Материал на украинском языке.
Програма поетичного гуртка «Буду добре я читати» в МБЗЗ «Костянтинівська школа» на учнів 2-4 класів одна година на тиждень (34 години), спрямована на розвиток реалістичного мислення, початок літературної творчості молодших школярів, збагачення знань про рідну мову, традиції свого народу.
Мета гуртка – залучити учнів початкових класів до поетичного світу рідної мови, сприяти духовному збагаченню та естетичному вихованню; ознайомити з багатим світом народного фольклору
Програма передбачає дворічне навчання та охоплює великий об’єм мовного потенціалу виражений народними піснями, прислів’ями, казками, приказками, скоромовками, колисанками, забавлянками, примовками.
Програма апробована вчителями МБЗЗ «Костянтинівська школа». Учасники гуртка підвищили свій потенціал у вивченні рідної мови, брали участь у конкурсах і олімпіадах, показали добрий результат.
Напрямок програми передбачає розвиток комунікативної, соціальної, самоосвітньої і предметної компетенції учнів початкових класів.
Результати навчання в цьому гуртку визначаються високим рівнем навчальних досягнень та розвитком предметної компетенції учнів. Програма гуртка не просто дає суму знань, умінь і навичок, а формує компетенцію продуктивної творчої діяльності, пов’язану з полікультурною і інформаційною компетентностями учнів, матеріал відповідає віковим вимогам, спрямований на розвиток особистісного зростання молодших школярів.
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
Гурток «Буду добре я читати» розрахований на учнів 2-4 класів загальноосвітніх шкіл. Як зазначено в Державному стандарті мета освітньої галузі в тому, щоб у процесі сприймання творів мистецтва і практичної діяльності сформувати у молодших школярів мистецькі уміння та компетентності, здатність художньої самореалізації.
Лексика рідної мови настільки багата і різноманітна, що можна відтворити нею красу свого краю, ніжність до рідної людини, неповторність кожного ранку, любов до життя.
Мовна культура дитини у ранньому віці є запорукою розвитку загальної культури і вміння взаємного порозуміння в колективі і суспільстві.
Розвиток мови нерозривно пов’язаний з розвитком мислення, логікою, багатством пам’яті. Швидкість мисленнєвих процесів дає змогу працювати у різних галузях суспільства, дає початок розвитку риторичних навичок, аналітичних здібностей.
Додаткові заняття з мови збагачують емоційну сферу, вказують шлях виходу з певних ситуацій, формують риси характеру.
На заняттях учні граючись вчаться мислити точно, швидко, продуктивно. Вчаться складати свої казки, оповідання, вірші. Оцінкою за виконані роботи є результат виконаних робіт, відчуття свого авторства, самовираження, внутрішня рівновага, взаєморозуміння, компетенція продуктивної творчої діяльності.
Мета програми:
розвивати усне і писемне мовлення на більш високому творчому рівні;
виражати свій настрій мовними засобами, шукати пораду і розраду в поетичних рядках.
вчитись самостійно мислити.
розвивати комунікативну компетенцію.
Принципи змісту занять:
· Аналітико - синтетичний зміст занять з мовними одиницями.
· Ігровий характер мовних вправ.
· Розвиток творчого потенціалу у роботі з текстами різного жанру.
· Виховний напрямок занять
· Компетенція саморозвитку і самоосвіти.
Предметні завдання:
фольклорні твори;
жанрові особливості казки, ліричних творів, байок, драматичних творів;
основні елементи виразності читання народних та літературних творів;
пам’ятати зміст вивчених творів, основні події та їх учасників;
тему та ідею вивчених творів.
Метапредметні завдання:
коментувати, прочитаний твір;
давати розгорнуту самостійну характеристику дійових осіб, висловлювати
своє ставлення до них;
давати усний та письмовий відгук про прочитаний твір;
виразно читати;
виразно та емоційно декламувати.
Особистостні завдання:
- виховувати любов до мови, до традицій свого народу, культурних цінностей.
- виховувати соціальну компетенцію на засадах вивчення традиційного народного фольклору.
Весь материал - смотрите документ.