Меню
Разработки
Разработки  /  Начальные классы  /  Уроки  /  3 класс  /  Ас кайда корытылады

Ас кайда корытылады

сабактын кыска мерзымды жоспары Такырыбы Ас кайда корытылады

жаратылыстану сабагы

05.02.2018

Содержимое разработки

Пән : Жаратылыстану.



Сынып : 2

Мектеп : №10 Ш.Уәлиханов атындағы орта мектеп-гимназия.

Мұғалімнің аты-жөні: Мухаева. Ж.А

Сабақтың тақырыбы: Ғаламшарға саяхат.

Оқу мақсаттары: 2.4.2.1. Күн жүйесі ғаламшарларының орналасу тәртібін

анықтау.

2.4.2.2. Күн жүйесіндегі ғаламшарларды сипаттау.

Жетістік критерийлері : 1.Күн жүйесі ғаламшарларының орналасу тәртібін

анықтай алады.

2. Күн жүйесіндегі ғаламшарларды сипаттап айта

алады.

Тілдік мақсаттар : Оқушылардың ғарыш тақырыбында сөздік қоры молаяды.

Ай-луна –moon,жер-земля-earth,күн-солнце-sun,ғарыш-

Планета-space, сөздері мен сөз тіркестерін үш тілде

айтып үйренеді.

Пәнаралық байланыс: Дүниетану, Көркем еңбек пәнімен байланысты өтеді.

Акт : Акт-дан видео материалдар көрсетіледі.

Алдыңғы меңгерілген

білім: Ай жердің табиғи серігі туралы білімдерін ашық

және жабық сұрақтар қою арқылы білімдерін тексеру.

Сабақтың жоспарланған

кезендері.

Сабақтың басы.

Көңілді шеңберге жиналады

Мына сұлу әлемде,

Адам өмір сүреді.

Үлкен менен кішіге,

Күн сәулесін төгеді.


Сабақтың ортасы :

Ғаламшарлар туралы бейне фильм көрсету.

Тақырыпты оқушыларға болжату.

Оқушыларды түрлі түсті суреттермен топтарға бөлу.

Топтар тапсырмаларды орындамас бұрын бағалау

критерийлерін еске түсіру.

Оқушыларды тапсырмалармен таныстыру:

1-топ. Күннің Жер бетіндегітіршілікке тигізетін әсері

туралы әңгімелеу. «суретпен жұмыс»

2-топ Ғаламшарлардың суретін салу атауын жазу.

3-топ Күн жүйесіне жақын және алыс орналасқан

ғаламшарлардың орналасуын көрсету.

4-топ Ермексаздан өздеріне ұнаған ғаламшардың пішінің

жасап сипаттау.

Соңы :

Бағалау

  1. Смайлик арқылы бағалау әдісі

  2. Мадақтау сөздер арқылы «Жарайсың, жақсы, әттеген-ай»



Кері байланыс

«Тілек шамы»

Әр оқушы бір-біріне «Күннің суретін» беру арқылы тілектерін айтады.

Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?



Зерттеу жұмысыБұл зерттеу жұмысын жұпта ұйым­дастырған тиімді. Ол үшін: А4 форматты парақ, желім, түрлі түсті қарындаш, ғаламшарлардың суреттері, осы таңдаған ғаламшарда тіршілік етуге болама ?деген сураққа өз ойларын түсіреді.

Тапсырманы орындап болған соң, оқушылардың жұмыстарынан көрме ұйымдастыруға болады. Оқушылардың әр жұбына өздерінің таңдауларын түсіндіріп беруді тапсырыңыз. Жұмыс барысында оқушылар ғарыш денелері туралы неғұрлым көп мәлімет алады

Рефлексия

Сабақтың мақсатымен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

(тапсырмаларсəйкесболдыма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім жəне

неге?

Сабақтың мақсатымен оқу міндеттері орындалды.

Бүгін оқушылар ғарыш денелері туралы толық мағлұмат алды.

Сабақ оқушыларға қызықты, жақсы деңгейде өтті.

Жоспарланған саралау жақсы іске асты. Тапсырмалар сәйкес болды.

Уақытты тиімді пайдаландым.



-80%
Курсы повышения квалификации

Профилактика нарушения зрения у детей и подростков

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Ас кайда корытылады (262.24 KB)
