Меню
Разработки
Разработки  /  География  /  Уроки  /  7 класс  /  Антарктида. Географічне положення та дослідження

Антарктида. Географічне положення та дослідження

Материал на украинском языке. Мета: сформувати знання про географічне положення Антарктиди; схарактеризувати історію відкриття та дослідження материка.
15.10.2013

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Мета: сформувати знання про географічне положення Антарктиди; схарактеризувати історію відкриття та дослідження материка;

закріпити навички роботи з картою;

розвивати географічне мислення, цікавість до предмету; сприяти розвитку життєвої компетентності учнів;

 виховувати переконання в необхідності дбайливого ставлення до     багатств планети, відчуття прекрасного.

Обладнання: фізична карта світу, карта Антарктиди, комп’ютери, програмне забезпечення, слайди, виконані в програмі Microsoft Office Power Point, плакат «вершина знань», картки, портрети дослідників.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Опорні та базові поняття: материк, океан, море, географічне положення, координати, айсберг, льодовиковий покрив, Південний океан.

Географічна номенклатура: Антарктида, Антарктика, Південний океан, моря: Уедделла, Беллінсгаузена, Амедсена, Росса .

ХІД УРОКУ:

І. Організація класу.

Привітання.

Я рада бачити  вас на уроці. А зараз подивиться  на сусіда, посміхніться  один одному та подумки побажайте  нових знань та гарних оцінок. Для того щоб кожен з вас здобув знання та заробив гарну оцінку на уроці треба: уважно слухати та активно працювати. Для уроку нам знадобляться: комп’ютери, підручники, зошити, атласи і контурні карти.

 ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Прийом «Здивуй та зацікав!»

Показ слайдів «Антарктида», виконаних в програмі Microsoft Office Power Point, які демонструють  невідомий світ полярного материка.

 - Перед вами з’являються картини найхолоднішого материка, про який учений-полярник О.М. Гусев писал: «І лежить цій невідомий край снігу та льоду за Південним полярним колом, засліплюючи сяє  в променях сонця полярного дня чи завуальований  хмарами  та вирами хуртовини  в темряві полярної ночі. Він  має свою власну красу, цій край. І хто побував там  одного разу, той завжди буде згадувати велике мовчання льодової пустелі, розфарбованої в години ранку в лагідно сині, бузкові, рожеві забарвлення  пастелі, холодні  блискавки полярного сяяння, затишні вогники полярних станцій, вкритих  снігом.»  

 - Як ви вже здогадалися, наша сьогоднішня тема: Антарктида. Географічне положення та дослідження.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Робота з картками «Що я знаю про Антарктиду?»( кожен учень отримує картку з запитаннями: 

 Що таке покривні льодовики?

 Де розташована Антарктида?

 Які океани омивають Антарктиду?

 Хто відкрив Антарктиду?

 Що таке айсберг?

Учні повинні дуже коротко відповісти на запитання( якщо учень не може відповісти, він ставить знак питання) та розташувати свою картку на «вершині знань» згідно з власним уявленням про свої знання з теми. Якщо знають не багато – внизу; якщо знають багато – по середині, а якщо знають все – на вершині.

ІV. Постановка цілей та задач уроку.

Наш плакат доводить, що ми ще мало знаємо про Антарктиду. А запитання, що ви поставили свідчать про те, що ви бажаєте дізнатися більше. Тому давайте визначимо цілі та завдання нашого уроку, та якщо досягнемо мети, то разом піднімемося на «вершину знань».

(учні разом з учителем визначають цілі і задачі уроку)

Схарактеризувати географічне положення Антарктиди.

З’ясувати що таке Південний океан?

Скласти історичну довідку відкриття та дослідження Антарктиди.

Довідатися про сучасні дослідження Антарктиди.

   V. Первинне сприйняття й усвідомлення нового матеріалу.

  1. Характеристика географічного положення Антарктиди.

Прийом «Усна практична робота», виконується за допомогою Бібліотеки електронних наочностей. Географія7 – 11класи. 

Згадайте план характеристики географічного положення материка.

Розгляньте схему «тропіки і полярні кола». Як розташована Антарктида відносно екватора та нульового меридіана?

