Материал на украинском языке.
Мета:
Спираючись на знання, отримані раніше, ввести поняття потужності як фізичної величини та одиниць її вимірювання;
удосконалювати уміння використовувати отримані на уроці знання для пояснення процесів, що нас оточують з наукової точки зору;
створити умови для розвитку комунікативних здібностей, вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки;
вдосконалювати навички самоперевірки та самоконтролю;
сприяти вихованню гордості за рідний край, екологічної культури учнів;
створити умови для розвитку уяви, спостережливості, логічного мислення, пам’яті, вміння раціонально використовувати час.
Тип уроку:комбінований.
Обладнання: комплект мультимедійного обладнання, презентація PowerPoint, картки, оцінювальні картки, гантелі по 1 кг, терези з важками, бланки для створення конспекту уроку.
Методи та прийоми: метод «Мозкового штурму», бесіда, робота з картками, робота в групах, в парах та індивідуальна, «Екскурс у минуле», робота з підручником, прийом "Творча лабораторія", тестування, взаємоперевірка, вправа « Колесо успіху».
Хід уроку:
1. Організаційна частина
Вступне слово учителя
Продзвенів уже дзвінок, всі прийшли ми на урок,
Так що сіли всі рівненько, посміхнулися гарненько ,
Настрій на урок взяли, працювати почали.
Сл. . 1
Доброго дня! Я думаю, ви всі прийшли з гарним настроєм на урок і всі готові працювати. Так? Щоб ми сьогодні ефективно попрацювали, необхідно прийняти правила роботи. Які вони?
Уважно слухати,
не перебивати,
поважати думку інших,
раціонально використовувати час.
Свою роботу на уроці ви будете оцінювати самостійно. Для цього у вас є оцінювальні картки. Як завжди окремо оцінюємо виконання Д/З та роботу на уроці – письмові завдання оцінюєте самостійно, а усні - оцінюватиму я. Ознайомтесь зі змістом оцінювальних карток. Ви заповнюєте стовпчики жовтого кольору. Я – зеленого. Нижче вказано кількість балів, які необхідно виставити у разі правильної відповіді.
2. Актуалізація опорних знань
слайд 2 (Мозковий штурм)
Зараз за 7 хвилин вам потрібно відтворити знання, які необхідні для подальшого вивчення нового матеріалу. Для цього вам потрібно відповісти на запитання:
1. Давайте згадаємо, що ми вивчали на попередньому уроці?
2. Чи співпадає поняття роботи в фізиці і побуті? Чому?
3. У вірші «Атланти» поета Олександра Городницького є такі рядки:
« Когда на сердце тяжесть и холодно в груди,
К ступеням Эрмитажа ты в сумерки приди,
Где без питья и хлеба, забытые в веках,
Атланты держат небо на каменных руках.
Держать его махину - не мёд со стороны.
Напряжены их спины, колени сведены.
Их тяжкая работа важней иных работ:
Из них ослабни кто - то и небо упадёт»
Чи дійсно Атланти виконують роботу?
За якої умови буде виконуватися робота?
Наведіть приклади зі свого повсякденного життя, де ви спостерігаєте виконання механічної роботи.
Гаразд, разом ви дуже гарно працюєте, а тепер давайте попрацюємо індивідуально. Виконуємо тест за двома варіантами. Увага на дошку.
Тестування - слайди ( Тестування)
Обміняйтеся зошитами та перевірте відповіді своїх сусідів. Увага на дошку! (Взаємоперевірка).
Кожна правильна відповідь - 2 бали
Підведіть підсумки роботи та виставте, будь ласка, оцінки до карток.
слайд 33. Мотивація навчальної діяльності
Для пояснення нового матеріалу мені необхідна ваша допомога. Мені потрібні два учні, яким я підготувала завдання. Поки вони його будуть виконувати, ви уважно слідкуйте за ними, порівнюйте, а потім разом узагальнимо результат. (Учні піднімають гантелі 10 разів).
Що роблять учні?
З точки зору фізики? Теми, яку ми вивчали на минулому уроці?
Чи однакову роботу вони виконали? Поясніть.
А що було різним? Час підняття різний.
А зараз уявіть себе вболівальниками на змаганнях з викопування траншеї !
сл. 4 Учасники змагань: мурашка, людина на екскаваторі, людина з лопатою. Як ви вважаєте, хто швидше виконає завдання і чому?
Отже, існує величина, яка характеризує швидкість виконання роботи.
В техніці для цього використовують фізичну величину - потужність.
слайд 5. Запишіть у зошитах число і тему уроку: ПОТУЖНІСТЬ
Сформулюйте завдання уроку. [З'ясувати, що таке потужність?]
Складемо план вирішення поставленої навчальної задачі.