Меню
Разработки
Разработки  /  Математика  /  Уроки  /  5 класс  /  Урок математики "Дії зі звичайними дробами"

Урок математики "Дії зі звичайними дробами"

Материал на украинском языке. Доцільно використовувати цю розробку на уроці закріплення знань, умінь та навичок, а також під час підготовки до контрольної роботи.
27.04.2014

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Мета:

1) Закріпити навички роботи зі звичайними дробами: порівняння,  перетворення неправильних дробів у мішане число та навпаки, додавання та віднімання дробів з однаковими знаменниками, обчислення дробу від  числа та числа за його дробом.

2) Формувати вміння працювати за зразком і вказівками вчителя, таблицями, з  коментуванням своїх дій, самостійно застосовувати правила, сприяти  формуванню пізнавальної самостійності, розвитку спостережливості, уваги, пам’яті, уяви, мислення, розвивати вміння перемагати труднощі в навчанні, розвивати вміння якісно оцінювати відповіді своїх товаришів.

3) Виховувати уважність, зібраність, спостережливість;формування таких  якостей особистості, як відповідність, організованість, виховання культури  поведінки, культури мови, свідомої дисципліни, культури записів та  виконання робіт.

Обладнання: інтерактивна дошка з ПЗ «Smart Notebook 11»,

 презентація,

 колонки для виведення звуків,

 картки з індивідуальним завданням.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

(Привітання, перевірка готовності до уроку) (слайд 1)

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку. (слайд 2)

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

 Усний рахунок (фронтально). (слайди 3, 4, 5, 6)

 (Перевірка відповідей учнів відбувається шляхом натискання на «невидимі»

 прямокутники)

IV. Мотивація навчання.

 Розповідь вчителя про свято Масляни. (слайд 7)

V. Виконання усних вправ.

Вправа 1. (слайд 8)

Допоможіть Карлсону розподілити варення по банках: кожній банці відповідає певний вид дробів: правильні, неправильні та мішані числа. Поки учні міркують та виконують завдання можна включити музику Карлсона (знак скрипичного ключа)).

Вправа 2. (слайд 9)

Навчіть Незнайку переводити мішані числа у неправильні дроби та виконувати обернену дію: виділяти цілу частину з неправильного дробу.

Учні виконують вправу. В цей час звучить пісня Незнайки. Перевірка здійснюється шляхом стирання ластиком хмаринок.

Вправа 3. (слайд 10)

Допоможіть мамі - мавпочці нагодувати мавпенят. Для цього розташуйте дроби у порядку спадання.

Учні виконують вправу в зошитах, а один учень біля дошки переставляє прямокутники у порядку спадання. Звучить пісня з мультфільму про мавпочок. Потім вчитель відкриває шторки і перевіряє правильність виконання (мавпочки повинні стояти за зростом).

Вправа 4. (слайд 11)

Побудуйте будиночок трьом поросятам з цеглинок за принципом доміно, починаючи з верхнього ряду.

Учні виконують вправу «за ланцюжком». Під час виконання вправи звучить пісня трьох поросят. Якщо всі приклади виконані правильно, будинок повинен бути замощений цеглинками повністю.

VI. Фізкульхвилинка. (слайд 12)

Вчитель читає вірш про журавликів та показує дітям відповідні фізичні вправи, а діти повторюють їх (махи руками, нахили вперед, стрибки вправо - вліво на місці).

VII. Виконання письмових вправ.

Вправа 5. (слайди 13 – 19)

Розв′яжіть рівняння. Якщо рівняння розв′язане правильно, то Вовк поступово одягнеться і прийде на свято.

Учні розв′язують рівняння в зошитах, а потім один учень записує на дошці. Перевірка відповіді відбувається на інтерактивній дошці. Перехід до наступного рівняння відбувається тільки після правильної відповіді.

Вправа 6. (слайд 20)

Доведіть Знайці, що ви теж вмієте добре рахувати дробові числа. Обчисліть приклади та помістіть потрібну відповідь на своє місце.

Учні виконують вправу на своїх індивідуальних картках (по 1 на кожній картці). Хто виконав свій приклад, виходить до дошки та пересуває відповідь до свого прикладу.

Після виконання всіх прикладів вчитель здійснює перевірку: він суміщає жовте сердечко справа з таким ж зліва. На екрані з′являється карта світу, на якій нанесені тварини, які поставили учні під час виконання вправи. Якщо тварина знаходиться на «своїй» території, значить приклад виконаний вірно. Таким чином учні можуть самостійно перевірити себе та своїх товаришів.

VIII. Хвилинка рефлексії. (слайди 21, 22)

На слайді рефлексії кожен учень підходить до дощки та «садить» квітку на ту клумбу, яка відповідає його знанням.

IX. Підсумок уроку. Домашнє завдання. (слайд 23)

 Заключне слово вчителя. Оцінювання учнів за урок. Постановка домашнього завдання (диференційоване).

-75%
Курсы повышения квалификации

Методы решения функциональных уравнений и неравенств

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Урок математики "Дії зі звичайними дробами" (47.67 MB)
