Материал на украинском языке.
Вступ.
Глобалізація суспільства, потреба особистості в швидкій адаптації до умов полікультурного світу, який весь час змінюється, посилює інтерес до мовної освіти як важливого інструменту життєдіяльності людини в полікультурній і мультилінгвальній спільноті людей.
Мовна освіта є важливим засобом, котрий формує свідомість особистості та її здатність бути соціально мобільною в суспільстві, сприяє веденню діалогу культур у світі, що глобалізується навколо розв’язання різноманітних проблем.
Нові освітні реалії передбачають формування філософії сучасного європейця – «навчання упродовж життя», яка дає усвідомлення необхідності самоосвітньої діяльності особистості та його готовності опановувати нові знання, в т. ч. вивчати нові мови.
Нові реалії вимагають змін до рівнів володіння іноземними мовами, визначення нових підходів до відбору змісту та організації матеріалів, використання адекватних форм та видів контрою.
Адже найважливішим компонентом педагогічної системи і складовою частиною навчального процесу є контроль за навчальною діяльністю учнів, призначений для визначення успішності навчання кожного учня, аналізу отриманих результатів та корекції подальшого процесу навчання. Інструментом підвищення якості освіти разом із реформуванням змісту освіти виступає вдосконалення системи оцінювання, модернізація діагностики навчання учнів.
Останнім часом замість традиційного поняття «контроль», окрім поняття «діагностика», все частіше стали використовувати поняття «моніторинг».
При проектуванні навчального процесу перед педагогом постає завдання вибору методів і форм контролю навчальних досягнень учнів, критеріїв якості засвоєння вивченого матеріалу, розробки процедур здійснення контролю, обґрунтування способів індивідуальної корекції навчальної діяльності учнів.
Необхідність забезпечення контролю й оцінювання не тільки результату, а й процесу навчання сприяє пошуку оперативних та об’єктивних методів контролю знань.
Система оцінки і контролю повинна відповідати вимогам управління пізнавальною діяльністю учнів і виступати в ролі відповідного інструментарію для її здійснення.
Як відомо, тест (від англ. test – випробування, дослідження) – це система завдань, виконання яких дозволяє охарактеризувати рівень володіння певними знаннями за допомогою спеціальної шкали результатів.
Тести також широко застосовуються для визначення здібностей, розумового розвитку та інших характеристик особи.
Основна відмінність між традиційними контрольними завданнями та тестовими завданнями полягає в тому, що останні завжди припускають вимірювання з використанням спеціальної шкали (матриці).
Тому оцінка, що виставляється за підсумками тестування, відрізняється більшою об’єктивністю та незалежністю від можливого суб’єктивізму викладача.
Стандартна форма завдань при цьому забезпечує оперативність у роботі й легкість підрахунку результатів.
Серед численних типів завдань, які використовуються для складання тестів найчастіше зустрічаються наступні:
- перехресний вибір (matching);
- альтернативний вибір (true-false, ets.);
- множинний вибір (multiple choice);
- впорядкування (rearrangement);
- завершення / закінчення (completion);
- заміна / підстановка (substitution);
- трансформація;
- відповідь на питання;
- внутрішньомовні перефразування;
- міжмовне перефразування (переклад);
- клоуз-процедура (cloze procedure) тощо.
Серед завдань зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови, яке буде запроваджуватися з наступного року, є завдання тестового характеру.
Дана робота містить завдання з такої частини ЗНО як “Use of English” та містить такі види тестових завдань як: Multiple Choice та Word Formation.
Матеріали, вміщені в роботу, будуть корисні для вчителів іноземної мови, старшокласників, абітурієнтів.
Крім цього, тестові завдання можна використовувати при роботі з обдарованими учнями при підготовці до інтелектуальних змагань з іноземної мови.
Весь материал - в документе.