Тема: число і цифра 9
Мета: розширити уявлення про число 9. Навчити писати цифру 9. Ознайомити зі складом числа 9. Вчити складати і порівнювати вирази. Виховувати бажання вчитися.
Обладнання: рахунковий матеріал, віяла, телепідтримка.
Хід уроку
1.Організація класу.
2.Актуалізація знань.
1) Відгадайте, про яку цифру йде мова:
З промінцем метелик встав,
Крильця сонцю показав.
Як уважно глянеш ти
То побачиш цифру…..(3)
Схожа вона на висячий замок,
Долі кружечок, а знизу гачок.( 6)
Якщо два бублики-нулі покласти поруч на столі,
То скільки буде? Полічи.(8)
2) Розкажи про число 8.
3)Задачі в віршах (відповіді показують віялом)
Сім цукерок Толя мав.
Дві цукерки мамі дав.
Дві малій сестричці Олі.
А лишилось скільки в Толі?
На подвіp' ї у травиці метушилися три киці,
Ще п’ять котиків прийшло.
Скільки котиків було?
3. Новий матеріал і формування теми уроку.
1) П’ять краплинок танцювало,
Три на гілочці лежало,
Одна грала на дуду і гуляла по саду.
Скільки їх всіх хочеш знати?
Тож візьмись порахувати. (9)
-Можемо ми записати це число?
-Чому?
-Чим будемо займатися на уроці?
2) Завдання №1, робочий зошит ст. 17.
3) Знайомство з цифрою 9.
а) Гра « На що схожа цифра 9?»
- Цифра дев’ять чи дев’ятка наче в цирку акробатка.
Сторчака як повернеться, зразу в шістку обернеться.
- Дві дев’ятки і дощечки, на санках летим до річки.
-б) « Магія чисел»
В казках дійства часто проходять в «тридев’ятому царстві, в тридесятому государстві», або за» тридесять земель». У Древніх греків за цим числом закріпилася добра слава. Так. на Олімпійських іграх було дев’ять суддів, існувало дев’ять-муз покровительниць наук і мистецтва. Це число- показник достатку.
в) Зразок написання цифри 9. Письмо в повітрі. Конструювання цифри мотузочкою. Завдання №2 в робочому зошиті.
г) Знайти закономірність і продовжити ряд чисел диктуючи один одному.(Перевірка з дошки).
-Фізхвилинка.
4. Робота з набором цифр.
-розкладіть цифри від меншого до більшого,
-яке число найбільше?
-яке число стоїть попереду числа 9?
-чи правда, що число 8 стоїть безпосередньо перед числом 9?
5. Уточнення уяви про число 9.
а) числовий відрізок:
- чи вірно, якщо до дев’яти додати один буде 9?,
- чи вірно, якщо від дев’яти відняти один буде 8?
б) робота в парах (дві пари працюють біля дошки з магнітними числами).
Приклади на порівняння чисел. Перевірка з дошки.
6. Первинне закріплення.
1) Скласти рівності до кожного малюнка. Завдання №5 зошита. Робота в парах.
2) Розкажіть про число 9 своєму сусідові.
7.Самостійна робота.
Завдання №4 зошита. Взаємоперевірка.
8. Підсумок уроку.