Меню
Разработки
Разработки  /  Дошкольное образование  /  Уроки  /  Дошкольникам  /  «Хай у серці кожної дитини живе любов до України» конспект інтегрованого заняття для дітей старшого дошкільного віку за освітньою лінією «Дитина в соціумі »

«Хай у серці кожної дитини живе любов до України» конспект інтегрованого заняття для дітей старшого дошкільного віку за освітньою лінією «Дитина в соціумі »

Програмовий зміст: закріпити знання дітей про символи України: рослині ( верба, калина), народні (рушник, вінок) та державні : герб, прапор, гімн, символічним значенням кольорів прапора та тризуба; правилами поведінки при використанні державної символіки. Продовжувати формувати уявлення дітей про рідний край. Розширювати знання про те, що наша Батьківщина – Україна, люди, які живуть в Україні – українці, український народ. Розвивати національну свідомість, самосвідомість, мислення. Виховувати громадянські почуття, любов до своєї Батьківщини, гордість за неї, повагу до державних символів.

08.04.2019

Содержимое разработки

Новоолександрівський комунальний дошкільний навчальний заклад «Калинка»

Вступ

Патріотичне виховання – одна із складових систем гармонійного розвитку дошкільника. Дошкільний вік, це період в якому закладаються  основи патріотичного виховання, формується патріотична самосвідомість, громадянська відповідальність особистості дитини. Тому, наразі, патріотичне виховання дітей дошкільного віку розглядається як пріоритетний напрямок освітньої діяльності. 

Тому в Новоолександрівському дошкільному навчальному закладі «Калинка» створена цілісна система всебічного розвитку особистості майбутнього громадянина-патріота України шляхом ознайомлення дітей з культурою, традиціями та звичаями українського народу; а також формування у них почуття причетності до історії та майбутнього свого краю, пробудження і виховання патріотичних почуттів.

   А також створена  матеріальна та навчальна бази (добір та розробка ігор, конспектів занять, наочності, обладнання тощо), в кожній групі створено відповідне розвивальне середовище:

  1.  оформлений український куточок національної та народної символіки;

  2.  створена добірка віршів про Україну, Київ, рідну природу, Батьківщину;

  3. створена бібліотечка українського фольклору: народні прикмети, прислів’я, легенди, загадки, заклички, колисанки, народні ігри, тощо;

  4.  створена музична медіотека українських пісень;

  5.  Створена добірка сюжетно-рольових та дидактичних ігор на закріплення знань про рідний край та його природу;

  6.  Створені презентації, посібники, ілюстрації, плакати, карту України;

(Додаток 1)

  1.  Поповнюється матеіал з патріотичного виховання дошкільників папками, ширмами на українську тематику;

  2.  Створена скринька з українським національним одягом, рушниками, посудом.

  3. Проводились відкриті заходи, заняття «Хай у серці кожної дитини, живе любов до України» і т.д.

Отже дошкільний вік – важливий період формування духовності особистості. Саме в цей період закладаються основи формування духовності, почуттів, сприймання світу, усвідомлення свого «Я». Яскраві враження від краси рідної природи, творчої праці людей, героїчних вчинків українського народу сприяють вихованню в дітей любові до сім’ї, українського народу, до рідної Батьківщини.




«Хай у серці кожної дитини живе любов до України»

конспект інтегрованого заняття для дітей старшого дошкільного віку за освітньою лінією «Дитина в соціумі »





Підготували:

вихователь:

Волос Ю.О.

.

Дата проведення 23.01.2019 р.


Програмовий зміст: закріпити знання дітей про символи України: рослині ( верба, калина), народні (рушник, вінок) та державні : герб, прапор, гімн, символічним значенням кольорів прапора та тризуба; правилами поведінки при використанні державної символіки. Продовжувати формувати уявлення дітей про рідний край. Розширювати знання про те, що наша Батьківщина – Україна, люди, які живуть в Україні – українці, український народ. Розвивати національну свідомість, самосвідомість, мислення. Виховувати громадянські почуття, любов до своєї Батьківщини, гордість за неї, повагу до державних символів.
Обладнання: Державна символіка, прапор, кросворд, аудіо запис гімну, ватман, штучні квіти, заготовки до СХД, обруч із довгими різнокольоровими стрічками, загадки, презентації .

Методи: словесні: бесіда, розповідь, інтерактивний «Мікрофон», інноваційні «Презентація», «Аудіо-запис ».


Попередня робота: знайомство з картою України, заучування віршів, читання творів, загадка, прислів’їв до теми, прикрашання обруча стрічками (їх значення) до гри «Віночок». Бесіди з дітьми про свою сім'ю, місто. Перегляд презентацій прослуховування добірки пісень про Україну.


Список використаної літератури:


1.Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція) - 2012р.

2.Комплексна освітня програма для дошкільних навчальних закладів «Світ дитинства» Програма розвитку, навчання та виховання дітей «Дитина в дошкільні роки» 2015р.

3.Україна – моя Батьківщина Програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку, О. Каплунова, І Кітчата, Ю Полець Тернопіль Вид. Мандрівець, 2016р.

