Меню
Разработки
Разработки  /  Дошкольное образование  /  Уроки  /  Дошкольникам  /  Технологическая карта занятия "Части тела"

Технологическая карта занятия "Части тела"

На занятие дети знакомятся с новыми словами по лексической теме "Части тела"

28.06.2017

Содержимое разработки

Ұйымдастырылған оқу қызметінің түрі: Қазақ тілі

Білім беру саласы:Қатынас

Тақырыбы: Дене мүшелері

Мақсаты: Дене мүшелері туралы түсінігі қалыптасуы,қазақ тіліндегі атауларын білуі, қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айта білуі тиіс.

Қолданылатын көрнекі құралдар: Адамның дене мүшелері салынған плакат, карточкалар,

Қажетті құрал жабдықтар: үлестірмелі материалдар

Әдіс-тәсілдер:

Пәнаралық байланыс: Денсаулық,таным

Билингвальді компонент:бас-голова,қол-рука,аяқ-нога,мұрын – нос,көз-глаза, құлақ – уши

Іс-әрекет кезеңдері

Педагогтың іс-әрекеті

Балалардың іс-әрекеті

Мотивациялық қозғаушылық

Шаттық шеңбері

Сәлем...

Сәлем басым,

Сәлем көзім,

Сәлем бетім,

Сәлем досым!


Педагог жаңа сабаққа қатысты сөздерді (бас,қол,аяқ,мұрын,көз,құлақ) айтады

Балалар шеңберге тұрып , шаттық шеңберін дауыстап, қимылмен көрсетеді.





Үш түрлі (ақырын, көтеріңкі, жоғары) дауыс ырғағымен дауыстап айтады



Ұйымдастырушылық-ізденістік

Бүгінгі өтетін тақырыбымыз –дене мүшелері.Сабағымызда дене мүшелерінің қазақ тіліндегі атауларын айтып үйренеміз.

Есік қаққан дауыс естіледі. Педагог хат келгенін айтады. Хаттың ішінде үш түсті (қызыл,сары,жасыл) дөңгелектер.

Әр түстің өз тапсырмасы бар екенін айтады.





Дене мүшелеріне нелер жатады?




Қазақша атауларын айтады.

Дыбыстық жаттығу


Ба- ба-бас

Кө-кө-көз

Қо-қо-қол

Яқ-яқ-аяқ

Мұ-мұ-мұрын

Құ-құ-құлақ


Ойын: «Есте сақта»

Мақсаты: баллардың есте сақтау қабілетін дамыту.

Шарты:















Берілген суретті 1 минут көрсетіп, жауып қояды.









Тапсырма орындалған соң бағаланады.(1-қосымша) Дене мүшелерінің қазақша атауларын «Мынау не?» сұрағын қою арқылы сұрау.






Сергіту сәті:


Құс боп қанат қағамыз,

Қолды белге қоямыз.

Оңға бір,солға бір,

Отырамыз тұрамыз,

Орнымызға барамыз.


Дыбыстық жаттығу.

Педагог бір мысал келтіреді.

Кө-кө-көз.Екі көз.


\






Ойын: «Кім жылдам»

Педагог әр топтан бір баладан шығарады. Тақтадағы дене мүшелерінің суреттерінің бірін көрсетеді.

Педагог бағалайды.






Дөңгелектерді өз қалауларына қарай бөліп алады да, түстер бойынша үш топқа бөлінеді.

Қызыл түсті топ орындарында секіреді, сары түсті топ орындарында жүгіреді, жасыл түсті топ орындарында адымдап жүреді.


Дене мүшелері туралы түсініктерін айтып, қандай қызмет атқаратындарын айтады.





Қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс,анық айтады.





Балалар бір минут ішінде суреттердің орналасу тәртібін есте сақтап , орналасу тәртібімен алдарында жатқан суреттерді орналастырып, топпен жұмыс атқарады.

























Суреттердің қазақша атауларын атайды.


Мынау мұрын.Мынау көз. Мынау құлақ. Мынау бас.Мынау қол.Мынау аяқ.



Дауыстап қайталап, қимылмен көрсетеді.

Қолдарымен қанат қаққандай қимыл жасайды.

Қолдарын белге қойып,

Оңға , солға бұрылады,

Отырады, тұрады,

Орындарына барып отырады.



Балалар жалғастырып дыбыстық жаттығуды орындайды.

Ба-ба-бас.Бір бас.

Құ-құ-құлақ.Екі құлақ.

Қо-қо-қол. Екі қол.

Яқ-яқ-аяқ.Екі аяқ.

Мұ-мұ-мұрын.Бір мұрын.


Балалар дұрыс әрі жылдам жауап беруге тырысады.

Дұры жауапты сөз тіркесімен толықтырады.

Рефлексиялық -түзетушілік

Су, қолымды жу,

Су-вода

Чистый -таза

Қимылмен көрсете отырып қайталайды. Әр топ өздерін бағалайды.



Күтілетін нәтиже:

Біледі: Дене мүшелеріне қатысты қазақша атауларды,оларда кездесетін қазақ

тіліне тән дыбыстарды дұрыс айтуды;

Игереді: Тапсырмаларды ойланып орындау дағдысын;

Меңгереді:Таза жүру керектігін



1-қосымша

Бағалау тәсілі келесі түрде жүргізіледі:

Топтарға байланысты қызыл,сары, жасыл түсті гүлдер. Топтың берген әр дұрыс жауабы үшін гүл жапырағына қанқыз жапсырылады.



-75%
Курсы повышения квалификации

Организация и сопровождение олимпиадной деятельности учащихся

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Технологическая карта занятия "Части тела" (96.14 KB)
