Меню
Разработки
Разработки  /  Биология  /  Уроки  /  6 класс  /  Қырықжапырақтар

Қырықжапырақтар

Саба? №38

К?ні 30. 01.2017

Сынып 6 д

Та?ырыбы

Саба? негізделген

о?у ма?саты

О?у н?тижелері

(СМАРТ жоспар)

Алды??ы о?у (Сындарлы о?ыту)

Жоспар

Жоспарлан-?ан уа?ыт

Жоспарлан?ан жатты?улар

Басталуы

1.?йымдас-тыру

(1-мин)

2.?й ж?мысын с?рау

(2-мин)

Ортасы

Ой ?оз?ау

2.Жа?а саба?

(Т?сіну)

3.Пысы?тау (?олдану)

4.Бекіту.

(Талдау)

Ая?талуы

1.?орытындылау

(Жина?тау+

ба?алау)

2.?йге тапсырма.

?осымша а?парат ?аламтор

Саралау - Сіз ?осымша к?мек к?рсетуді ?алай жоспарлайсыз?

  • ?иынды? туындайтын с?т болса ?зім т?сіндіремін

Рефлексия Жазбаша кері байланыс жасау ?шін :

Лотер Зомвертті? «бес сауса?» т?сілі

  • Бас барма? – неден ?иналды?ыз
  • Балан ?йрек - кімге к?мектесті?із
  • Ортан терек – к??іл к?йі?із
  • Шылдыр ш?мек не ?йренді?із

Кішкене б?бек – ?андай жетістікке жетті?із

Саба?ты? о?у ма?саты шынайы ма?

Б?гін о?ушылар не білді?

Сыныпта?ы ахуал ?андай болды?

Мен орында?ан саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен б?кіл уа?ыт ішінде ?лгердім бе?

Мен ?з жоспарыма ?андай т?зетулер

енгіздім ж?не неліктен?

?орытынды ба?амдау

?андай екі н?рсе табысты болды? (о?ытуды да, о?уды да ескері?із)

1.

2.

?андай екі н?рсе саба?ты жа?сарта алды? (о?ытуды да, о?уды да ескері?із)

1.

2.

Саба? барысында мен сынып немесе жекелеген о?ушылар туралы мені? келесі саба?ымды жетілдіруге к?мектесетін не білдім?

1.

2.

02.02.2017

Содержимое разработки

Сабақ №38

Мектеп Ы.Алтынсарин

Күні 30. 01.2017

Мұғалім есімі Жумашева Гулбану.

Сынып 6 д

Қатысқандар саны

қатыспағандар саны

Тақырыбы

Қырық жапырақ тар

Сабақ негізделген

оқу мақсаты

Бүгінегі сабақта оқушылар Қырықжапырақтардың көбейюі және дамуы туралы біледі, айырмашылықтарын түсінеді.

Оқу нәтижелері

(СМАРТ жоспар)

Барлық оқушылар

  • Қырық жапырақ тәрізді таралуын біледі.

Оқушылардың басым бөлігі

  • Қырық жапырақ тәріздестерді сипаттай алады, қандай мүшелерден тұратын түсінеді қолданады .

Кейбір оқушылар

  • Жоғары сатыдаға споралы ерекшеліктерін жинақтап бағалайды.

Алдыңғы оқу (Сындарлы оқыту)

Қырықбуынтәріздес өсімдіктер

Жоспар

Жоспарлан-ған уақыт


Жоспарланған жаттығулар

Мұғалім әрекеті

7-модуль ықпалдастығы

Әдістер мен тәсілдер

Оқушы әрекеті

Басталуы




1.Ұйымдас-тыру

(1-мин)

Амандасу

Барлау

Оқушыларды гүлдердің түрлерімен топтарға бөлу

Жайлы атмосфера қалыптастыру


Оқушылар бір-бірімен амандасып топтарға бөлінеді

2.Үй жұмысын сұрау

(2-мин)

«Кім жылдам, кім жүйрік» әдісі арқылы ұяшықтардан санды таңдап, сұрақтарға жауап береді.

Түрткі сұрақтар

Сұрақтарға жауап береді.

Ортасы



Ой қозғау

«Адасқан әріптер» әдісі. Буындарды дұрыс құрастырады және жаңа сабақтың тақырыбын ашады.

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Миға шабуыл

Түрткі болу.

Оқушылар өз-ара сұрақтар береді және


2.Жаңа сабақ

(Түсіну)

«Түртіп алу»әдісі.

І топ қырықжапырақтың жалпы сипатттасы.

ІІ топ Қырықжыпырақтың өркен түрлері.

ІІІ топ қырықжапырақтың адам өміріндегі және табиғаттағы маңызы.

ІҮ топ Қырықжапырақтың көбею жолдарына сипаттама

Ү. Қырықжапырақтың басқа түрлері(қырықбуын, плаун) айырмашылығын айту.

Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту

Қалай оқу керектігін үйрену(өзін-өзі реттеу) көпірше жасау

Топ мүшелері оқиды

3.Пысықтау (Қолдану)

Мәнмәтінен жинақтаған мәліметерді бір-біріне түсіндіруге қолдау жасау

Сын тұрғысынан ойлау АКТ Ынтымақтастық жұмыс

топ мүшелері өз топтарында талқылау жасайды

4.Бекіту.

(Талдау)

«Биологиялық диктант» әдісі

Қырықжапырақтардың құрлысының ерекшеліктері......Қырықжапырақтар........өседі. Қырықжапырақтың жапырағы ...... болады. Қырықжапырақтың спорасы ....жетіледі. Қырықжапырақтардың көбеюі...... Қазақстанның «Қызыл кітабына» енген қырықжапырақтың түрлері....

Диалогтық оқыту

Авторлық әңгіме

Топ мүшелері құрдастарын тыңдайды

Аяқталуы




1.Қорытындылау

(Жинақтау+

бағалау)

Қырық жапырақ тәріздес өсімдіктің маңызын түсіну жинақтау маңызын салыстырып бағалайды

Бүгінгі сабақтан үйренгендерін

Жинақтау.

Түртіп алу

Дәптермен жұмыс.

Сұраққа жауаптар

2.Үйге тапсырма.

Оқып келу және қосымша мәлімет алып келу.



Қосымша ақпарат Ғаламтор

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?


Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс құндылығы

  • Қиындық туындайтын сәт болса өзім түсіндіремін

  • Сұрақтар беру арқылы

  • Медецина


Рефлексия Жазбаша кері байланыс жасау үшін :

Лотер Зомверттің «бес саусақ» тәсілі

  • Бас бармақ – неден қиналдыңыз

  • Балан үйрек - кімге көмектестіңіз

  • Ортан терек – көңіл күйіңіз

  • Шылдыр шүмек не үйрендіңіз

Кішкене бөбек – қандай жетістікке жеттіңіз

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер

енгіздім және неліктен?








Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.


2.


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.


2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?


1.


2.








































Биологиялық диктант» әдісі

Қырықжапырақтардың құрлысының ерекшеліктері.........Қырықжапырақтар............өседі. Қырықжапырақтың жапырағы .......... болады. Қырықжапырақтың спорасы ..........жетіледі. Қырықжапырақтардың көбеюі......... Қазақстанның «Қызыл кітабына» енген қырықжапырақтың

рлері........

Сабақ №30

Мектеп Ы.Алтынсарин

Күні 18. 12.2015

Мұғалім есімі Жумашева Гулбану.

Сынып 6 д

Қатысқандар саны

қатыспағандар саны

Тақырыбы

Өсімдіктердің өсуі мен дамуы

Сабақ негізделген

оқу мақсаты

Өсімдіктердің өсуі мен дамуы жайында түсінік қалыптастыру.

Оқу нәтижелері

(СМАРТ жоспар)

Барлық оқушылар

  • Өсімдіктердің дамуы жайлы біледі

Оқушылардың басым бөлігі

  • Жекедамуға талдау жасайды

Кейбір оқушылар

  • Жас өсімдік жайлы біледі

Алдыңғы оқу (Сындарлы оқыту)

Өсімдіктердің вегетативті мүшелері арқылы көбею жолдары

Жоспар

Жоспарлан-ған уақыт


Жоспарланған жаттығулар

Мұғалім әрекеті

7-модуль ықпалдастығы

Әдістер мен тәсілдер

Оқушы әрекеті

Басталуы




1.Ұйымдас-тыру

(1-мин)

Амандасу

Барлау

Оқушыларды гүлдердің түрлерімен топтарға бөлу

Жайлы атмосфера қалыптастыру


Оқушылар бір-бірімен амандасып топтарға бөлінеді

2.Үй жұмысын сұрау

(2-мин)

«Кім жылдам, кім жүйрік» әдісі арқылы ұяшықтардан санды таңдап, сұрақтарға жауап береді.

Түрткі сұрақтар

Сұрақтарға жауап береді.

Ортасы



Ой қозғау

Қоржынға 5 түрлі фигуралар салынады,1 топ дөңгелек 2ші топ төрт бұрыш , ұшбұрыш,болады. Әр топ ережесін сақтап отыруы тиіс.

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Миға шабуыл

Түрткі болу.

Оқушылар өз-ара сұрақтар береді және


2.Жаңа сабақ

(Түсіну)

«Еркін әңгіме»әдісі.

Жаңа тақырыпты тақтаға жазу Жаңа сабақты түсіндіру Әр бір топқа тапсырма беріледі..

Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту

Қалай оқу керектігін үйрену(өзін-өзі реттеу) көпірше жасау

Топ мүшелері оқиды

3.Пысықтау (Қолдану)

Мәнмәтінен жинақтаған мәліметерді бір-біріне түсіндіруге қолдау жасау

Сын тұрғысынан ойлау АКТ Ынтымақтастық жұмыс

топ мүшелері өз топтарында талқылау жасайды

4.Бекіту.

(Талдау)

«Стикердегі диалог»әр оқушыға стикерлер, жүріп-тұруға арналған орын қажет.

Диалогтық оқыту

Авторлық әңгіме

Топ мүшелері құрдастарын тыңдайды

Аяқталуы




1.Қорытындылау

(Жинақтау+

бағалау)

Оқушылар тапсырманы мұқият тыңдап,бір-бірімен ақылдасадытақтаға ілінген сұрақтарға жауап береді.

Бүгінгі сабақтан үйренгендерін

Жинақтау.

Түртіп алу

Дәптермен жұмыс.

Сұраққа жауаптар

2.Үйге тапсырма.

Оқып келу және кесте толтыру



Қосымша ақпарат Ғаламтор

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?


Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс құндылығы

  • Қиындық туындайтын сәт болса өзім түсіндіремін

  • Сұрақтар беру арқылы

  • Медецина


Рефлексия Жазбаша кері байланыс жасау үшін :

«Баспалдақ «әдісі Оқушылар өз деңгейіне байланысты сатыдағы сұрақтарға жауап береді.

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер

енгіздім және неліктен?








Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.


2.


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.


2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?


1.


2.






Сабақ 33

Мектеп Ы.Алтынсарин

Күні 11.01.2016

Мұғалім есімі Жумашева Гулбану.

Сынып 6 д

Қатысқандар саны

қатыспағандар саны

Тақырыбы

Теңіздің қоңыр және қызыл балдырлары.Балдырлардың маңызы.

Сабақ негізделген

оқу мақсаты

Балдырлардың құрылыс ерекшелігіне тоқталу.Табиғаттағы заттар айналымына, халық шаруашылығындағы пайдатуралы мағлумат беру.

Оқу нәтижелері

(СМАРТ жоспар)

Барлық оқушылар

  • Тұщы суды қорғауға байланысты ойлары өзгереді.

Оқушылардың басым бөлігі

  • Экологиялық білімдері сараланады.

Кейбір оқушылар

  • Балдырлар туралы қошымша білімге ие болады.

Алдыңғы оқу (Сындарлы оқыту)

32 Балдырлар. Біржасушалы және көпжасушалы балдырларға сипаттама

Жоспар

Жоспарлан-ған уақыт


Жоспарланған жаттығулар

Мұғалім әрекеті

7-модуль ықпалдастығы

Әдістер мен тәсілдер

Оқушы әрекеті

Басталуы




1.Ұйымдас-тыру

(1-мин)

Амандасу

Барлау

Оқушыларды гүлдердің түрлерімен топтарға бөлу

Жайлы атмосфера қалыптастыру


Оқушылар бір-бірімен амандасып топтарға бөлінеді

2.Үй жұмысын сұрау

(2-мин)

«Слайдта берілген сұрақтарға жауап беру,топпен орындау

Миға шабуыл әдісін пайдалану

Сұрақтарға жауап береді.

ы Ортасы



Ой қозғау

«Инсерт» әдісін пайдалану арқылы өткен тақырыпты қайталау және жаңа сабақтың тақырыбын ашу

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Миға шабуыл

Түрткі болу.

Оқушылар өз-ара сұрақтар береді және


2.Жаңа сабақ

(Түсіну)

«Жигсо »әдісі.

Жаңа тақырыпты бөлектерге бөліп, оқуға тапсырма береді.

Мысалдар қарастырып бірге отырып талқылайды.Өзгелерді тыңдай отырып,өз білімін толықтырады.

Топ мүшелері оқиды

3.Пысықтау (Қолдану)

Салыстырмалы картаны пайдалану талдау

Мәтінді топ ішінде әр қайсысына таратып беру. Топ ішінен топ басшы шығыптапсырманы салыстырады

топ мүшелері өз топтарында талқылау жасайды

4.Бекіту.

(Талдау)

«Стикердегі диалог»әр оқушыға стикерлер, жүріп-тұруға арналған орын қажет.

Диалогтық оқыту

Авторлық әңгіме

Топ мүшелері құрдастарын тыңдайды

Аяқталуы




1.Қорытындылау

(Жинақтау+

бағалау)

«Кім жылдам» арқылы сабақты жинақтайды .

Бүгінгі сабақтан үйренгендерін

Жинақтау.

Түртіп алу

Дәптермен жұмыс.

Сұраққа жауаптар

2.Үйге тапсырма.

Оқып келу



Қосымша ақпарат Ғаламтор

Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?


Бағалау - оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс құндылығы

  • Қиындық туындайтын сәт болса өзім түсіндіремін

  • Сұрақтар беру арқылы

  • Медецина


Рефлексия Стикерлерді толтыру

.

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер

енгіздім және неліктен?








Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.


2.


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.


2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?


1.


2.






-80%
Курсы повышения квалификации

Управление образовательным процессом

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Қырықжапырақтар (37.82 KB)
