Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:10.03.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Математика №105 Байменова Гүлзира | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Қосу амалына берілген есептер | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | санды бірнеше бірлікке арттырады және кемітеді, айырмалық салыстыруға берілген есептерді талдайды және шығарады; кері есептер құрастырады және шығарады; есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдейді; есепті шығару үшін тірек сызбасын таңдайды. | |||||||
| Сабақтың мақсаттары | Оқушылармен қысқы демалысты қалай өткізгені туралы әңгімелесіңіз. Оларға осы сабаққа қысқы демалыста түскен фотосурет не “Қысқы ойындар”, “Қыстағы орман аңдары”, “Қысқы пейзаж” тақырып тарында дайын сурет әкелуді тапсырыңыз.
| |||||||
| Ресурстар |
Жұмыс дәптері | |||||||
| Тірек сөздер | Есептер шығару | |||||||
| Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Геометриялық фигуралар | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
|
|
|
| ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурстар | |||
| Кіріспе
Ой қозғау
Іс-әрекет
Рефлек сия
| 5мин
5 мин
28 мин
5 мин
2 мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. «Сұрақ-жауап» әдісі -Екі таңбалы сандарды ата? -Тура және кері ретпен сана? -Қосу амалының компаненттерін ата? -Азайту амалының компаненттерін ата? -Теңдеу дегеніміз не?
Логикалық сұрақтар 1)Менің атым Медет.Менің тәтемнің бір ғана інісі бар.Менің тәтемнің інісінің аты кім? (Медет) 2)Үстел үстінде үш стакан шие тұр. Марат бір стакан шиені жеп қойды. Неше стакан қалды? (үш) 3)Допты лақтырғанда ,доп сол ізімен кері қайту үшін оны қалай лақтыру керек? (жоғары)
Оқулықпен жұмыс Есепті тап.Олардың қайсысы есеп болып табылады? Ә)т.к-14ф О.ж-5ф Т-? Ш:14+5=19 Ж:19 фотосурет
Белгісіз бүтінді табу үшін оның бөліктерін қосу керек.
Сергіту сәті Оң қолымда бес саусақ
Шығарып көр Н-10б С-8б Ж-? Ш:10+8=18 Ж:18 бүршік жинады
Орындап көр Т.ж-7ж Т.-10ж Б-?ж Ш:10+7=17 Ж:17 жаңғақ
Дәптермен жұмыс Берілген тапсырмаларды орындау
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды?
| Сергіту сәтін жасайды
Сұрақтарға жауап береді.
Логикалық сұрақтарға жауап береді
оқулықпен жұмыс
суретпен жұмыс
Сергіту сәтін орындайды
Есептерді шығарады
Дәптермен жұмыс орындайды
Бүгінгі сабақтан алған білімдеріне кері байланыс жасайды.
| Смайлик
От шашу
мадақтау
От шашу
от шашу
Смайлик
жұлдыз | Қима –қағаз
Қима қағаздар
оқулық
Қима қағаз
Қима қағаз
Оқулық
Оқулық
| |||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:13.03.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Математика №105 Байменова Гүлзира | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Азайту амалына берілген есептер | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | қосынды мен қалдықты табуға берілген есептерді талдайды және шығарады, кері есептер құрастырады және шығарады, есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдейді; есеп шығару үшін тірек сызба таңдайды. | |||||||
| Сабақтың мақсаттары | Қалдықты табуға арналған есептерді талдау және шығару, азайтуға берілген есептерге тірек сызбалар жинақтау. | |||||||
| Ресурстар |
«қыстап қалатын құстар” тақырыбына көрсетілім; | |||||||
| Тірек сөздер | Есептер шығару | |||||||
| Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Геометриялық фигуралар | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
|
|
|
| ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурстар | |||
| Кіріспе
Ой қозғау
Іс-әрекет
Рефлек сия
| 5мин
5 мин
28 мин
5 мин
2 мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. «Сұрақ-жауап» әдісі -Екі таңбалы сандарды ата? -Тура және кері ретпен сана? -Қосу амалының компаненттерін ата? -Азайту амалының компаненттерін ата? -Теңдеу дегеніміз не?
Логикалық сұрақтар 1)Менің атым Медет.Менің тәтемнің бір ғана інісі бар.Менің тәтемнің інісінің аты кім? (Медет) 2)Үстел үстінде үш стакан шие тұр. Марат бір стакан шиені жеп қойды. Неше стакан қалды? (үш) 3)Допты лақтырғанда ,доп сол ізімен кері қайту үшін оны қалай лақтыру керек? (жоғары)
Оқулықпен жұмыс Қысқы бақтағы құстар Суретпен жұмыс Суретте қандай құстар бейнеленген? О-7суықторғай К-2 суықторғай Қ-? Ш:7-2=5 Ж:қалғаны 5 суықторғай
А.б-8ст Ұ.к-3с.т Қ-? Ш:8-3=5 Ж:қалғаны 5
Белгісіз бөлікті табу үшін бүтіннен белгілі бөлікті азайту керек
Сергіту сәті Оң қолымда бес саусақ
Шығарып көр Б-20к К-5к Ж-? Ш:20-5=15 Ж:15 күн
Орындап көр Мәні бірдей санды өрнектерді тап 12-2=10 40-30=10 9-5=4 14-10=4 20-8=12 18-6=12 Дәптермен жұмыс Берілген тапсырмаларды орындау
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды?
| Сергіту сәтін жасайды
Сұрақтарға жауап береді.
