| Пәні: қазақ тілі | 4 «Б» сынып | Күні: | ||
Сабақтың тақырыбы: | Менің бөлмем | ||||
Сабақтың мақсаты: | Танымдық қабілеттерін және ауызекі сөйлеу тілін дамыту. | ||||
Сабақтың міндеттері: |
| ||||
Сабақтың көрнекілігі | А3 форматты қағаздар, түрлі түсті бояулар (маркерлер), желімдер, жиһаз суретері, бөлменің суреттері. | ||||
Сабақтың түрі | Аралас, әңгіме-сабақ. | ||||
Сабақтың әдіс-тәсілі | Оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, топпен жұмыс, әңгімелесу. | ||||
Негізгі түсініктер: | Өзара сөйлесу, сұрақтарды тақырыпқа сай қойып, дұрыс жауап беру, дұрыс ойын жеткізу. | ||||
Оқыту нәтижелері: |
| ||||
Сабақта туындаған негізгі идеялар |
| ||||
Сабақтың барысы:
| |||||
Жұмыс түрі | Мұғалім әрекеті | Оқушының әрекеті | |||
Қызығушылықты ояту | 1-әрекет. №1 слайд | Оқушылар өздерінің көңіл күйлерін білдіреді. | |||
Топқа бөлу
| 2-әрекет. №2 слайд 1. Оқушыларға үш түрлі бөлменің суреттерін қиып, араластырып партаның үстіне тастаймын. Суреттің қиындыларын жалғау арқылы 3 топқа бөлемін. Топтың аттары: «Қонақ бөлме», «Жатын бөлме», «Ас үй». 2. Топ ережесін шығару. Топ ережесі 1. Тыныштық сақтаймыз 2. Бір-бірімізді тыңдаймыз 3. Уақытты үнемдейміз. |
Оқушылар қолындағы сурет қай суреттің қиындысы екенін тауып, 3 топқа бөлініп отырады. | |||
Тілдесім | 3-әрекет. Оқылым, айтылым.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. | |||
Ой қозғау (түрткі тастау) | 4-әрекет. Сөйлесім. - Сонымен, балалар, мына суреттен не көріп отырсыңдар? Біз не туралы сөйлестік? Қалай ойлайсыңдар, бүгін біз не туралы өтеміз, сабағымыздың тақырыбы қандай? №3,4,5 Слайд | Оқушылар сурет бойынша әңгімелеп, бүгінгі сабақтың тақырыбын табады. | |||
Фонетикалық жаттығу | 5-әрекет. Тыңдаңдар, қайталаңдар. № 6,7,8 Слайд | Оқушылар сөздерді оқиды, қайталайды, мағынасын түсінеді. | |||
| 6-әрекет. Суретпен жұмыс. №12 Слайд
| Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді, суретті сипаттап, қай заттың қай жерде орналасқанын айтады. | |||
Мағынаны тану | 7-әрекет. Мәтінмен жұмыс.
| Оқушылар жаңа сөздермен танысады, сөйлем және сөз тіркестерін құрастырады. Берілген мәтінді түсініп оқиды. | |||
Топтық жұмыс. | 8-әрекет. 1-топ. Мәтін бойынша сұрақтар құрастырады. 2-топ. «Автобус аялдамасы» бойынша мәтінді әңгімелейді. 3-топ. Мәтін бойынша диалог құрастырады.
| Оқушылар берілген тапсырманы топпен орындайды. | |||
Топтық жұмыс | 9-әрекет. Флипчартпен жұмыс. № 17 Слайд
|
Оқушылар берілген тапсырманы топпен орындайды. | |||
Сабақты қорыту | 10-әрекет. Қорытынды. №18 Слайд
|
Оқушылар берілген парақшаға бүгінгі тақырыпқа байланысты сөздерді теріп жазады. | |||
Оқушыларды бағалау | 11-әрекет. Оқушылардың білімдерін фишка арқылы бағалап, бүгінгі сабақты қорытындылаймын. | Оқушыларды бағалап, күнделіктеріне қоямын. | |||
Үйге тапсыр ма
| 12-әрекет. 1. Мәтінді оқу. 2. Өз бөлмесі жайлы әңгіме құрастырып келу. | Оқушылар үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады. | |||
Рефлек сия
| 13-әрекет. №19 Слайд
| Өздерінің ойларын айтады. |
№31 жалпы білім беретін мектеп
Қазақ тілінен сабақ жоспары
Тақырыбы: «Менің бөлмем»
4 «Б» сыныбы
Орындаған: қазақ тілі мен
әдебиеті пәнінің мұғалімі
Албекова Асел Дутаевна
Алматы
ЖАТЫН
БӨЛМЕ
Қонақ
БӨЛМЕ
Ас үй