Меню
Разработки
Разработки  /  География  /  Планирование  /  7 класс  /  Аустралия Одағы

Аустралия Одағы

Аустралия Одағы жайлы тапсырмалар жинақталған.

18.01.2018

Содержимое разработки

САБАҚ: Халқы және аймақтың саяси картасы, Аустралия Одағы

МЕКТЕП:Жамбыл атындағы ММИ

КҮНІ: 21.12.2016 жыл.

МҰҒАЛІМНІҢ АТЫ-ЖӨНІ:

Бекберлінов Назыбек Талғатбекұлы

СЫНЫП: 7 «А»

ҚАТЫСҚАНДАР САНЫ:

ҚАТЫСПАҒАНДАР САНЫ:

САБАҚТА ҚОЛ ЖЕТКІЗІЛУГЕ ТИІСТІ ОҚУ МАҚСАТЫ (SMART МАҚСАТТАРЫ/ СТАНДАРТПЕН БАЙЛАНЫСТЫРУ)

Аустралия Одағының тарихы мен шаруашылығы туралы білімдерін қалыптастырады. Материк халқының қалыптасу тарихын біледі. Материктің физикалық картасынан халық көп қоныстанған аудандарын көрсетеді. Аустралия Одағы шаруашылығының жетекші салаларын ерекшеліктерін табиғат жағдайымен байланыстырып, тұжырымдайды.

САБАҚ МАҚСАТТАРЫ

Барлық оқушылар (А, В, С оқушы жасай алады):

- Барлық оқушылар: Тақырыпты түсініп, сол бойынша сұрақ қойып жауап бере алады.

Оқушылардың басым бөлігі (А, В (көптеген оқушылар жасай алулары керек):

Әр түрлі тапсырмаларды орындайды, талдайды.

Кейбір оқушылар (А (кейбір оқушылар жасай алуы тиіс)):

Тақырыпқа байланысты тест орындайды, сатылай талдайды, эссе жазады

ТІЛДІК МАҚСАТ

Оқушылар (сипаттай алады): Оз ойларын нақты, дәйекті жеткізу арқылы географиялық тілде сойлей алады. Сұрақтарға нақты дәлелдемелер арқылы, толық жауап бере алады.

Географиялық ұғымдар мен түсініктер

АЛДЫҢҒЫ ОҚУ

Өткен білімді еске түсіру және байланыстыру

ЖОСПАР

ЖОСПАРЛАНҒАН УАҚЫТ (Сабақтың жүру барысы/45 м.)

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыздар)

Тілдік стратегиялар

(оқылым,

тыңдалым,

жазылым,

айтылым)

РЕСУРСТАР

Басталуы (Қызығушылықты ояту)

Тұсаукесер

Білу

7 мин

2 топқа бөлу.

Аустралия халықтары, Аустралия Одағы

Ой қозғау әдісі

«Бәйге» ойыны арқылы үй тапсырмасын сұрау

Миға шабуыл” әдісі

  • Сөзге анықтама бер.

  • Осы аталған ұғымға қандай анықтама бере аласыңдар?

  • Аустралия халқы және елдері жайында не білесіңдер?

Т-1

Ж-1

А-1

2 топқа бөлінеді

Үй тапсырмасына сұрақтар арқылы жауап береді. Оқушылар жауап береді, жаңа сабақ тақырыбына көңіл бұрады

Ортасы (Мағынаны тану)


Түсіну


18 мин

Аустралия халқы жайлы видео көрсетілім

Топтық жұмыс

1 топ Халықтары

Халқының құрамы, қалыптасу ерекшеліктері мен қазіргі жағдайы.

2 топ Аустралия Одағы

Аустралия Одағына физикалық-географиялық сипаттама беру.


А-2

О-1

Т-2

Ж-2


Топтар өз тақырыптарын қорғап, өзара бірін-бірі бағалайды


«+», «-», «қызықты» бағалауы бойынша

Аяқталуы (Ой толғаныс)

Қолдану

7 мин

1. Сәйкестендіру

2. Мәтін тест

3. Географиялық диктант


А-3

Ж-3

Т-3

Сұрақтарға ойланып жауап береді

Тест түрлерімен таныс болады, тапсырмалар орындайды

Смайликтер арқылы бағаланады

Талдау

3 мин

Венн диаграммасы арқылы Аустралия және Африка халықтарының ұқсастықтары мен айырмашылықтарын табу.








Ж-4

А-4

Т-4

Смайликтер арқылы бағаланады

Жинақтау

5 мин

«Қажет сөзді қою» әдісі


«Жұлдызды сәт» әдісі

Бекіту сұрақтары


А-5

Т-5

Сұраққа өмірмен байланыстыра отырып жауап береді.

Смайликтер арқылы бағаланады

Бағалау


5 мин

«Аустралия еліне менің көзқарасым» эссе жазу.

Топ басшыларының бағалауы

Рефлексия

Үйге тапсырма: Аустралияның байырғы халықтарының тұрмыс-тіршілігі мен салт-дәстүрлері туралы мәлімет әкелу.

А-6

Т-6


Кері байланыс жасалынады.

Бағаланады.

Қосымша ақпарат

«Ашық сабақтар» сайты, Оқулық

Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай міндеттер

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс

-Барлық оқушылар (А, В, С): Үйге тапсырма бергенде қабілеті жоғары оқушыларға Қазақстанмен байланысын анықтау

- Әр жауап берген сайын смайликтер таратып отырамын.


Интербелсенді тақтаны пайдаландым, үй тапсырмасына оқушыларға интернеттен тақырыпты толықтыру масатында эссе жазуға тапсырма беремін.

Рефлексия (соңында)

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?


-75%
Курсы повышения квалификации

Методика исследовательской работы по географии в условиях реализации ФГОС

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Аустралия Одағы (29.75 KB)
