік мақсаттар:
| Тілдік мақсаттар: Тақырып бойынша қолданылатын термин сөздер: Диаграмма- диаграмма – charts Диаграмма тұрғызу – вставка диаграмм – insert charts Кесте – таблица – table Аңыз – легенда – legend Гистограмма – гистограмма – histogram Сызықтық- линейчатая -bar Дөңгелектік – круговая-pie | |||||||
| Құндылықтарға баулу:
| Өз беттерімен жұмыс істеуге, өзара қарым-қатынас қабілеттерін арттыруға, бірін-бірі тыңдай білуге, өз ойын еркін айта білуге баулу; | |||||||
| Пәнаралық байланыстар: | Математика – кестеге сандық мәліметтерді енгізіп, есептеулер жүргізеді; | |||||||
| Алдын ала білім:
| Электрондық кестеде шартты пішімдеуді біледі. | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-шаралар
| Ресурстар | ||||||
| Сабақ басы 8 мин | 1 Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу 2.Сабақ тақырыбына жеткізу Топқа бөлу «Қиындыларды құрастыр» Оқушыларға қиындылар беріледі. Сол қиындыларды таңдап, суретті құрастыру арқылы топқа бөлінеді. «Дөңгелектік», «Гистограмма», «Сызықтық» 3. Сабақтың тақырыбын және сәттілік критерилерін жариялау Мұғалім оқу мақсатын түсіндіреді Мұғалім оқушылардан оқу мақсаты бойынша сәттілік критерилер анықтауды сұрайды 4. Өткен материалды еске түсіру Оқушылар екеуара берілген сұрақтарды талдап жауап береді
| Презентация | ||||||
| Сабақ ортасы 15 минут | «Ойыңмен бөліс» Т Топпен жұмыс жасайды: 1 топ: Диаграмма. Диаграмма түрлері 2 топ: Диаграмма элементтерін өзгерту 3 топ: Диаграмма құру. |
| ||||||
| Сабақ соңы 2 мин
| 1.Сабақ қорытындысын шығару Мұғалім қойған сұраққа оқушылар дәлелдемемен жауап беруі тиіс Дескриптор -Диаграмма, не үшін қолданылатыны туралы түсінеді; -Диаграмма түрлерін біледі; -Диаграмма құру мәзірлерән ашу жолдарын түсінеді;
2.Рефлексия Оқушылар кері байланыс береді
| Презентация | ||||||
| Тапсырмаларды уақытымен орындап отырған оқушыларға қосымша тапсырма беріледі. Дифференциация - жұмыс жасау кезінде белсенді оқушы көмек көрсете алады | Бағалау сабақ барысында қаралады,оқушыға да оқытушыға да ( өз-өзін бағалау,өзара бағалау). | Белсенді қызмет түрлері – сыныптастарының мәліметтерін құру ккезінде(ішкі және сыртқы шеңбер). | ||||||
| Сабақ бойынша рефлексия Оқу мақсаты/шынайы оқыту мақсаты? Барлық оқушылар СМ жете білді ме? Егер жетпесе,онда неге? Дифференциация сабақ барысында дұрыс өтті ме? Сабақ кезеңдері нақты бола білді ма? Сабақ жоспарында жаңылу болды ма? |
| |||||||
|
| ||||||||
| Жалпы бағалау Қай екі аспектілі сабақ жақсы өтті (білім берумен оқытуды ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсарту үшін не себеп бола алатын еді(білім берумен оқытуды ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сыныптың жетістіктерінен нені анықтадым/оқушылардың жеке қиындықтарын,алдағы сабақтарда не нәрсеге көңіл бөлу керектігін?
| ||||||||



Қысқа мерзімді жоспар (19.45 KB)

