САБАҚ: №5 3-тоқсан | Мектеп: Майкөл орта мектебі | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Мұғалімнің аты-жөні: Нысанбаева.А.Н | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7
| Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | 3-БӨЛІМ: Аңыздан әңгімеге дейін. М.Әуезов «Көксерек» | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | Т/Ж4. Шығарма үзінділерімен жұмыс. Б/С2. Заманауилығы мен жаңашылдығы. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Т/Ж4. Көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашатын үзінділерді тауып, ажырата білу. Б/С2. Кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып, баға беру. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері | Жетті, егер.......
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Тақырыпқа қатысты сөздер мен сөз тіркестерін қолданады, кеіпкерлерге сипаттама жасауды үйренеді. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Игерілетін құндылықтар | Ынтымақтастық, Отансүйгіштік, Үздіксіз білім, Академиялық әділдік құндылықтары дамытылады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Тарих, тіл, биология | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ-ны қолдану | Мультимедиялық кешен | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | М. Әуезов «Көксерек» әңгімесі | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспар лана тын уақыт | Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер | Дереккөз Дер | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
3 минут
| Қызығушылықты ояту. Суретті сөйлету.Экранға шығарылған суреттер бойынша ой толғайды.
Топ аттары: «Адамзат», «Көксерек», «Табиғат»
Сабақтың мақсаты, жетістік критерийлері таныстырылады. |
Презен- тация
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 7 минут 4/3
5 минут
10 минут 6/4
7 минут
3 минут
| Мағынаны тану 1- тапсырма. Топтық жұмыс. «Электронды пошта әдісі». Әңгімедегі бас кейіпкер: Құрмашқа хат. «Айтатын саған сөзім бар...». Хатты проза не поэзия түрінде жазыныздар.
Бейне ролик көрсетіледі. Осы көрген бейнебаян арқылы не айтасыздар? Сіздің ойыңызша осы Мұхтар Әуезовтың «Көксерек» әңгімесі желісінде түсірілген «Ұлытау» тобының «Көніл толқыны» атты күйіне арқау болған видео ролик заманауи тұрғыда көрсетілді ме? Сздердің берер бағаларыныз? Мәтінмен жұмыс. Кесте толтыру. 2-тапсырма. Топтық жұмыс.
«Дөңгелек үстел» стратегиясы 3- тапсырма. Топтық жұмыс.
Кері байланыс Топты бағалайды. |
https://www.youtube.com/watch?v=VwVHWdRuiRY
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы
5 минут | Үйге тапсырма Композициялық жоспар бойынша сурет салыңдар. Композициялық жоспар 1. Оқиғаның басталуы ------------------------------------------------------------------------------------------------------ Қараадыр табиғаты. Қасқырлар мекені. 2. Оқиғаның байланысы -------------------------------------------------------------------------------------------------- Адамдар шабуылы. Көксеректі асырауы 3. Оқиғаның дамуы ----------------------------------------------------------------------------------------------------------- Көксеректің ауыл тірлігін жатсынуы. 4. Оқиғаның шиеленісуі----------------------------------------------------------------------------------------------------- Көксеректің өз қандастарына қосылуы 5. Оқиғаның шарықтау шегі ------------------------------------------------------------------------------------------------- Көксеректің жойқын күшке айналуы 6. Оқиғаның шешімі ------------------------------------------------------------------------------------------- Құрмаштың қазасы. Көксеректің жазасын тартуы Бағалау. Жетістік критейлеріне қарай бағаланады. Рефлексия. Оқушыларға стикерлер таратылады, әр бала өз ойын сол берілген стикерлерге жазулары қажет. Қонырау соғылғанда тақтада ілініп тұрған «Жүректен - жүрекке» суретіне жабыстырады.
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сұрақ-жауап, тапсырмаларды орындауда оқушылар мүмкіншіліктері ескеріліп отырылады. Оқушылар үнемі қолдауда отырады.
| Жетістік критерийі арқылы өзін-өзі бағалайды. Тапсырмалардың орындалуы арқылы бақылаймын. | Тарих,әдебиет теориясы, биология Презентация Ынтымақтастық,құрмет,адамгершілік академиялық әділдік құндылықтары дамытылады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? | Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға
Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2:
Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1:
2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |