Меню
Разработки
Разработки  /  Начальные классы  /  Уроки  /  3 класс  /  АШЫҚ САБАҚ ЖОСПАРЫ

АШЫҚ САБАҚ ЖОСПАРЫ

       

Ана  тілі. 3-сынып

Саба?ты? та?ырыбы: . Е.Салы?ов. К?згі  орманны? к?ріністері

Саба?ты? ма?саты:1.Білімділігі:м?тінді м?нерлеп, сауатты о?у?а ?йрету.

    2.Дамытушылы?ы: о?ушыларды? с?здік ?орын молайта отырып,ауызекі с?йлеу тілін ?алыптастыру, ойлау ?абілеттерін жетілдіру.

    3. Жан-жануарлар?а деген с?йіспеншілік сезімдерін ?алыптастыру. О?ушыларды е?бек?орлы??а т?рбиелеу.

Саба?ты? т?рі: Жа?а материалды ме?герту.

Саба?ты? ?діс-т?сілдері: Сыни т?р?ысынан ойлау. Ой ша?ыру,  пікірлесу, «INSERT» т?ртіп алу, еркін жазу, Венн диаграммасы, топтастыру стратегиясы,   «ДЖИК-СО» ?дісі.

Саба?ты? к?рнекілігі:  Жануарларды? суреті, «К?з» атты буклет, сызбалар.

                           Саба?ты? барысы:

І.?йымдастыру кезе?і.

ІІ. ?йге берілген тапсырманы с?ру.

  1. М?тінні? мазм?нын айту.
  2. «Берекелі к?з» та?ырыбына жаз?ан ??гімелерін о?ыту.

ІІІ. ?ызы?ушылы?ты ояту. Ой ша?ыру.

  • Балалар, кешегі ?ткен ??гімемізде адамдарды? ?ыс?а дайынды?ы жайлы ??гімеледік.
  • Адамдар ?ана ?ыс?а дайындалады ма?
  • Тиін, ?оян, борсы?, аю ?ыс?а дайындалады.
  • ?алай ойлайсы?дар, балалар, тиін, борсы?, аю, т.б.жануарлар ?ыс?а ?алай дайындалады?
  • «К?згі орманны? к?ріністері» атты м?тінді о?иы?.

І?.Ма?ынаны тану.

  1. Е.Салы?ов туралы м?лімет беру.
  2. О?улы?пен ж?мыс.

а/ М?тінді м?нерлеп о?у.

?/ О?ушыларды? тізбектей о?уы.

б/ С?здік ж?мыс.

в/ М?тінді б?ліктерге б?лу, ?р б?лімге ат ?ою.

  1. Орман а?аштарыны? к?рінісі.
  2. Тиінні? ?ыс?а дайынды?ы.
  3. Борсы?ты? ?ыс?а дайынды?ы.

    г) «ДЖИК-СО» ?дісі бойынша м?тінді о?у.

         1 – топ?а – 1 б?лімі

        2 – топ?а -  2 б?лімі

        3 – топ?а – 3 б?лімі

(Осы б?лімдер бойынша м?тінні? мазм?нын айтады).

?. Ой тол?аныс.  Венн диаграммасы.Борсы? пен тиінні? ?ыс?а дайынды?ын салыстыру.

         

?ыс?а ?йы?тайды, ін ?азады, денесіне  жина?ан майын ?орек  етеді.

  Борсы?                                                 Тиін

 

 

?ыста ?йы?тамайды, ініне жина?ан азы?ын жейді.

Жабайы жануар, ?ыста  азы? іздемейді.

  

 

 

 

 

Д?птермен ж?мыс.

а) Борсы? жайлы ??гіме жазу.

?) Тиін жайлы ??гіме жазу.

«Топтастыру» стратегиясы  сызбасы бойынша .

?ыс?а  дайындалатын жан –жануарларды топтастыру.

             

                                       

       ?осая?

    Сарш?на?                                                       Борсы?                                                       

 
 

 

?ыста ?йы?тайтын        жануарлар

 

 

 

 

Аю                                                   суыр

     кірпі

Сергіту с?ті.

?І. Саба?ты ?орыту. «Бес жолды ?ле?».

Не?  

Тиін

Борсы?                                                     

 

?андай?

?демі, с?р?ылт

?ара ала

Не істейді?

?ыс?ы азы?ты а?аш ?уысына жинайды.

денесіне май жинайды.

Не ?шін?

?ыста тама? іздемеу ?шін

?ыста тама? іздемеу ?шін

Ой т?йіндеу

Денесіне май жинап,  оны ?ыс бойы ?орек етеді. ?ыста ?йы?тап, денесіндегі майды ?орек ету ?шін.

?ыста азы? аз болады.Сонды?тан   ініне азы?ын кептіріп жинайды.

                                                                                                 Эссе жазу стратегиясы:  ?р бала ?з ойларын жазып о?иды.

?ІІ. Ба?алау.

?ІІІ. ?йге тапсырма.  1-топ:  М?тінді о?ып мазм?ндау.

 2 –топ:  Борсы?  жайлы ма?л?мат жинау.

 3- топ: Тиін жайлы ма?л?мат жинау.

 

 

 

 

 

 

02.10.2016

Содержимое разработки

Ана тілі. 3-сынып

Сабақтың тақырыбы: . Е.Салықов. Күзгі орманның көріністері

Сабақтың мақсаты:1.Білімділігі:мәтінді мәнерлеп, сауатты оқуға үйрету.

2.Дамытушылығы: оқушылардың сөздік қорын молайта отырып,ауызекі сөйлеу тілін қалыптастыру, ойлау қабілеттерін жетілдіру.

3. Жан-жануарларға деген сүйіспеншілік сезімдерін қалыптастыру. Оқушыларды еңбекқорлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Жаңа материалды меңгерту.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: Сыни тұрғысынан ойлау. Ой шақыру, пікірлесу, «INSERT» түртіп алу, еркін жазу, Венн диаграммасы, топтастыру стратегиясы, «ДЖИК-СО» әдісі.

Сабақтың көрнекілігі: Жануарлардың суреті, «Күз» атты буклет, сызбалар.

Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ. Үйге берілген тапсырманы сұру.

  1. Мәтіннің мазмұнын айту.

  2. «Берекелі күз» тақырыбына жазған әңгімелерін оқыту.

ІІІ. Қызығушылықты ояту. Ой шақыру.

  • Балалар, кешегі өткен әңгімемізде адамдардың қысқа дайындығы жайлы әңгімеледік.

  • Адамдар ғана қысқа дайындалады ма?

  • Тиін, қоян, борсық, аю қысқа дайындалады.

  • Қалай ойлайсыңдар, балалар, тиін, борсық, аю, т.б.жануарлар қысқа қалай дайындалады?

  • «Күзгі орманның көріністері» атты мәтінді оқиық.

ІҮ.Мағынаны тану.

  1. Е.Салықов туралы мәлімет беру.

  2. Оқулықпен жұмыс.

а/ Мәтінді мәнерлеп оқу.

ә/ Оқушылардың тізбектей оқуы.

б/ Сөздік жұмыс.

в/ Мәтінді бөліктерге бөлу, әр бөлімге ат қою.

  1. Орман ағаштарының көрінісі.

  2. Тиіннің қысқа дайындығы.

  3. Борсықтың қысқа дайындығы.

г) «ДЖИК-СО» әдісі бойынша мәтінді оқу.

1 – топқа – 1 бөлімі

2 – топқа - 2 бөлімі

3 – топқа – 3 бөлімі

(Осы бөлімдер бойынша мәтіннің мазмұнын айтады).

Ү. Ой толғаныс. Венн диаграммасы.Борсық пен тиіннің қысқа дайындығын салыстыру.

Борсық Тиін






Дәптермен жұмыс.

а) Борсық жайлы әңгіме жазу.

ә) Тиін жайлы әңгіме жазу.

«Топтастыру» стратегиясы сызбасы бойынша .

Қысқа дайындалатын жан –жануарларды топтастыру.

Қосаяқ

Саршұнақ Борсық

Қыста ұйықтайтын жануарлар




Аю суыр

кірпі

Сергіту сәті.

ҮІ. Сабақты қорыту. «Бес жолды өлең».

Не?

Тиін

Борсық


Қандай?

Әдемі, сұрғылт

қара ала

Не істейді?

Қысқы азықты ағаш қуысына жинайды.

денесіне май жинайды.

Не үшін?

Қыста тамақ іздемеу үшін

Қыста тамақ іздемеу үшін

Ой түйіндеу

Денесіне май жинап, оны қыс бойы қорек етеді. қыста ұйықтап, денесіндегі майды қорек ету үшін.

Қыста азық аз болады.Сондықтан ініне азығын кептіріп жинайды.

Эссе жазу стратегиясы: Әр бала өз ойларын жазып оқиды.

ҮІІ. Бағалау.

ҮІІІ. Үйге тапсырма. 1-топ: Мәтінді оқып мазмұндау.

2 –топ: Борсық жайлы мағлұмат жинау.

3- топ: Тиін жайлы мағлұмат жинау.







-80%
Курсы повышения квалификации

Профилактика нарушения зрения у детей и подростков

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
АШЫҚ САБАҚ ЖОСПАРЫ (44.5 KB)
