Сабақ жоспары
Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі: А.Молдабаева | ||||||||
Мұғалімі: | Бекбаева А | |||||||
Мерзімі: | 19.12.2016 ж | |||||||
Сынып | 2 «Ә» | |||||||
Пәні: | Қазақ тілі | |||||||
Тақырыбы: | «Біріккен сөз» 21-26 жаттығу | |||||||
Негізгі түйінді идея: | Біріккен сөз жасалу жолын түсіну | |||||||
Оқу мақсаттары: | Барлық оқушылар: Біріккен сөз тіркесін біледі.Сөйлем ішінен табады. | |||||||
| Оқушылардың басым көпшілігі: Біріккен сөзге сөйлем құрайды.Дәлелдейді. | |||||||
Жекелеген оқушылар: Дәлелдеу үлгісін пайдаланып біріккен сөздің жасалу жолын түсіндіреді,талдайды. | ||||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: Тұрақты сөз тіркесі, сөз тіркесі ,қос сөз, қысқарған сөз | ||||||||
Табыс критерийлері | ||||||||
Барлық оқушылар | Көпшілік оқушылар | Жекелеген оқушылар | ||||||
Күрделі сөз тіркесін біледі.Сөйлем ішінен табады. | Оқушылардың 60 пайызы 20 минуттың ішінде күрделі сөзге сөйлем құрайды.Дәлелдейді. | 40 пайыз оқушы 20 минут уақыт ішінде дәлелдеу үлгісін пайдаланып күрделі сөздің жасалу жолын түсіндіреді,талдайды. | ||||||
Сабақ кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурс тар | |||
Кіріспе
| 2мин
3 мин | 1.Ұйымдастыру кезеңі А)Психологиялық ахуал қалыптастыру үшін мұғалім оқушылармен амандасады,сергіту сәтін жасайды. Б)Топқа бөлу Үй жұмысы: 20-жаттығу | 1-4 сандарары арқылы 3 топқа бөлінеді.
|
Ашық журнал | Үлестірме қағаз | |||
Ой қозғау
| 2 мин | Сөздерді сөз құрамына талдау ұсынылады | Амангелді,Ботагөз
| Мадақ тау | Үлестірме қағаз | |||
Іс-әрекет
| 33 мин
| Жаңа сабақ 21-жаттығу Кісі аттарын көшіріп жазу ұсынылады.
22-жаттығу Есенгелді,Нұрғиса,Досжан, Жанпейіс сөздеріне сөйлем құрау ұсынылады.
23-жаттығу Көру диктанты
24-жаттығу «2,3,1» әдісі Ойлан, талқыла ,баянда Керісінше сөзжұмбаққа сұрақ құрастыру ұсынылады.
25-жаттығу Топтастыру әдісі Ребус шешу ұсынылады.
Кейінгі тапсырма Біріккен сөз туралы білетінін сызбаға түсіру ұсынылады. | Жеке жұмыс Амангелді,Ботагөз,Айғыз, Төрегелді,Нұрғожа Жазылуын есте сақтайды.
Ережені оқиды,жатқа айтады.
Жеке жұмыс Айтылуы мен жазылуын салыстырады.Сөйлем құрайды.
Жеке тапсырма Өлеңді оқып, жатқа жазады.Біріккен сөздердің астын сызады.
Жұптық тапсырма Біріккен сөздерді анықтайды,дәлелдейді.Сөз құрамына талдайды.
Жұптық тапсырма Ребусты шешеді.Тауешкі сөзін сөз құрамына талдайды. Тауешкі сөзін топтастырады.
Біріккен сөз Топтастырады. | Мадақ тау
Өзара тексе реді
Өзара тексере ді
| Оқулық
Кесте
Оқулық
Кесте
оқулық
| |||
| 1 мин | Кейінгі оқу Үй тапсырмасы: 20-жаттығу | Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады. |
|
| |||
Рефлексия
| 5 мин | «Еркін микрафон» (ұнады, қажет, пайдалы, білдім, үйрендім, қызықтым, ұмтылдым, есте сақтадым) | Бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын айтып, сабаққа кері байланыс береді |
|
|
Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар | |
Не сәтті болды? |
|
Не сәтті болмады? |
|
Нені жақсартуға болады? |
|
Мен өз дағдыларымда нені дамыта алдым? Нені өзгертуге болады?
|
|