Меню
Разработки
Разработки  /  Начальные классы  /  Планирование  /  2 класс  /  Ақылшым - мұғалім

Ақылшым - мұғалім

Өлеңді мәнерлеп оқып,тапсырмаларды орындайды.

Жеке, жұпта, топта белсенділік танытады.

Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аударып,тақырыпқа сай пікірін айта алады.

15.12.2017

Содержимое разработки



Пәні:әдебиеттік оқу

Тақырыбы: Ақылшым-мұғалім.

Күні:17.11.2017ж


Алматы облысы,Талғар ауданы,Кеңдала ауылы

«Мектеп жасындағы шағын орталығы бар

42 жалпы білім беретін орта мектеп»мемлекеттік коммуналдық мекемесінің бастауыш сынып мұғалімі Нуртай Кулзада


Сабақ негізделген оқу

мақсаты (мақсаттары)




2.2.3.1-мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау

2.2.1.1-мәтінді дауыстап дұрыс әрі түсініп оқу, рөлге бөліп,мәнерлеп оқу.



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:.

  • өлеңді мәнерлеп оқиды.Негізгі ойды анықтайды.

Оқушылардың басым бөлігі:

  • топта жұмыс жасай отырып өз ойын ашық айтады.

Кейбір оқушылар:

  • тапсырмаларды орындауда белсенділік танытады.Шығармашылық тапсырмаларды тиянақты орындайды.Лидерлік қабілеттерін танытады.

Бағалау критерийлері:

Өлеңді мәнерлеп оқып,тапсырмаларды орындайды.

Жеке, жұпта, топта белсенділік танытады.

Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аударып,тақырыпқа сай пікірін айта алады.

Ресурстар

Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар  және  әртүрлі  заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер.



Пәнаралық байланыс

Музыка, қазақ тілі,көркем еңбек,тәрбие құндылықтары.



Тілдік мақсат:






Оқушылар орындай алады:өлеңді мәнерлеп оқиды,өз ойын еркін айтып жеткізеді.


Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:ұстаз,мұғалім,білім беруші.

Мұғалім-учитель-tishe

Талқылауға арналған сұрақтар:

-Ұстаз сөзіне қандай мағынасы жуық сөздер бар?

-Мұғалім деген кім?

-Кімге мұғалім мамандығы ұнайды?

Алдыңғы оқу

  1. мин

Өткен сабақта өтілген «Мектеп –біздің анамыз» тақырыбы бойынша үй тапсырмасын тексеру мақсатындағы топтық жұмыс:

1-топ:жазушылар -автор туралы мәлімет.

2-топ: ақындар- өлеңді мәнерлеп оқу.

3-топ: зерттеушілер - сөздіктер.

4-топ:суретшілер- суретпен жұмыс

Жоспарланған

Уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде

жоспарланған жаттығулармен қатар,

ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар



Басталуы

5минут



Топқа бөлу

Психологиялық ахуал қалыптастыру:

Топ бойынша сәттілік тілеу.

1-топ:

жазушылар

2-топ:ақындар

3-топ:

зерттеушілер

4-топ: суретшілер

Ортасы 15 минут
















Білу және түсіну 7 минут

Топтық жұмыс:

«Ұстаз» сөзжұмбағын шешу:

1.Оқу-білім...(бұлағы)

2.Қына тасқа бітеді,

Білім ....(басқа) бітеді.

3....(Ат) өнері білінбес,

Бәйгеге түсіп жарыспай.

4....(Ақыл) –тозбайтын тон,

Білім-таусылмайтын кен.

5.Оқу инемен құдық ...(қазғандай).

Ортақ тақырып қою. (топтардың бірін бірі бағалауы)

Ұстаз сөзіне мағынасы жуық сөздерді айту:ұстаз,мұғалім,.....

Ұстаз –деген кім?

Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.

«Ақылшым-мұғалім» Оқылым:оқып беру,іштей оқу,әр топтан бір оқушыға тізбелей оқыту. «Балмұздақ таяқшалары» стратегиясын қолдану.Авторы туралы мәліметпен танысу.

Қолдану 8 минут

Жалпыға арналған тапсырма:жазылым

Дәптермен жұмыс.

Тақырыпты жазу. 6-тапсырма.Әр топтан бір-бір оқушыға оқыту.






Сөзжұмбақ жазылған

плакаттар









оқулық






слайд







Сергіту сәті

3 минут

«Әлқисса»

Көңілді әуен


Аяқталуы минут

7 мин

Синтез.Топпен жұмыс:

1-топ:жазушылар мұғалім



2-топ:ақындар өлең құрастыру:

Күндей жарқын көңілі,

Ұстаз біздің –.....(анамыз).

Өнер,білім,тәрбиені,

Ұстаздан біз .....(аламыз)

3-топ: суретшілер «Ұстазға тарту» гүл суретін салу.

4-топ: зерттеушілер ұстазды құрметтеуге байланысты 3-4 әдептілік ережесін жазу.


А3 парағы

Маркерлер ,түрлі түсті бояулы қарындаштар










Кері байланыс

3мин

Жетістік баспалдағы

Білемін-үйрете аламын


Түсіндім-білгім келеді



Түсінбедім-талпынамын



Үйге тапсырма:өлеңді жаттау


Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

Байланыс

Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар

не білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім жəне

неліктен?


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?







-80%
Курсы повышения квалификации

Профилактика нарушения зрения у детей и подростков

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Ақылшым - мұғалім (22.58 KB)