Логикалық сұрақтарға жауап береді
оқулықпен жұмыс
суретпен жұмыс
есептерді шығарады
Сергіту сәтін орындайды
Есептерді шығарады
Мәні бірдей санды өрнектерді табады
Дәптермен жұмыс орындайды
Бүгінгі сабақтан алған білімдеріне кері байланыс жасайды.
| Смайлик
От шашу
мадақтау
От шашу
от шашу
Смайлик
жұлдыз | Қима –қағаз
Қима қағаздар
оқулық
Қима қағаз
Қима қағаз
Оқулық
Оқулық
| |||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:15.03.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Математика №105 Байменова Гүлзира | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Кері есептер | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | санды бірнеше бірлікке арттырады және кемітеді, айырмалық салыстыруға берілген есептерді талдайды және шығарады; кері есептер құрастырады және шығарады; есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдейді; есепті шығару үшін тірек сызбасын таңдайды. | |||||||
| Сабақтың мақсаттары | Берілген есепке кері есептер құрастыру дағдысын қалыптастыруға жағдай жасау. Сызба бойынша есеп құрастыру және есептерге сызба салу. | |||||||
| Ресурстар |
Кері есепті құрастыру және шығару | |||||||
| Тірек сөздер | Есептер шығару | |||||||
| Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Геометриялық фигуралар | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
|
|
|
| ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурстар | |||
| Кіріспе
Ой қозғау
Іс-әрекет
Рефлек сия
| 5мин
5 мин
28 мин
5 мин
2 мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. «Сұрақ-жауап» әдісі -Екі таңбалы сандарды ата? -Тура және кері ретпен сана? -Қосу амалының компаненттерін ата? -Азайту амалының компаненттерін ата? -Теңдеу дегеніміз не?
Логикалық сұрақтар 1)Менің атым Медет.Менің тәтемнің бір ғана інісі бар.Менің тәтемнің інісінің аты кім? (Медет) 2)Үстел үстінде үш стакан шие тұр. Марат бір стакан шиені жеп қойды. Неше стакан қалды? (үш) 3)Допты лақтырғанда ,доп сол ізімен кері қайту үшін оны қалай лақтыру керек? (жоғары)
Оқулықпен жұмыс Есептерді салыстыр А)Қызғалдақ-7 Сарғалдақ-10 Отырғызды-? Ш:10+7=17 Ж:17 гүл отырғызды
Ә)Ш:17-7=10 Ж:10 сарғалдақ
Б)Ш:17-10=7 Ж:7 қызғалдақ
Сергіту сәті Оң қолымда бес саусақ
Кез келген есепке кері есеп құрастыруға болады. Егер біреуіндегі белгілі сан екіншісінде белгісіз санға,ал екіншісіндегі белгісіз сан белгілі санға айналатын болса,берілген есепке кері есеп құрастыруға болады
Шығарып көр Би үйірмесі-12 бала Музыка үйірмесіне-7 бала Б-?бала Ш:12+7=19 Ж:19 бала қатысады
Болды-15 монета Салды-4 монета Барлығы-? Ш:15+4=19 Ж:19 монета
Болды-15 монета Қалды-4 монета Жұмсады-? Ш:15-4=11 Ж:11 монета жұмсады Дәптермен жұмыс Берілген тапсырмаларды орындау
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды?
| Сергіту сәтін жасайды
Сұрақтарға жауап береді.
Логикалық сұрақтарға жауап береді
оқулықпен жұмыс
суретпен жұмыс
есептерді шығарады
Сергіту сәтін орындайды
Кері есепті құрастыруды түсінеді
Есептерді шығарады
Есептерді шығарады
Дәптермен жұмыс орындайды
Бүгінгі сабақтан алған білімдеріне кері байланыс жасайды.
| Смайлик
От шашу
мадақтау
От шашу
от шашу
Смайлик
жұлдыз | Қима –қағаз
Қима қағаздар
оқулық
Қима қағаз
Қима қағаз
Оқулық
Оқулық
| |||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:16.03.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Математика №105 Байменова Гүлзира | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Өзіндік жұмысы | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Берілген мысалдарды шығара алады Берілген есептерді салыстыра алады Бір таңбалы санға,бір таңбалы санды қосып,азайта алады | |||||||
| Сабақтың мақсаттары | Оқушылардың өткен сабаұтан алған білімдерін тексеру | |||||||
| Ресурстар |
Қима-қағаздар | |||||||
| Тірек сөздер | Қосу,азайту,салыстыру | |||||||
| Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Геометриялық фигуралар | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
|
|
|
| ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурстар | |||
| Кіріспе
Ой қозғау
Іс-әрекет
Рефлек сия
| 5мин
5 мин
25 мин
2 мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. «Сұрақ-жауап» әдісі -Екі таңбалы сандарды ата? -Тура және кері ретпен сана? -Қосу амалының компаненттерін ата? -Азайту амалының компаненттерін ата? -1-ден,20-ға дейін санау -Өсу ретімен санау -Кему ретімен санау -Апта күндерін ата?
«Кім жылдам» ойыны 5+5 16-4 4+6 12-5 7+3 10-5 15+5 20-10
Оқулықпен жұмыс Бүгінгі күннің реті мен тақырыбын жазу Өзіндік жұмыс №1.Амалдарды орында 15+4=19 14+6=20 16+3=19 19+1=20 14+5=19 6+6=12 9+8=17 8+5=13 7+7=14 6+4=10 №2. .Амалдарды орында 14-5=9 20-10=10 15-5=10 19-8=11 16-6=10 12-6=6 9-7=2 8-5=3 6-3=3 5-2=3
№3.Cанды өрнектерді салыстыр 20+1010+10 30+6070+10 15+5=20+0
10+0 8+7 6+4
№4.Теңдеуді шеш 9-х=4 х+5=15 Х=9-4 х=15-5 Х=5 х=10 9-5=4 10+5=15 4=4 15=15
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды?
| Сергіту сәтін жасайды
Сұрақтарға жауап береді.
Ауызша шығарады
Бүгінгі күннің ретін жазады
Есептерді шығарады
Санды өрнектерді салыстырады
Есептерді шығарады
Бүгінгі сабақтан алған білімдеріне кері байланыс жасайды.
| Смайлик
Шапалақ
Шапалақ
Смайлик
Мадақтау
Жұлдыз ша | Қима –қағаз
Қима қағаздар
Қима қағаз
| |||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: А.Молдабаева
| Күні:20.03.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Математика №105 Байменова Гүлзира | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Санды бірнеше бірлікке арттыруға және кемітуге арналған есептер | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | санды бірнеше бірлікке арттырады және кемітеді; айырмалық салыстыруға берілген есептерді талдайды және шығарады; кері есептер құрастырады және шығарады; есепті сызба, сурет, қысқаша жазба түрінде модельдейді; есепті шығару үшін тірек сызбаны таңдайды. | |||||||
| Сабақтың мақсаттары | Санды бірнеше бірлікке арттыруға және кемітуге арналған есептерді шешуге үйрету, есептің сызбасын құру; кері есептер құру. | |||||||
| Ресурстар |
Кері есепті құрастыру және шығару | |||||||
| Тірек сөздер | Есептер шығару | |||||||
| Пәнаралық байланыс | Көркем еңбек | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Геометриялық фигуралар | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||
|
|
|
| ||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурстар | |||
| Кіріспе
Ой қозғау
Іс-әрекет
Рефлек сия
| 5мин
5 мин
28 мин
5 мин
2 мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. «Сұрақ-жауап» әдісі -Екі таңбалы сандарды ата? -Тура және кері ретпен сана? -Қосу амалының компаненттерін ата? -Азайту амалының компаненттерін ата? -Теңдеу дегеніміз не?
Логикалық сұрақтар 1)Менің атым Медет.Менің тәтемнің бір ғана інісі бар.Менің тәтемнің інісінің аты кім? (Медет) 2)Үстел үстінде үш стакан шие тұр. Марат бір стакан шиені жеп қойды. Неше стакан қалды? (үш) 3)Допты лақтырғанда ,доп сол ізімен кері қайту үшін оны қалай лақтыру керек? (жоғары)
Оқулықпен жұмыс Е-3 Б-2 Ш-? Ш:3+2=5 Ж:5 бала
В-6б С-4-ке кем Т-? Ш:6-4=2 Ж:2 бала скейтборд тепті
А-10 М-6-ға кем М-? Ш:10-6=4 Ж:4 мәшине
Сергіту сәті Оң қолымда бес саусақ
Шығарып көр А-7 Б-2-ге арт Б-? Ш:7+2=9 Ж:9 бұта өсіп тұр
Ақ тас-8 Қара тас-4-ке кем Ж-? Ш:8-4=4 Ж:4 қара тас жинады
ағасы-17б Айдар-4 б кем аулады Айдар-?балық Ш:17-4=13 Ж:Айдар 13 балық аулады
Дәптермен жұмыс Берілген тапсырмаларды орындау
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды?
| Сергіту сәтін жасайды
Сұрақтарға жауап береді.
Логикалық сұрақтарға жауап береді
оқулықпен жұмыс
суретпен жұмыс
есептерді шығарады
Сергіту сәтін орындайды
Есептерді шығарады
Есептерді шығарады
Дәптермен жұмыс орындайды
Бүгінгі сабақтан алған білімдеріне кері байланыс жасайды.
| Смайлик
От шашу
мадақтау
От шашу
от шашу
Смайлик
жұлдыз | Қима –қағаз
Қима қағаздар
оқулық
Қима қағаз
Қима қағаз
Оқулық
Оқулық
| |||



Қосу амалына берілген есептер (98.53 KB)

