3-сабақ. сыныбы_____________ мерзімі_____________
Сабақтың тақырыбы : Эмоция және сезім тілі
Дидактикалық ойындар: «Пиктограммалар», «Тамаша дорба», «Көңіл-күйді таны », «Тәтті кәмпиттер » этюд ойыны.
Сабақтың мақсаты:
1.Білімділік:Баланың өзіндік орнын менін сезіндіруді үйрету,табиғатты сүйе білуге ,қамқор болуды үйрету.
2.Дамытушылық :Балаға ересек адамдармен,құрдастарымен қарым-қатынас дағдыларын меңгеруге ,эмоциялық қарым-қатынаста өмірге қызығушылығын арттыру.
3.Тәрбиелік :Оқушыны өз-ара сыйластыққа тәрбиелеу,адамдарға шын ниетпен көмектесе білуге тәрбиелеу.
Білімділік,икемділіктер ,дағдылар: Эмоция және сезім күйі;қуаныш, қайғы,таң қалу және т.б ,адамның бет әлпеті оның сезім күйін түсіне білу ниет білдіру, жағымды сезімнің пайда болуына түрткі болу.
Сөздік: қуаныш, қайғы,таң қалу және т.б .
Сөйлеу тілін дамыту :Сөз тіркестері мен сөйлемдерді дұрыс құрастыру.
Сабақтың түрі: дамыту –түзету сабағы
Ойын материалы: пиктограммалар жиынтығы , тамаша дорба, ойыншықтар,әр-түрлі сезімдерді көрсетіп тұрған адамдар бейнеленген карточкалар.
Оқыту әдістері: көрсету ,баламен бірге ойнау,түсіндіру,қимыл –әрекетті көрсету.
Сабақ барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі. Баламен амандасу,оқушының көңіл –күйін ,денсаулығын сұрау.
ІІ.Кіріспе . Жұмбақ жасыру
Бұлттар төніп,
Жерге шөгіп.
Дымқыл тұман басады,
Шөп сарғайып ,өңі тайып
Дала сұры қашады .
Бөбектерім айтыңдаршы
Бұл қай кезде болады /күз/.
ІІІ.Жаңа сабақ.
1.Дидактикалық ойын .«Тамаша дорба »,ойыны бойынша әр-түрлі ойыншықтарды ала отырып өзінің көңіл –күйін білдіру. ,пиктограммалар жиынтығы арқылы әр-түрлі эмоциялық жағдайларды тани білуін қадағалап, көрсете отырып ойнату
2.Суреттермен жұмыс: «Көңіл-күйді таны »,
3.Этюд ойын «Тәтті кәмпиттер » түрлі-түсті қағаздардан кәмпиттер дайындауда баланың түр түсті ажырата білуін қадағалау .
ІІІ.Жаңа сабақты бекіту : Бүгін қандай ойындар ойнадық ?
Оқушыны мадақтап сабақты аяқтау
4-сабақ. сыныбы______________ мерзімі_____________