Розгляньте фізичну карту світу. Як розташована Антарктида відносно інших материків?

Зробіть висновки. Як розташування Антарктиди впливає на її природні умови?

Прийом «Подорож у слово» - робота з підручником с. 163.

Завдання: самостійно дослідити походження назви Антарктика.

Розповідь вчителя

- Антарктида лежить у центрі південної полярної області, яку на противагу Арктиці – північній полярній області, називають Антарктикою. Зовнішня межа Антарктики проходить в океані приблизно по 50 – 60º пд.. ш., окреслюючи площу, що становить майже  1/10 поверхні земної кулі.

(учитель показує по карті)Береги Антарктиди омиваються водами південних частин Тихого, Атлантичного та Індійського океанів. Разом їх умовно називають Південним океаном.

  1. Води Південного океану.

Прийом «картографічна лабораторія» - робота з Бібліотекою електронних наочностей. Географія7 – 11класи, атласом та контурними картами.

Завдання: Підписати на контурній карті океани та моря, що створюють Південний океан.( Уедделла, Беллінсгаузена, Росса, Амедсена). Підписати півострів Антарктичний.

Прийом «Тайна назви».

Завдання: Чому моря Антарктиди мають такі незвичні назви?

(Моря названі на ім’я дослідників).

  1. Історія  відкриття материка.

Прийом «Усний журнал» - повідомлення учнів, отримавши випереджувальні завдання та демонстрація слайдів:

Дослідження Дж. Кука.

Відкриття Антарктиди Ф.Беллінсгаузеном і М. Лазаревим.

Подорожи до південного полюсу. Р.Амудсен, Р. Скотт.

Сучасні дослідження Антарктиди.(презентація, створена в  програмі Microsoft Office Power Point)

(клас  складає історичну довідку в зошитах)

Дата

Ім’я дослідника

Події, які відбувалися, результати досліджень.

 

 

 

Фізкультпауза.

 «Уявіть себе краплинкою…»

  • Потяглися за хмаринкою…
  • Піднялись в повітря снігом
  • Покружляли білим світом…
  • Заспокойтесь і сідайте, тільки парти не зламайте!

VІ. Узагальнення та систематизація знань

1. Прийом «Ти - мені, я – тобі» - робота в парах з номенклатурою карти. Взаємооцінка знань.

2. Прийом «Знайди адресу» - дидактична гра.

Учні отримують картки з певними написами, наприклад: омивається водами Північно Льодовитого океану. Знаходиться за південним полярним колом.    Завдання: розподілити картки та покласти в скрині з назвами  Арктика і Антарктика, які прикріплені на дошці. 

3.Прийом «Комп’ютерний тест» - робота з Test W.

  VІІ. Підсумки уроку. Рефлексія

- На уроці ми з’ясували, що Антарктида унікальна і своєрідна. Вона розташована за південним полярним колом, тому вкрита льодовиком. ЇЇ омивають південні води Атлантичного, Індійського та Тихого океанів, які умовно називають Південним океаном. Антарктиду було відкрито російською експедицією під керівництвом Ф Беллінсгаузена і М. Лазарева.

- Вам цікаво було працювати?

- Як на вашу думку працював клас?

- Оцініть свою роботу на уроці. Якщо ви нічого нового не дізналися – залишить свою картку на місті, Якщо ви не усе зрозуміли – поставте картку на середину. А якщо ви багато чого дізналися, то поставте картку на «вершину знань»

  VІІІ. Домашнє завдання.

  1. Опрацювати §34, запам’ятати висновки с 167. (7 балів)
  2. Опрацювати §34, вміти відповідати на запитання  1- 4  с. 167 (9 балів)
  3. Опрацювати §34, вміти відповідати на запитання  1- 4  с. 167, намалювати представника тваринного світу Антарктиди (11балів)
  4. Опрацювати §34, вміти відповідати на запитання  1- 4  с. 167, розв’язати  ТРВ- задачу (12балів)

Задача: Геологи знайшли в Антарктиді поклади кам’яного вугілля. Всім відомо, що вугілля на Землі утворилося  в умовах теплого і вологого клімату з деревовидних папоротей. Звідки вугілля з’явилося на льодовому континенті?

