Оқу-әдістемелік бөлім бастығының орынбасары (ЖБ):
| Ж.Аскарова | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Алгоритмдеу және программалау | Мектеп: КеңесОдағының Батыры Сабыр Рахымоватындағы Шымкент республикалық «Жасұлан» мектебі | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Рота/взвод: | 10А 3/1 | 10Ә 3/2 | 10Б 3/3 | 10 В 4/1 | 10 Г 4/2 | 10 Д 4/3 | Мұғалімнің аты-жөні: Сулейменова А.П. | ||||||||||||||||||||||||||
Күні: | 10.10 | 12.10 | 6.10 | 6.10 | 6.10 | 11.10 |
| ||||||||||||||||||||||||||
Сабақ № 6 |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Алгоритмдеу және визуалды программалау технологиясы | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Ойлау қабілеттерінің деңгейі (Блум таксономиясы) | Алгоритм туралы біліп түсінеді. Алгоритмнің түрлерін ажырата алады. Алгоритм және оның блок-сызбасын құра алады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Алгоритм және визуалды программалау технологиясы туралы түсінік беру. | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | пәнге деген қызығушылықтарын арттыра отырып, ойлау қабілеттерін дамыту. | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | математика | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | 1. Программа деген не? 2. Нысанға бағытталған программаны қай сыныпта оқыдыңдар? 3. Нысан деген не? 4. Қандай түрлерін білесіңдер? 5. Қандай мысал келтіре аласыңдар? 6. Құрылымдық программалау деген не? 7. Ол қашан пайда болды? 8. Қай кезде қолданылады? 9. «Жоғарыдан төменге» және «Төменне жоғарыға» программалау әдістемесін түсіндіріңдер. 10. «Рекурсия» тәсілі қандай, жағдайда қолданылады? 11. Модульдік программалау дегн не? 12. Нысанға бағытталған программалау тілі қандай қызмет атқарады? 13. Бұлтты технология деген не? 14. Бұлтты технологияны пайдаланудың қандай тиімді қандай тиімді жақтары бар? 15. Бұлтты технология мақсатына қарай неше түрге бөлінеді? | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Ресурстар | оқулық, жұмыс дәптері, компьютер | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы | Ұйымдастыру кезеңі.(10 мин.) Үй тапсырмасын тексеру,сұрау. | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы | Жаңа тақырыпты меңгеру. (20 мин)
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы | Бағалау:(бағалау тәртібін жазыңыз)(10 минут) Өтілген тақырып бойынша сұрақтар қою. Рефлексия: 1. Бүгінгі сабақтан не білдік? 2. Не үйрендік? Үй тапсырмасы: Оқу, түсінік айту. Тақырып бойынща сұрақ құрастыру. Күнделікке жазу. Оқушыларды бағалау. Күнделіктеріне баға қою |