4.Про організацію національно-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах. Інструктивно-методичні рекомендації до листа від 25.07.2016р. № 1/9 - 396



Хід заняття


1.Комунікативна діяльність.
- Діти, до нас сьогодні завітали гості тож, давайте з ними привітаємось!

Привітання

"Доброго ранку!"-

Доброго ранку

Всім вам ми зичимо.

Щастя й здоров'я вам

Кожної днини,

Миру і злагоди

Вашої родини!

Діти: Добрий ранок!

-Діти сьогодні я хочу запросити Вас в незвичайну подорож, а куди - ви дізнаєтесь відгадавши загадку.

-На землі великій є одна країна: гарна, неповторна, красна, як калина. І живуть тут люди добрі, працьовиті і скажу, до речі, ще й талановиті. Землю засівають і пісні співають, На бандурі грають і вірші складають про ліси і гори, і про синє море, про людей і квіти, то скажіть же діти, що це за країна? — Наша славна Україна!

2.Пізнавальна діяльність.
- Так діти!

-Україна наша -…(Батьківщина)

-Люди, які живуть в Україні – … (українці, український народ)

Ми з вами живемо в незвичайній країні. Наша країна Співуча, квітуча, має багату історию, свої традиції, які споконвіку шанують і бережуть. Давайте розкажемо нашим гостям про нашу країну.

Презентація: «Моя Україна»


Дитина: Ось небо блакитне і сонце в зеніті!

Моя країна - Україна - найкраща у світі!

( Підходить до карти України)

Дитина: Моя Україна - це ліс і озера,

Безмежні степи і чарівні джерельця.

Дитина: Красиві пейзажі і гори високі,

Маленькі струмочкі і ріки глибокі.

Дитина: Міста старовинні і замки прекрасні,

Великі будови і дуже сучасні,

Сади чарівні, мальовничії села,

Моя Україна - це пісня весела.

Дитина: Це щіра, багата, як світ, її мова!

Крилата, така мелодійна, чудова.

Дитина: Моя Україна - козацькая слава!

Така волелюбна і мирна держава.

Вона дорога нам, і рідна, і мила,

Бо світ перед нами, як мати відкрила.

Дитина: Відчизна свята, дорога Україна,

Для кожного з нас ти у світі - єдина.

Хлопчик: Син я України - неньки!

Українцем я зовуся,

Цією назвою горджуся!

Вихователь: Хто ти, дівчинка маленька?

Дівчинка: Доня України - неньки!

Українкою я звуся,

Цією назвою горджуся!

Діти: Ми всі діти украінські,

Український славний рід.

Дбаймо, щоб про нас, маленьких,

Добра слава йшла у світ.


- В нашй країні є багато різних скарбів. Але вони незвичайні: їх відчувають люди серцем і душею. Щоб їх побачити і відчути запрошую вас у подорож по нашій країні. І саме для цієї подорожі, я підготувала скриньку, в яку ми з вами будемо складати скарби Нашої України.

- Тож рушаємо (звучать звуки потягу) діти один за одним вирушають до зупинки.


Перша наша зупинка називається "Без верби і калини – нема України" Слайд №1

  • І одним із таких скарбів є верба. Чим же заслужило це дерево таку шану?
    (Вербу українці висаджували біля ставків та криниць, вона оберігала річки та джерела від замулювання. У народі кажуть: «Там, де живе верба, - жили і річки».) Слайд №2.
    (З верби плетуть кошики, гілочкою верби вітають зі святом вербної неділі перед Великоднем.)


- А зараз відгадайте загадку.
У віночку зеленолистім,
У червоному намисті,
Видивляється у воду

На свою хорошу вроду. (Калина) Слайд №3

  • Діти, а пригадайте, як називається наш рідний садочок?

  • А хто пам’ятає як девіз у нашого садочка?

  • Про калину складено багато віршів , пісень, прислів’їв. А які ви знаєте прислів’я? (Діти називають прислів’я).
    Без верби і калини - немає України.

Любиш Україну – посади калину.
Дівчина у вінку – мов калина у цвіту.

  • Як люди використовують ягоди та цвіт калини? (відповіді дітей: калина лікує від застуди, варять варення, саджають біля будинків).

  • Тож покладемо до скриньки вербу та калину.

- Нам час у дорогу нас чекає, ще багато цікавого (звучать звуки потягу) діти один за одним вирушають до зупинки.


Друга зупинка називається «І на тім рушникові»

Дівчинка: (виходить, зустрічає гостей)

Гостей дорогих вітаємо щиро,

Стрічаємо хлібом, любов'ю і миром.

Запрошуємо вас усіх до себе.

Вихователь: Україночко, а що це у вас за краса (показує на рушник).Розкажить нам, будь ласка.

Дівчинка: Важливе місце в житті українського народу займає рушник. Не було жодної хати без вишитого рушника. Ним прикрашали стіни, вкривали хліб, витирали руки. Без рушника не святкували ні дні народження дитини, ні весілля. Коли син вирушав у дорогу, мати дарувала йому рушник, як оберіг від лиха.А дочок матері навчали вишивати рушники ще змалечку. Рушник цінується в народі.