Содержимое разработки

Урок географії в 7класі

Тема. Антарктида. Географічне положення та дослідження.

Мета: сформувати знання про географічне положення Антарктиди; схарактеризувати історію відкриття та дослідження материка;

закріпити навички роботи з картою;

розвивати географічне мислення, цікавість до предмету; сприяти розвитку життєвої компетентності учнів;

виховувати переконання в необхідності дбайливого ставлення до багатств планети, відчуття прекрасного.

Обладнання: фізична карта світу, карта Антарктиди, комп’ютери, програмне забезпечення, слайди, виконані в програмі Microsoft Office Power Point, плакат «вершина знань», картки, портрети дослідників.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Опорні та базові поняття: материк, океан, море, географічне положення, координати, айсберг, льодовиковий покрив, Південний океан.

Географічна номенклатура: Антарктида, Антарктика, Південний океан, моря: Уедделла, Беллінсгаузена, Амедсена, Росса .

ХІД УРОКУ:

І. Організація класу.

Привітання.

Я рада бачити вас на уроці. А зараз подивиться на сусіда, посміхніться один одному та подумки побажайте нових знань та гарних оцінок. Для того щоб кожен з вас здобув знання та заробив гарну оцінку на уроці треба: уважно слухати та активно працювати. Для уроку нам знадобляться: комп’ютери, підручники, зошити, атласи і контурні карти.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Прийом «Здивуй та зацікав!»

Показ слайдів «Антарктида», виконаних в програмі Microsoft Office Power Point, які демонструють невідомий світ полярного материка.

- Перед вами з’являються картини найхолоднішого материка, про який учений-полярник О.М. Гусев писал: «І лежить цій невідомий край снігу та льоду за Південним полярним колом, засліплюючи сяє в променях сонця полярного дня чи завуальований хмарами та вирами хуртовини в темряві полярної ночі. Він має свою власну красу, цій край. І хто побував там одного разу, той завжди буде згадувати велике мовчання льодової пустелі, розфарбованої в години ранку в лагідно сині, бузкові, рожеві забарвлення пастелі, холодні блискавки полярного сяяння, затишні вогники полярних станцій, вкритих снігом.»

- Як ви вже здогадалися, наша сьогоднішня тема: Антарктида. Географічне положення та дослідження.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.



Робота з картками «Що я знаю про Антарктиду?»

( кожен учень отримує картку з запитаннями:

  • Що таке покривні льодовики?

  • Де розташована Антарктида?

  • Які океани омивають Антарктиду?

  • Хто відкрив Антарктиду?

  • Що таке айсберг?

Учні повинні дуже коротко відповісти на запитання( якщо учень не може відповісти, він ставить знак питання) та розташувати свою картку на «вершині знань» згідно з власним уявленням про свої знання з теми. Якщо знають не багато – внизу; якщо знають багато – по середині, а якщо знають все – на вершині.

ІV. Постановка цілей та задач уроку.

  • Наш плакат доводить, що ми ще мало знаємо про Антарктиду. А запитання, що ви поставили свідчать про те, що ви бажаєте дізнатися більше. Тому давайте визначимо цілі та завдання нашого уроку, та якщо досягнемо мети, то разом піднімемося на «вершину знань».

(учні разом з учителем визначають цілі і задачі уроку)

    1. Схарактеризувати географічне положення Антарктиди.

    2. З’ясувати що таке Південний океан?

    3. Скласти історичну довідку відкриття та дослідження Антарктиди.

    4. Довідатися про сучасні дослідження Антарктиди.


V. Первинне сприйняття й усвідомлення нового матеріалу.

  1. Характеристика географічного положення Антарктиди.

Прийом «Усна практична робота», виконується за допомогою Бібліотеки електронних наочностей. Географія7 – 11класи.

    • Згадайте план характеристики географічного положення материка.

    • Розгляньте схему «тропіки і полярні кола». Як розташована Антарктида відносно екватора та нульового меридіана?

    • Розгляньте фізичну карту світу. Як розташована Антарктида відносно інших материків?

    • Зробіть висновки. Як розташування Антарктиди впливає на її природні умови?

