Мерзімі : ___________
Сыныбы: __________
Сабақ тақырыбы: §2 Тіршіліктің пайда болуы заманауи көзқарастар.
Сабақ мақсаты: Тіршіліктің пайда болуы заманауи көзқарастар туралы түсінік, білімін қалыптастыру.
Сабақ міндеті:
оқушылар өз ағзаларындағы күнделікті болып жатқан құбылыстар туралы білімдерін дамытуға ықпал ету
оқушыларға тақырыпты өз бетінше оқып талқылауға, білім алуға көмектесу;
оқушылардың жеке тұлға ретінде қалыптасуы үшін өз ойларын топта және көпшілік ортада жеткізе алуға үйрету;
Қарым-қатынас жасай отырып бірлесе білім үйренуге және оны өмірде қолдану жолдарын қарастыруға көмектесу.
Қолданатын модульдер :.
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.
Оқытуды басқару және көшбасшылық
Оқыту мен оқу ақпараттық-коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану
Стратегиялық іс-әрекет:
Психологиялық дайындық, «Веер» «ДЖИГСО» әдіс, Рефлекция
Күтілетін нәтиже Тіршіліктің пайда болуы заманауи көзқарастар туралы білім қалыптасады.
Сабақ кезеңдері | Мұғалім іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Әдіс-тәсіл дер | Дерек көздер | Бағалау |
Кіріспе 10 мин | Білу 1.Оқушылармен сәлемдеседі. 2. Шатық шеңберге түрғызып, не тұрғандарын түсіндіру. Топқа бөлемін. Әр топ парталарына өз атауларын қоямын. 3.Үй тапсырмасы: «Суреттер сөйлейді»әдісі 1↔2 3↔4 | Мұғаліммен сәлемдеседі. Шаттықтық шеңберге тұрады және бір- біріне тілек айтады . Әр түрлі жазбаларды тандау арқылы 4 топқа бөлінді. Алдын ала мұғалімнің топ атауларын жазылған партаға отырады.
| Шатық шеңбер | Әртүрлі пішіндес түрлі-түсті қима қағаздар Топ атаулары жазылған А4 қағаздары А4 қағаздар Түрлі – түсті қаламсаптар
| Топтар өзара бағалайды |
Жаңа сабақтың танысты рылымы 5 мин | Түсіну 1 «Миға шабуыл» Тірі организмдердің деңгейімен кезектесе суреттерін көрсете отырып, тақырыпты ашамын. | Оқушылар мұғалім қойған сұрақтарға жауап бере отырып, тақырыпты ашады |
| Суреттер, макеттер, формулалар |
|
Жаңа сабақты қолдану 15 мин
| Талдау «ДЖИГСО» әдісі арқылы жаңа сабақтын мағынасын алып ашамын
| 1-Қадам мәтінді қанша топқа сонша бөлікке бөлінеді 2-Жанұяның әр мүшесіне тапсырма беріледі сабақ соңында әр жанұя мүшесі мәтінді толығымен біліп шығару керек, сондықтан әр бөлікті оқитын топ мүшесі үлкен жауапкершілікпен өз бөлігін оқуы керек, себебі ол өз ұяластарына оқығаның жеткізе алмаса, мәтін толық меңгерілмей қалады. Басқа топтарға барып өз оқыған мәтінді айтып түсіндіреді.Постер қорғау |
| Ақпарат көздері, Плакаттар. Түрлі- түсті қаламсаптар.
| Постерді қорғауына деңгейіне байланысты қорғалады. Жоғары деңгей – «5» балл Орташа –«4» балл Төмен деңгей –«3» балл |
Қорытынды 5 мин | Формативтік және суммативті бағалау Инсерт –сиратегиясы Нені үйрендің? Нені үйренгім келеді?Не қызық болды? Не қызық болмады? Үй тапсырмасы | Критерий бойынша өздерін бағалайды. Рефлекция жасайды. § Тіршіліктің пайда болуы заманауи көзқарастар. |
|
| Жиынтық баға |
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________