Меню
Разработки
Разработки  /  Информатика  /  Уроки  /  7 класс  /  Құрамды шарттар

Құрамды шарттар

Құрамды шарттардын анықтамасын түсіндіру туралы

11.06.2018

Содержимое разработки

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:

7.3А Шешімдерді программалау

Мектеп:

11 Ы.Алтынсарин атындағы орта мектеп

Күні:

15.03.2018ж


Мұғалім АТЖ:

Абилкакимова Э.Г

сынып:

7 «а»


Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:



Сабақ тақырыбы

Құрамды шарттарды программалау

Осы сабақта қол жет-кізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.3.3.2 сызықтық және тармақталу алгоритмдерін программаны өңдеудің кіріктірілген ортасында жазу;

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар біледі:

Құрамды шарттары дегеніміз не екенін;

Құрамды шарттау кезінде қандай логикалық операцияларды қолданатынын.

Оқушылардың көбісі біледі:

Шарттың түріне қарай ажырата алады

Кейбір оқушылар біледі:

Визуалды ортада тиімді шарттарды пайдалана отырып, программа құруды тәжірбиеде іске асыру


Бағалау критерийлері

Оқушы сабақ мақсатына жетті егер:

  • Құрамды шарттауды түсіндіре алса;

  • Құрамды шарттау кезінде қолданылатын логикалық операцияларды білсе;

  • Қарапайым логикалық жазуларда шындық кестесін құрай алса;


Тілдік мақсаттар


Предметтік лексика және терминология:

Шарт , ақиқат мәні(true), жалған мәні(false), логикалық операция, және(and), немесе(or), жоққа шығару(not)

Диалог құруға / жазылымға қажетті сөздер топтамасы

Салынған тармақталу ............... үшін қажет

Салынған тармақталуды жазу үшін .......... қажет


Құндылықтарды дарыту

  • Өмір бойы оқуға;

  • Сыйластық;

  • Қарым-қатынас

АКТ қолдану дағдылары

Ноутбук, интерактивті тақта, интернет.

Жаһандық азаматтылық

Әрбір оқушыға керекті жағдаятты туғызу.

Пәнаралық байланыстар

Математика, физика.

Бастапқы білім

Шартты оператордың және құрамды шартталу туралы білімдері

Сабақ барысы

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Ресурсы

Сабақтың басы


Ұйымдастыру бөлімі

Сабағымызды қазақтың аса көрнекті ағартушы-педагогы, жазушы, қоғам қайраткері Ы.Алтынсарин атамыздың «Өнер –білім бар жұрттар» атты өлең жолдарымен бастаймыз.

Осы өлең жолдарына сай оқушыларға суреттер таңдалып «Кеше», «Бүгін», «Болашақ» аттарына сәйкесті үш топқа бөлінеді.

Білім терегіне әр топ басшысы топтарды алма жемісі бейнеленген стикерлер арқылы бағалап отырады.

Білу «Өзіді тексер» Үй тапсырмасын тексеру

LearningApp.org интерактивті бағдарламасы бойынша әр топ тапсырмаларға жауап береді.

Дескриптор:

-Визуалды ортада жобаға қажетті компоненттерді анықтайды;

-Pascal программалау тілінің орындалу ретін біледі;

-Операторлар мен компоненттерді ажырата алады;












https://learningapps.org/display?v=pd083ibxk18



Сабақтың ортасы


Түсіну Skype бағдарламасы арқылы бейнесұхбат. Мектебіміздің физика пәнінің мұғалімі Иманғалиева Сымбат апайы физика пәнімен байланыстыра отырып оқушыларға тапсырма береді.

Қолдану «Ойлан, ізде, тап»

Интернет ресурстары арқылы оқушылар калькулятордың программасын құрады.


Қосымша тапсырма Оқулықпен жұмыс:

Визуалды ортада and, or, not, xor логикалық амалдардың орындалу ретін көрсететін жоба дайындау


Дескриптор:

-Визуалды ортада жобаға қажетті компоненттерді анықтайды;

-Жобаның кодын жазады;

-Нәтижесін экранды орындайды;






https://www.youtube.com/watch?v=btO9NjFDXu4




Сабақтың аяғы


Жинақтау «Кім алғыр?»Kahoot.it ойын программасы арқылы сабақты қорытындылау.

Үйге тапсырма: 143 бет «Үй тапсырма » бөлімі, ІІІ тоқсан бойынша қорытынды тест тапсырмалары

Кері байланыс: «Ашық микрофон»


https://play.kahoot.it/#/?quizId=b64c113f-b508-4cf5-b52f-ef1c5d663ea6


Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


«Светофор» бағдарламасын құру.

Бақылау, өзара бағалау, мұғалімнің тексерісі


Рефлексия Қауіпсіздік техникасын сабақта толық сақтау.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?


Жалпы баға

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:___________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________

2:___________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: _____________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________

2:___________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________



-75%
Курсы повышения квалификации

Методика преподавания информатики в начальной школе в соответствии с ФГОС НОО

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Құрамды шарттар (38.48 KB)
