| Жаратылыстану пәні. | Мектеп: Ы.Алтынсарин атындағы орта мектеп | ||||||||||
| Күні: | Мұғалімнің аты-жөні :Р.А.Қожабекова. | ||||||||||
| Сынып: 2 «б»сынып.
| Қатысқандар: Қатыспағандарсаны: |
| |||||||||
| Сабақ тақырыбы
| Ауа толы айнала
|
| |||||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 2.3.2.3.-ауаның кеңістікті толтыру қасиетін және жылу өткізгіштігін зерттеу. | ||||||||||
| Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар:Оқушыларға ауаның табиғат пен адам өміріндегі маңызы жайында мағұлмат алады Оқушылардың басым бөлігі:Олардың ойлау дағдысын қалыптастыру, жүйелі сөйлеуге үйрету, пәнге қызығушылығын арттыру. Кейбір оқушылар: жаңа сабақта алған білімдерін өмірде қолданады. | ||||||||||
| Күтілетін нәтиже | Оқушыларға жалпы табиғаттың адам үшін маңызы шексіз екенін түсіндіру және жаратылыстанушы ғалымдармен таныстыру | ||||||||||
| Бағалау критерилері | Ауа туралы түсініктерін қалыптастырады. Табиғат пен адам үшін ауа қандай рөл атқаратынын зерттейді | ||||||||||
| Тілдік мақсат |
| ||||||||||
| Құндылықтарды дарыту | Сымбатты болып өсуінің маңыздылығы жайлы айта келе салауатты өмір салтына тәрбиелеу. | ||||||||||
| Алдыңғы меңгерілген білім
| Жердің ауа қабаты. | ||||||||||
|
Сабақ барысы | |||||||||||
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар.
| |||||||||
| Сабақтың басы
| Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. «Сәлеметсіңдер ме , балалар!» Қоңырау соғылды, Сабағымыз басталды. Уақытымызды жоғалтпай, Тер төгейік тыным таппай. Топқа бөлу. 1-топ.Жер 2-топ.Ауа 3-топ.Табиғат Қызығушылығын ояту. «Көрінбейтін сиқыршы» Жер бетінде көзге көрінбейтін бір сиқыршы бар.Сен оны көрмейсің.Бірақ ол біздің маңайда жүл.Міне мен есік аштым,ол кірді.Бірақ біз көрмейміз.Сені ол қоршап тұрады.Сенімен жүреді.Бетімізді желпиікші.Не сездіңдер? Балалар.Жел сезілді.Жел емес ол не деп ойлайсыңдар? Балардың жауабы.(ауа) «Еркін микрофон.» әдісі. Ауа туралы біз не білеміз? Топ бойынша алдын ала дайындалған сұрақтар қойылады.
|
Теннис доптары Шарлар. Әр балаға стақан және түтікшелер Ине мұғалімде.
Жер,Табиғат суреттері. Ауа жазылған парақша.
Мұғалім баяу әңгімелейді. Музыка ойнап тұрады.
«Микрофон»
Шапалақ арқылы Бағалау. | |||||||||
| Сабақ ортасы
| Балар бүгінгі сабағымызда біз зерттеулер арқылы бізді қоршап тұрған ауа екендігін дәлілдеп көзімізді жеткіземіз 1-зертеу.Менің қолымда бос пакет,Ал енді мен бұған ойыншықтар салам,пакетіміз өзгерді ме? 2-зертеу.Қолымызғ а шар алып үрлейік:Не көрдіңдер? Шар көлемі өзгерді,яғни допқа ұқсады.Неліктен? Ауа бар. 3-зерттеу.Стақанда су бар,қолымыздағы түтікшелерді алып үрлейік.Не байқадық?Судың бетінде көпіршіктер пайда болды.Ол не деп ойлайсыңдар? Ауа.Бұдан не білдік? Ауа суда да болады. 4-зерттеу.Допты алып қатты қысайық.Доп қандай өзгеріске ұшырады? Жабысып қалды. Бұдан не байқадық ?Ауаның серпімділк Қасиетті бар екендігін білдік.. Тағы да бірнеше қасиеттер жасау арқылы біз,айналамызды қоршап тұрған ауа екендігін сездік. Оқулықпен жұмыс. Негеш пен Эврика әуе шарымен қайда ұшып келгенін білесің бе? Полюске Әуе шары қайда қонды? Негеш пен Эврика тоңып қалмау үшін не істеу керек? Адамдар үйлерін қалай жылытады? Ақ аюлар мен солтүстік бұғылары неге тоңбайды? Ойыңды түсіндір.
| Шарлар.
Әр бала санына стақан
Доп
Қорап. Су термометрі.
Оқулық
АКТ | |||||||||
| Сабақтың соңы
|
Қорытынды. -Бүгінгі сабақтан не білдіңдер? -Сендер үшін не маңызды болды? -Сабақтың басында айтылған мақсатымызға жеттік пе? -Ауа туралы жасаған қай зерттеу ұнады? (ҚБ)Бүгінгі сабаққа барлығымыз жақсы қатыстық. Бас бармақ арқылы озімізді бағалайық. Рефлексия: Балалар алған білімдері бойынша өздерін өздері бағалайды. Бағалаудың үш сатысына стикерлер жапсырады. 1.Оқушылар ауаның құрамы және қасиеттері туралы біледі. 2. Айналамызды қоршап тұрған ауа екендігін зерттеу арқыл дәлелдеді. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау Бағалау парақшасын толтырады.
Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
| |||||||||
| Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||
| Дифференциация іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың дербес қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде көрінуі мүмкін. Дифференциация уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады Зертте. Қандай жерлерде бәсең дыбыстар қажет? Қандай жерлерде қатты дыбыстар қажет?cұрақтарына жауап беруге қиналған оқушыға жеке қолдау көрсету.
| Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз Зерттеу барысында оқушылардан сұрақ: «Неге кейбір орындарда тыныштықты сақтау қажет? (Адамдар ұйықтап жатады, демалып жатады, науқастанып тұруы мүмкін, үй жануарлары болуы мүмкін т.б.) Ондай орындарды қалай бақылау керек? (Үндемей, ешкімге кедергі келтірмей.) Осылайша оқушылар айналадағы нысандар, құбылыстар және үдерістерді зерттеуге қажетті жағдайлар мен дағдыларды анықтай алады. | Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта Қауіпсіздік техникасының ережелерінен қолданатын тармақтар Сергіту сәттерін ұйымдастыру
| |||||||||





"Ауа толы айнала" (1.4 MB)

