Меню
Разработки
Разработки  /  Информатика  /  Разное  /  Довідник "MS Publisher 2003"

Довідник "MS Publisher 2003"

Разработка на украинском языке. Даний довідник дає учням змогу освоїти самостійно програму MS Publisher 2003, так як ця програма набаго простіша і легша у використанні. Там наведено і теорію, і детально описані практичні завдання, а також контрольні питанні та питання для роздумів.
13.01.2013

Описание разработки

Разработка на украинском языке.
Розділ 1. Знайомство з комп’ютерними публікаціями

Слово «публікація» (від лат. publico — оголошую всенародно) означає дію від дієслова «публікувати» (видавати, друкувати) або те, що опубліковано, видано. Зазвичай при цьому мають на увазі друковане видання. Останнім часом, з поширенням комп’ютерів та Інтернету, під публікацією все частіше розуміють також електронне видання. Для створення публікацій зазвичай використовують спеціалізовані прикладні програми. Одну з таких програм ви вивчите та створите за її допомогою кілька публікацій. Але перш ніж це робити, розберемося у тому, які види публікацій існують та які загальні підходи використовують для їх створення.

Види публікацій

З раннього дитинства і впродовж усього життя ми читаємо книжки, газети і журнали, розглядаємо альбоми і плакати, користуємося настінними календарями, даруємо вітальні листівки. Усі вони є продукцією видавничо-поліграфічної галузі та загалом називаються виданнями.

Видання — це твір (документ), який пройшов редакційно-видавниче опрацювання, виготовлений друкуванням або іншим способом, містить інформацію, призначену для поширення, і відповідає вимогам законодавства щодо видавничого оформлення, поліграфічного і технічного виконання.

За способом випуску видання поділяють на серіальні та неперіодичні. До першої категорії належать періодичні видання (газети, журнали, бюлетені, календарі), які виходять постійно з певною часовою періодичністю, з наростаючою нумерацією, під однією назвою і в однотипному художньому оформленні, а також продовжувані, що виходять у світ без чітко визначених наперед проміжків часу, однак мають свою нумерацію і типове художньо-технічне оформлення. Неперіодичними називають видання, які виходить одноразово, продовження яких не передбачене. Передусім це книжки, брошури, буклети, листівки, плакати. Окрім цього, поліграфічними виробами є візитки (візитні картки), бланки, наклейки, конверти тощо.

Сьогодні для того щоб поширити, оприлюднити інформацію або твір не обов’язково публікувати їх в друкованому вигляді. Замість цього можна розмістити їх на веб-сайті, у блозі або вікі, організувати розсилання інформації електронною поштою, створити електронну версію книжки. Такий спосіб публікації має низку переваг, насамперед — це можливість швидко опублікувати матеріал, оновити його, а також швидко переміщуватися до потрібних фрагментів. Тому хоча сьогодні серед публікацій переважають друковані, швидше за все, за кілька років ситуація зміниться — суттєву частку ринку займуть електронні книжки та газети, які можна читати, завантаживши їх на спеціальний пристрій, комп’ютер чи телефон, або безпосередньо з Інтернету.

Класифікація публікацій

Друковані

Електронні

Книжка, брошура, буклет, газета, журнал, листівка

Електронна книга, електронна газета, веб-сайт, блог, вікі, електронні розсилки

Створення публікацій

Незалежно від того, про яке друковане видання йдеться: книжку, брошуру чи газету, процес його створення складається з таких основних етапів.

  1. Підготовка тексту та ілюстративного матеріалу.
  2. Розробка макета видання: визначення розмірів сторінки, розташування тексту на сторінках (наприклад, текстових колонок), параметрів оформлення абзаців основного тексту, заголовків, підрисуночних підписів тощо.
  3. Створення електронного макета видання: верстання, тобто формування образів сторінок з їх складових (тексту, ілюстрацій та інших елементів), перевірка макета, виправлення виявлених помилок.
  4. Випуск комплекту матеріалів (плівок, контрольних проб тощо), необхідних для друку видання.
  5. Друк видання та інші процеси, пов’язані з його виготовленням (зокрема, прикріплення обкладинки).

Загалом, перші три етапи виконує видавництво, четвертий — видавництво, окреме підприємство, що спеціалізується на таких роботах, або типографія, а п’ятий — типографія.

Знайомство з програмою Microsoft Publisher 2003

Основна особливість Microsoft Publisher полягає в тому, що процес створення публікації у цій програмі орієнтований на максимальне використання готових шаблонів та засобів автоматизації — майстрів. Microsoft Publisher відразу пропонує користувачу вибрати тип публікації, потім — один із багатьох заздалегідь підготовлених варіантів публікації цього типу, кольорову та штрифтову схему тощо. Звісно, ця видавнича система дає змогу зверстати і книгу, і журнал, однак найкраще користуватися нею для створення документів так званої офісної графіки: візиток, афіш, календарів, листівок тощо. 

В архиве вся разработка занимает 59 страниц в ТР Word шрифтом 12 пт.

-80%
Курсы повышения квалификации

Применение облачных технологий в образовании

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Довідник "MS Publisher 2003" (8.74 MB)

Комментарии 0

Чтобы добавить комментарий зарегистрируйтесь или на сайт

Вы смотрели