Вихователь: А я знаю гру з рушником, називається вона "Струмочок".

(Гра "Струмочок")

В скриньку кладуть рушник.

- Ми вирушаємо далі (звучать звуки потягу) діти один за одним вирушають до зупинки.


Наступна зупинка "Віночок".

Дівчинка: Добрий ранок. Я хочу запропонувати сплести віночок. Український віночок - частина жіночого національного одягу, який носили дівчата. Вінок - не просто прикраса. Він дівочий оберіг.

Д/г "Сплету віночок" ( на магнітній дошці діти прикриплюють квіти, стрічки).

З Використанням Інтерактивного метода «Мікрофон»

1 дитина: Я вплету до віночка ромашку - вона дарує людям не лише здоров'я, а й доброту та ніжність.

2 дитина: Поряд з ромашкою вплету гроно калини, що означає дівочу красу.

3 дитина: А я вплету до вінка барвінок, його квітка зберігає свій синій колір навіть під снігом і є символом життя.

4 дитина: Я вплету цвіт вишні та яблуні - це матерінська любов.

5 дитина: Я вплету мак - він на добрий сон, що потрібний дитині.

Вихователь: Окрім квітів, у вінок вплітали й різнобарвні стрічки. Ввфжалося,що вони оберігають волосся від чиєїсь лихої думки.

1 дитина: Першою зав'яжу у віночок світло - корічневу стрічку. Вона означає землю - годувальницю.

2 дитина: Поряд з корічневою зав'яжу жовту стрічку - це сонце.

3 дитина: Я додам світло - зелену - це краса та молодість.

4 дитина: А я зав'яжу блакитну і синю - це вода і небо.

5 дитина: Я зав'яжу жовтогарячу стрічку - це хліб.


Вихователь: А ще нехай у нашому віночку будуть феолетова стрічка - людська мудрість, малинова - душевність, рожева - добробут, біла - пам'ять про предків. Ось який гарний вийшов вінок.

Народна гра «Віночок»

Візьмемося за руки,

Підемо на луки.

Там сплетемо віночок,

Станемо в таночок

Віночок кладуть до скриньки.



Вирушаємо далі. Наступна зупинка "Державні символи"

Діти, скажить, які три основні державні символи України ви знаєте?

Діти: Герб, прапор, гімн.

Вихователь: Подивіться на герб - це трізуб, відомий з давніх часів. Йому більше тисячі років. А хто знає, що відображено у тризубі?

Дитина: У тризубі відображено слово "воля"

Вихователь: Наступний символ - це прапор. Він поєднує два кольори. Що символізують ці кольори?

Діти: Жовтий - це хліб і життя. Синій - небо, вода, мир.

Вихователь: І останній символ - гімн України. Це урочиста пісня, символ нашої державної єдності. Коли грає гімн, всі люди встають і слухають його уважно, стоячи. (слухають гімн України)

  • Що з трьох державних символів можливо покласти до скриньки? (прапор). Прапор кладуть до скриньки.

  • А герб та гімн? Тож пам'ять про них ми збережемо у серці.

  • Час вже до нашого садочку повертатись…(звучать звуки потягу)



3.Перетворювальна діяльність.

Ось і закінчили ми свою мандрівку. Але ми приїхали не з пустими руками, що ж ми сьогодні привезли в садочок? (скарби Нашої України) (відкривають скриньку і розглядають скарби, які привезли з подорожі)

- Погляньте, який же перший скарб, ми бачимо? (прапор)

- Це один з головних державних символів України, тож давайте його розмістимо у нашому патріотичному куточку.

- Ой, як багато скарбів ми привезли ,тож давайте і нашим гостям на згадку про нашу подорож зробимо дарунки.

Діти дарують свої роботи гостям

-Ми даруємо Вам народні символ України – рушник, віночок,

-Ми даруємо Вам рослинний символ України – калину, вербу.


Діти виконують танок під музичний супровід Тіна Кароль «Голос діти» «Мене звуть Україна»

4.Оцінно-контрольна діяльність.

Запитання до бесіди:

Чи сподобалася вам подорожувати?

Які ви знаєте улюблені рослини українців?

Які ви знаєте скарби нашого народу?

Назвіть національні та державні символи України?








Додатки:

1.Додаток 1 «Презентація 1 «Україна – рідний край» (для попередньої роботи з дітьми)»

2.Додаток 2 «Презентація 2 «Скарби України» (використовується під час заняття)»

3.Додаток 3 «Презентація 3 «Національно-патріотичне виховання дітей в Новоолександрівському комунальному дошкільному навчальному закладі «Калинка»»

-75%
Курсы повышения квалификации

Образование и сопровождение детей с расстройствами аутистического спектра

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
«Хай у серці кожної дитини живе любов до України» конспект інтегрованого заняття для дітей старшого дошкільного віку за освітньою лінією «Дитина в соціумі » (2.69 MB)
