Меню
Разработки
Разработки  /  Всем учителям  /  Уроки  /  6 класс  /  Бос уақыт сабақ жоспары

Бос уақыт сабақ жоспары

Бос уақытым

(6 – сынып)

Сабақтың лексикалық тақырыбы: Бос уақытым

Сабақтың грамматикалық тақырыбы: Сөйлем

Мақсаты:

білімділік - оқушыларға сөйлем туралы мәлімет беру, грамматикалық ұғымдарды меңгерту;

дамытушылық – оқушылардың ойлау қабілеттерін, сөйлеу дағдыларын дамыту;

тәрбиелік – оқушылардың өз уақытын тиімді өткізуге тәрбиелеу

Сабақтың әдістері: түсіндіру, сұрақ – жауап, интерактивті, оқытудың 7 модулі, мәнерлеп оқу

Сабақтың көрнекілігі: интерактивтік тақта

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

1.1 Сәлемдесу.

«Шаттық шеңбері»

1.2 Кезекшімен жұмыс

- Сыныпта кім кезекші?

- Бүгін қандай күн?

- Қазір қай жыл мезгілі

- Үй жұмысына не берілді?

ІІ. Үй жұмысын тексеру

1.3Үй жұмысына берілген сөздерді «Ыстық орындық» ойыны арқылы тексеру.

ІІІ. Жаңа сабақ

1.4 Тыңдалым (Интерактивтік тақта арқылы жаңа сөздерді тыңдау)

А) сөздердің мағыналарын түсіндіру

Ә) дұрыс айтуға дағдыландыру

Б) сөз тіркестерін құрастыру

Бос уақыт- свободное время

Ермек іс – хобби, увлечение

Әсер – влияние

Ләззат – удовольствие

1.5 - Балалар, мәтін неден тұрады?

- Дұрыс, сөйлемнен. Ал сөйлем қандай болуы мүмкін? Бүгінгі біздің грамматикалық тақырыбымыз сөйлем.

Сөйлем

Тиянақты ойды білдіретін сөдер табы

Жайылма

Жалаң

Құрамына қарай түрлері

Тек тұрлаулы мүшелерден тұратын сөйлем

Тұрлаусыз мүшелер қатысатын сөйлем

Жалаң сөйлем: Мен келдім.

Жайылма сөйлем: Ермек іс сіздерге ләззат әкеледі.

1.6 –Оқылым.

163 бет 1-тапсырма.Мәтінді оқып, мазмұнын ашатын сұрақ құрастырыңдар.

Біз бос уақытымызда жанымызға жағатын ермек іс (хобби) тауып аламыз. Ермек істердің алуан түрі бар. Олардың барлығы тек уақытты тиімді өткізуге ғана емес, денсаулыққа да жақсы әсерін тигізеді. Естеріңде болсын, қандай ермек іспен айналыссаң да, ол әуелі саған ләззат әкелуі керек.

ІV. Сабақты бекіту. «Даналық ағашы» ойыны. Оқушылар мәтінді жылдам, бірақ мұқият оқып шығады. Әрқайсысы мәтін бойынша бір сұрақ құрап, қағазға жазады. Жүргізушінің қолындағы сандықшаға оқушылар өз сұрақтарын кезекпен салады. Әр оқушы сандықшада бір сұрақты алып оқиды да, оған жауап береді. Жауаптарының толық әрі дұрыс болуын қадағалаймын.

V. Сабақты қорытындылау

Жазылым. Оқушылар кластер толтырады

VІ. Рефлексия. «Мен бос уақытымды тиімді қолданамын» (қызыл стикер – тиімді, жасыл стикер – тиімсіз).

Тиімді Тиімсіз

VII. Бағалау

VIII. Үйге тапсырма. 163 бет 1 –тапсырма, ережені жаттау.

04.12.2017

Содержимое разработки

Бос уақытым

(6 – сынып)

Сабақтың лексикалық тақырыбы: Бос уақытым

Сабақтың грамматикалық тақырыбы: Сөйлем

Мақсаты:

білімділік - оқушыларға сөйлем туралы мәлімет беру, грамматикалық ұғымдарды меңгерту;

дамытушылық – оқушылардың ойлау қабілеттерін, сөйлеу дағдыларын дамыту;

тәрбиелік – оқушылардың өз уақытын тиімді өткізуге тәрбиелеу

Сабақтың әдістері: түсіндіру, сұрақ – жауап, интерактивті, оқытудың 7 модулі, мәнерлеп оқу

Сабақтың көрнекілігі: интерактивтік тақта

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Сабақ барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

1.1 Сәлемдесу.

«Шаттық шеңбері»

1.2 Кезекшімен жұмыс

- Сыныпта кім кезекші?

- Бүгін қандай күн?

- Қазір қай жыл мезгілі

- Үй жұмысына не берілді?

ІІ. Үй жұмысын тексеру

1.3Үй жұмысына берілген сөздерді «Ыстық орындық» ойыны арқылы тексеру.

ІІІ. Жаңа сабақ

1.4 Тыңдалым (Интерактивтік тақта арқылы жаңа сөздерді тыңдау)

А) сөздердің мағыналарын түсіндіру

Ә) дұрыс айтуға дағдыландыру

Б) сөз тіркестерін құрастыру

Бос уақыт- свободное время

Ермек іс – хобби, увлечение

Әсер – влияние

Ләззат – удовольствие

1.5 - Балалар , мәтін неден тұрады?

- Дұрыс, сөйлемнен. Ал сөйлем қандай болуы мүмкін? Бүгінгі біздің грамматикалық тақырыбымыз сөйлем.

Сөйлем

Тиянақты ойды білдіретін сөдер табы

Жайылма

Жалаң



Құрамына қарай түрлері


Тек тұрлаулы мүшелерден тұратын сөйлем

Тұрлаусыз мүшелер қатысатын сөйлем

Жалаң сөйлем: Мен келдім.

Жайылма сөйлем: Ермек іс сіздерге ләззат әкеледі.

1.6 –Оқылым.

163 бет 1-тапсырма.Мәтінді оқып, мазмұнын ашатын сұрақ құрастырыңдар.

Біз бос уақытымызда жанымызға жағатын ермек іс (хобби) тауып аламыз. Ермек істердің алуан түрі бар. Олардың барлығы тек уақытты тиімді өткізуге ғана емес, денсаулыққа да жақсы әсерін тигізеді. Естеріңде болсын, қандай ермек іспен айналыссаң да, ол әуелі саған ләззат әкелуі керек.

ІV. Сабақты бекіту. «Даналық ағашы» ойыны. Оқушылар мәтінді жылдам, бірақ мұқият оқып шығады. Әрқайсысы мәтін бойынша бір сұрақ құрап, қағазға жазады. Жүргізушінің қолындағы сандықшаға оқушылар өз сұрақтарын кезекпен салады. Әр оқушы сандықшада бір сұрақты алып оқиды да, оған жауап береді. Жауаптарының толық әрі дұрыс болуын қадағалаймын.

V. Сабақты қорытындылау

Жазылым. Оқушылар кластер толтырады

VІ. Рефлексия. «Мен бос уақытымды тиімді қолданамын» (қызыл стикер – тиімді, жасыл стикер – тиімсіз).

Тиімді Тиімсіз

VII. Бағалау

VIII. Үйге тапсырма. 163 бет 1 –тапсырма, ережені жаттау.



-75%
Курсы профессиональной переподготовке

Учитель, преподаватель истории

Продолжительность 300 или 600 часов
Документ: Диплом о профессиональной переподготовке
13800 руб.
от 3450 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Бос уақыт сабақ жоспары (18.46 KB)
