Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 3А Геометриялық пішіндер және олардың өзара орналасуы | Мектеп Қызылащы орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні : Сыбайбаева З.О Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | ||||||
Күні: 9.01.2018 | |||||||
Сынып: 2 | |||||||
Сабақ тақырыбы | Көпбұрыш түрлері. Шаршы және тіктөрбұрыш қасиеттері | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 2.3.1.1 бұрыш түрлерін (тік, сүйір, доғал) тану және атау/ тіктөртбұрыш, шаршы, тікбұрышты үшбұрыштың мәнді белгісін анықтау
| ||||||
Сабақ мақсаттары | Нүктелік қағазда кесінділер, түзулер және геометриялық фигуралар салады мен тік бұрыш сызады. | ||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||
Тілдік мақсаттар | Позиция, реттілік, бағыт, қозалыс. | ||||||
Құндылықтарды дарыту | Еңбек және жауапкершілік.
| ||||||
Пәнаралық байланыстар | Қазақ тілі, жаратылыстану пәнімен байланысты | ||||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Реттілік туралы түсініктерді дамыту | ||||||
Сабақ барысы | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||
Қызығушылықты ұйымдастыру
2 минут
| «Ертеңгілік шеңбер» Мақсаты: Оқушыларды сабаққа ұйымдастыру, сабаққа қызығушылығын аудару, сабақ тақырыбын анықтауға мүмкіндік туғызу. Оқушылар шеңбер құрып тұрады. Пішіндер әнін бірге айту. Оларға пішіндер таралып беріледі де, топ құрауын сұрайды. /оқушылар төртбұрыштар, үшбұрыштар және көпбұрыштар болып бөлінеді/. -балалар, сіздер қандай заңдылыққа сүйене отырып топ құрастырдыңыздар? /Балалардың жауаптары/
Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.
| Слайд Ән «Пішіндер» | |||||
Сабақ басы 5 мин
3 мин 5 мин 7 миин 12 мин
3 мин
| Математикалық диктант - Бұрыш дегеніміз не? (Оқушылардың жауабын тыңдау) (Ұ) Дәптерімізге бұрыш салайық. Ол үшін алдымен нүкте қоямыз. Енді осы нүктеден екі сәуле жүргіземіз. Сәулелер бұрыштың қабырғасы болады. (Ұ) - Қандай заттардың бұрышы болады екен? Оқушылар сыныптың ішінен бұрыштарды көрсетеді.
(Ұ) Өткенді еске түсіру. Мақсаты: оқушылардың геометриялық пішіндер туралы білімдерін қайта жаңғырту, бекіту, бір-бірімен ақпарат алмасу. «Сен маған-мен саған» Геометриялық пішіндер бойынша оқушылар бір-біріне сұрақ қояды, жауап береді, түсіндіреді, дәлелдейді.
(Ұ)Жаңа сабақ. Мақсаты: оқушының білімін анықтау арқылы оған бағыт бағдар беру, жаңа білімді бекіту, позицияларды сақтай отырып, бұрыштар салу.
Тік бұрышты салу Доғал бұрыш – тік бұрыштан үлкен. (Т)Талқылаймыз. Мақсаты: бұрыштар салу, және олардың айырмашылығын анықтау дағдыларын дамыту.
1-топ: геометриялық пішіндер дегеніміз не?
2-топ: қандай бұрыш түрлерін білесің?
3-топ: геометриялық пішіндер неден құралады?
Тапсырма түсіндіріліп болған соң бағалау критерийімен таныстырылады.
Жоғарғы балл -3 балл. Әрбір тапсырмаға 1 баллдан беріледі.
Топ оқушылары тапсырманы орындап болған соң, бір-бірінің жауабын тыңдайды, бірін-бірі бағалайды/
«Жұптық бағалау» әдісі бойынша бағалайды. Бағалау критерийі:
Жоғарғы балл-3 балл. |
слайд
Постер құрастыру
Слайд
А4 форматындағы қағаздар, слайд
| |||||
Сабақтың соңы 3 мин
| (МК) Кері байланыс. Жұмысты орындауда не қиын, не жеңіл болды? Неліктен? + Мен ................ үйрендім. -Маған .............. қиын. Өзін-өзі бағалау Оқушылар өз жетістіктерін смайликтер арқылы бағалайды. | Смайликтер арқылы бағалау | |||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||
Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру: Қабілеті жоғары оқушылар ережелерді, сұрақтарды өз бетінше құра алады.
|
| Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау | |||||
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||
| |||||||
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
Тексерілді Жақсыбаева Г.Б