| Күні:07.04.2017ж Сынып: 1 «Б» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Сауат ашу №105 Байменова Гүлзира | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Біздің кафеде.Буын. | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту | |||||||
| Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. | |||||||
| Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | |||||||
| Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||||||
| Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Кафе | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Кезең дер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурс тар | |||
| Кіріспе | 5мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. Оқушылармен сәлемдесу.Үш тілде амандасу. Бүгінгі көңіл-күйді сұрау Өткен сабақты қайталау «Сұрақ-жауап» әдісі 3 мин -Дыбыстар нешеге бөлінеді? 2-ге -Дауысты дыбыс,дауыссыз дыбыс Дауысты дыбыстарды қандай дөңгелекшемен белгілейміз? -Дауыссыз дыбыстарды ше? -Жуан дауысты дыбыстарды ата? -Жіңішке дауысты дыбыстарды ата?
| Сергіту сәтін жасайды.
Сұрақтарға жауап береді. | Смайлик
Жұлдыз ша | Қима –қағаз дар | |||
| Ой қозғау | 5 мин | Топтық жұмыс 1 топ-тағам,аспаз,сәбіз 2 топ-картоп,қызанақ,айран 3 топ-сүт,қаймақ,сорпа | Берілген сөздерге дыбыстық талдау жасайды | смайлик | Сурет тер | |||
| Іс-әрекет | 25 мин
| Бүгінгі күннің ретімен тақырыпты жазады Жуан және жіңішке дыбыстар
Оқулықпен жұмыс 1-жаттығу.Мәтінді мәнерлеп оқы Тізбектей оқу Мәтіннің мазмұнын айту
Сұрақтарға жауап бер 1)Балалар аналарымен қайда келді? 2)Олартапсырыс беру үшін кімді шақырды? 3)Олар не туралы сөйлесті? 4)Балалардың аналары кім болып істейді?
Қарамен берілген сөздерді көшіріп жаз -Менің анам –дәрігер. -Менің анам-наубайшы.
Дәрігер,наубайшы сөздеріне дыбыстық талдау жасау
Есте сақта! Сөз буынға бөлінеді. Сөзде қанша дауысты дыбыс болса,сонша буын болады. Ақ,уа-қыт,жү-рек.
Топтық жұмыс 1 топ-балалар,кафе,нан 2 топ-құстар,бидай,ет 3 топ-жарнама,дастарқан,май.
2-жаттығу.Сиқырлы сандықшадан ізетті сөздерді ізде Өтінемін,мүмкін болса,ғафу етіңіз,кешіріңіз,ренжімеңіз.
Сергіту сәті Мынау менің жүрегім, Бәрі осыдан басталған. Мынау басым ақылды, Бәрін осы басқарған, Мынау менің оң қолым, Мынау менің сол қолым, Барлық істі атқарған.
3-жаттығу. «Кафеде» тақырыбында сөйлесу
Анасымен баласы түскі астарың ішу үшін кафеге келді. Олар тапсырыс беру үшін даяшыны шақырды.
4-жаттығу. Суретпен жұмыс Зәуре дүкеннен алма мен нан сатып алды. Дүкенде жүзім мен банан бар. Ал-ма,нан,ба-нан,жү-зім
«Кім жылдам» ойыны Бір буынды:күн,лақ, Екі буынды:түлкі,кептер Үш буынды:қар-лы-ғаш,и-не-лік,қо-ша-қан,кө-бе-лек
«Ыстық орындық» әдісі
-Дыбыстар нешеге бөлінеді? -Дыбыс дегеніміз не? -Әріп дегеніміз не? -Буын дегеніміз не? -Дауысты дыбыстарды ата? -Дауыссыз дыбыстарды ата? -Жуан дауысты дыбыстарды ата? -Жіңішке дауысты дыбыстарды ата?
Бағалау:
|
Бүгінгі күннің реті мен тақырыпты жазады
Мәтінді мәнерлеп оқиды Мазмұнын айтады
Сұрақтарға жауап береді
Қарамен берілген сөздерді көшіріп жазады
Берілген сөздерге дыбыстық талдау жасайды
Берілген сөздерді буынға бөледі
Сиқырлы сандықшадан ізетті сөздерді айтады
Сергіту сәтін орындайды
Сурет бойынша әңгіме құрайды
Суреттегі тағам атауларын буынға бөледі.
Кім жылдам ойынын ойнайды
Сұрақтарға жауап береді | Шапа лақ
Мадақ тау
шапалақ
Мадақ тау
Мадақ тау
Мадақтау
Мадақтау
смайлик
|
Сурет тер
Акт
Қима қағаз
Қима қағаз
Жұ мыс дәптері
Оқулықпен жұмыс
| |||
| Сабақтың соңы 2 минут
| Рефлексия
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды? | Желкенді кеме | ||||||
| Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
| Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||
| Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
| Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | ||||||



Біздің кафеде.Буын (67.92 KB)