Прийом «Подорож у слово» - робота з підручником с. 163.

Завдання: самостійно дослідити походження назви Антарктика.

Розповідь вчителя

- Антарктида лежить у центрі південної полярної області, яку на противагу Арктиці – північній полярній області, називають Антарктикою. Зовнішня межа Антарктики проходить в океані приблизно по 50 – 60º пд.. ш., окреслюючи площу, що становить майже 1/10 поверхні земної кулі.

(учитель показує по карті)Береги Антарктиди омиваються водами південних частин Тихого, Атлантичного та Індійського океанів. Разом їх умовно називають Південним океаном.

  1. Води Південного океану.

Прийом «картографічна лабораторія» - робота з Бібліотекою електронних наочностей. Географія7 – 11класи, атласом та контурними картами.

Завдання: Підписати на контурній карті океани та моря, що створюють Південний океан.( Уедделла, Беллінсгаузена, Росса, Амедсена). Підписати півострів Антарктичний.

Прийом «Тайна назви».

Завдання: Чому моря Антарктиди мають такі незвичні назви?

(Моря названі на ім’я дослідників).

  1. Історія відкриття материка.

Прийом «Усний журнал» - повідомлення учнів, отримавши випереджувальні завдання та демонстрація слайдів:

  • Дослідження Дж. Кука.

  • Відкриття Антарктиди Ф.Беллінсгаузеном і М. Лазаревим.

  • Подорожи до південного полюсу. Р.Амудсен, Р. Скотт.

  • Сучасні дослідження Антарктиди.(презентація, створена в програмі Microsoft Office Power Point)

(клас складає історичну довідку в зошитах)

Дата

Ім’я дослідника

Події, які відбувалися, результати досліджень.





Фізкультпауза.

«Уявіть себе краплинкою…»

  • Потяглися за хмаринкою…

  • Піднялись в повітря снігом

  • Покружляли білим світом…

  • Заспокойтесь і сідайте, тільки парти не зламайте!

VІ. Узагальнення та систематизація знань

1. Прийом «Ти - мені, я – тобі» - робота в парах з номенклатурою карти. Взаємооцінка знань.

2. Прийом «Знайди адресу» - дидактична гра.

Учні отримують картки з певними написами, наприклад: омивається водами Північно Льодовитого океану. Знаходиться за південним полярним колом. Завдання: розподілити картки та покласти в скрині з назвами Арктика і Антарктика, які прикріплені на дошці.

3.Прийом «Комп’ютерний тест» - робота з Test W.

VІІ. Підсумки уроку. Рефлексія

- На уроці ми з’ясували, що Антарктида унікальна і своєрідна. Вона розташована за південним полярним колом, тому вкрита льодовиком. ЇЇ омивають південні води Атлантичного, Індійського та Тихого океанів, які умовно називають Південним океаном. Антарктиду було відкрито російською експедицією під керівництвом Ф Беллінсгаузена і М. Лазарева.

- Вам цікаво було працювати?

- Як на вашу думку працював клас?

- Оцініть свою роботу на уроці. Якщо ви нічого нового не дізналися – залишить свою картку на місті, Якщо ви не усе зрозуміли – поставте картку на середину. А якщо ви багато чого дізналися, то поставте картку на «вершину знань»

VІІІ. Домашнє завдання.

  1. Опрацювати §34, запам’ятати висновки с 167. (7 балів)

  2. Опрацювати §34, вміти відповідати на запитання 1- 4 с. 167 (9 балів)

  3. Опрацювати §34, вміти відповідати на запитання 1- 4 с. 167, намалювати представника тваринного світу Антарктиди (11балів)

  4. Опрацювати §34, вміти відповідати на запитання 1- 4 с. 167, розв’язати ТРВ- задачу (12балів)


Задача: Геологи знайшли в Антарктиді поклади кам’яного вугілля. Всім відомо, що вугілля на Землі утворилося в умовах теплого і вологого клімату з деревовидних папоротей. Звідки вугілля з’явилося на льодовому континенті?



-80%
Курсы повышения квалификации

Современные педагогические технологии в образовательном процессе

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Антарктида. Географічне положення та дослідження (4.63 MB)
