Меню
Разработки
Разработки  /  Начальные классы  /  Планирование  /  1 класс  /  Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

1 сыныптың сауат ашу пәнінен "З дыбысы мен әрпі" тақырыбына сабақ жоспары

06.02.2018

Содержимое разработки

Күні: 15.01.2018

Сынып: 1 «Ә»

Сауат ашу


С. Н. Шекейбаева

Сабақтың тақырыбы

Табиғатқа саяхат. З дыбысы мен әрпі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.9.1.Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.

1.2.1.2.Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану.

1.2.5.1.Мәтін иллюстрациясы бойынша сұрақтар қоя білу немесе қойылған сұраққа жауап беру (мұғалімнің көмегімен).

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану, дүниетану сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Слайд, видеомультфильм

Тілдік құзыреттілік

Түйе-верблюд , зымыран- ракета

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру


«Шуақ» жаттығуы


Қолымызды созайық

Күннен жылу алайық.

Күннен алған жылуды

Жүрекке әкеп салайық.

Жүректегі жылуды

Бір-бірімізге сыйлайық!


Өткен тақырыптарға шолу.

«Иә» , «Жоқ» әдісі.

  • А – дауысты дыбыс. \ иә\

  • Торғай сөзінде 5 дыбыс, 5 әріп бар . \ Жоқ\

  • Дауыссыз дыбыстар үшке бөлінеді. \ Иә\

  • Ит- адамның досы. \ иә\

  • Әріптен сөйлем құралады. \ жоқ\

  • Дыбыста жазамыз, көреміз, оқимыз . \ жоқ\

«Төңкерілген сұрақтар»


Неге дыбыс ?

Ө дыбысы неге жіңішке?


Ө дыбысы неге сөздің соңында кездеспейді?













Сабақтың ортасы



Жаңа сабақ. З дыбысы мен әрпі




alippe 11 \ видеомультфильм\



№1 Оқылым.

Аз қаз өз көз өзен заман қоңыз сағыз тоғыз Зере.



№2 Сурет және тірек сөздердің көмегімен ертегі құрастыр.

Тірек сөздер: ұзақ,шөлдеді,құмыра,тұмсығы,су,тас,салды,көтерілді.


Таныстырылым, оқулықпен жұмыс

Сергіту сәті

2 минут

«Мен қазақпын»

Сергіту сәтіне арналған жинақ

Аяқталуы


Қызықты тапсырма


Топтарға шығармашылық тапсырма: \ Әр топ басшылары қим қағазда берілген тапсырмаларды алып орындайды.\ \ ТЖ\

З

Ы

М

Ы

р

а

Н

Зымыран \ 7 дыбыс , 7 әріп, 3 дауысты, 4 дауыссыз, 3 буын, сөз жуан айтылады.\



қ

О

Ң

ы

З


Қ

А

З


б

а

Л

м

Ұ

з

д

а

қ



І

З

ж

Ұ

Л

Д

ы

З


Дескриптор.

  • Оқушылар қима қағазды құрастырады.

  • Дыбыс, әріп санын тауып айта алады.

Топтарға шығармашылық тапсырма:



№2 Сурет және тірек сөздердің көмегімен ертегі құрастыр.

Тірек сөздер: ұзақ,шөлдеді,құмыра,тұмсығы,су,тас,салды,көтерілді.


Деңгейлік тапсырма орындау. \ Дыбыстық талдау.\

  • Сағыз


  • Өзен


  • Қаз


С- [с]- дауыссыз , қатаң

А-[а]- дауысты, жуан

Ғ- [ғ]- дауыссыз, ұяң

Ы-[Ы]- дауысты , жуан

З- [з]- дауыссыз, ұяң

Дескриптор.

  • Оқушылар дыбыстық талдай алады.

  • Сауатты жаза біледі.


Дәптермен жұмыс

З

З

\ берілген үлгілер бойынша жазу\

Дескриптор.

  • Әдемі, таза жаза алады.

  • Жазу элементтерін дұрыс қолдана біледі.




А ртығын тап?????






Оқулық, дәптерлер.

Сабақтың соңы

2 минут


Рефлексия

Егер сабақ ұнаса,

Саусағыңмен тарсылдат.

Егер сабақ ұнаса,

Аяғыңмен топырлат,

Егер сабақ ұнаса,

Шапалақта балаша,

Егер сабақ ұнаса,

Жасайықшы тамаша


Бас бармақтар

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?


Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?


Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Дыбыстарды сәйкес әріптермен таңбалау үшін Бағытталған жазу әдісін қолдану барысында қабілеті жоғары оқушыларға күрделірек сөз жазғызу.


Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)


Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.















-80%
Курсы повышения квалификации

Образование и сопровождение детей с расстройствами аутистического спектра

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары (344.74 KB)
