| Сабақ:Әдебиеттік оқу№1 | Мектеп: | ||||||
| Күні:09.1.2017 | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||
| Сынып: 3«Б»
| Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||
| Сабақтың тақырыбы | Арпалыс | ||||||
| Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | Қазақ жазушысы Шүкіров туралы ,шығармасы жайлы түсінік алады.Шығармадағы негізгі ойды анықтайды. | ||||||
| Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: Мәтінді мәнерлеп оқиды.Кейіпкерлердің сөздерін тауып оқи алады. | ||||||
|
| |||||||
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Мәтін мазмұнынан не түйгендерін айта алады. | |||||||
|
| |||||||
| Кейбір оқушылар орындай алады:Мәтіннің мазмұнына сай мақал –мәтел таба алады. | |||||||
|
| |||||||
| Тілдік мақсат | Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:Арпалыс,ықтау,ақтүтек | ||||||
|
| |||||||
| Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: | |||||||
| Талқылауға арналған сұрақтар: | |||||||
| Мәтінде негізгі ой қандай | |||||||
| Не себепті... деп ойлайсыз? | |||||||
| Боранда қалған? | |||||||
| Неге арпалыс деп аталған? | |||||||
| Жетістік критериле | Мәтін кейіпкерлеріне ұқсап өз туған жерін толғана әңгімелейді 3-ұпай Мәнерлеп оқу 1 ұпай,2.Мәтін мазмұнына сай мақал айтады 2-ұпай. | ||||||
| Алдыңғы оқу: | қыс | ||||||
| Жоспар | |||||||
| Жоспарланған уақыт есебі | Жоспарланған жаттығу түрлері (төменгі жазбаларда сіз жоспарланған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) | Ресурстар Топтастыру парақшасы. Мақал-мәтел | |||||
| Басы 1-5 мин
| Ұйымдастыру,Жағымды жаңалық еркін микрофон. - Балалар, терезеге қараңдаршы. Далада күн сәулесі жарқырап тұр. Бізге сәулесін шашып тұр. Сәуле сендердің тұла бойларыңа тарап, жандарыңды жадыратып тұр. Кәне, айналамызға жылу сыйлайық, жүздеріңнен күннің көзіндей күлкі кетпесін. .үй тапсырмасыЖаңа жауған қарды ақын неге теңеп отыр? Терезеге тиген қар ұшқыны қандай күйге ұшырайды? Қар жауған соң айнала қалай өзгереді? Жазушының «денені түршіктірер зәрі бар» деген сөзді қалай түсінесің? | ||||||
| Ортасы 5мин
|
1. Сен жаулауға бардың ба? Қойды кім бағады? Осы мамандықтың еңбегі жеңіл, оңай деп ойлайсың ба? 2. Мәтінді түсініп оқу. Әр азат жолды оқығанда мәніне көңіл бөліп, түсіндіріп айту. Жаңа жауған қарды ақын неге теңеп отыр? Терезеге тиген қар ұшқыны қандай күйге ұшырайды? Қар жауған соң айнала қалай өзгереді? Жазушының «денені түршіктірер зәрі бар» деген сөзді қалай түсінесің 3.Әңгіме неге « Арпалыс» деп аталды деп ойлайсың? Басқаша қалай атар едің? Бұл қай кезде болған оқиға? Неге ағалы-інілі балалар боранда қалды? Бақтыбайдың ойы қандай еді? Неліктен інісін үйге қайтарды? Оларды кімдер тапты? Әңгімеден қандай ой түйдің? Қой бағу оңай емес екендігін неден аңғардың? Сергіту сәті. ҮІ. Мәтіннен Бақтыбайдың сөзін тауып оқы.Ол өзін-өзі қалай шыдамдылыққа шақырды? Атқа байланысты не деді? Есіңде сақта.
| ||||||
| Соңы 7мин
5мин | Кеңейтілген тапсырма Семантикалық карта. Рефлексия Менің сабақтан алған әсерім. Үйге тапсырма Мәтіннің мазмұнын айту. | ||||||
| Қосымша мәліметтер | |||||||
| Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
| Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс-Денсаулық және қауіпсіздік,ИКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). | |||||
|
Кеңейтілген тапсырма Семантикалық карта
|
|
| |||||
|
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
| ||||||
|
| |||||||
| Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды .(оқытуда,оқуда)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
| |||||||

Рефлексия
Арпалыс Әдебиеттік оқу (19.04 KB)

