Қысқа мерзімді жоспар
Математика | Мектеп: Ш.Уәлиханов атындағы №10 орта мектеп-гимназия | |||||
Күні: 19.01.18ж. Мұғалімнің аты-жөні : Нұрмолданова А.Е. | ||||||
Сынып: 3 «А» | Қатысқандар:26 Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақтың тақырыбы | 17*5,96:6,84:4 түріндегі көбейту және бөлу | | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу) | 2.1.2.1 17*5,96:6,84:4 түріндегі көбейту және бөлу амалдарын орындау. | |||||
Сабақ мақсаттары | 17*5,96:6,84:4 түріндегі көбейту және бөлуге есептер шығара алады Оқушылардың көпшілігі разрядтық қосылғыштарға жіктей алады
| |||||
Жетістік критерийлері | *Екі таңбалы санды разрядтық қосылғышқа жіктеуді,әр қосылғышты көбейтуді,көбейтіндінің мәнін қосуды білу *бөлінгішті ыңғайлы қосылғыштарға жіктейді,әр қосылғышты бөлгішке бөледі;бөліндінің мәнін қосуды білу | |||||
Тілдік мақсаттар | 17*5,96:6,84:4 түріндегі көбейту және бөлу | |||||
Құндылықтарды дарыту | Сабақ барсында оқушылардың бір – бірін тыңдау, көмектесу, бірлесіп тапсырма орындау | |||||
Алдыңғы меңгерілген білім | Қосындыны санға көбейту және бөлу.Есептер шығару | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақта жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы
| Оқушылар топта тұрып бір-біріне сәттілік тілейді. Үй тапсырмасын тексеру Оқушылардың зейінін тұрақтандыру. Сабаққа дайындығын бақылау. Сабақтың мақсатымен таныстыру *ауызша көбейту мен бөлуді білеміз *17*5,96:6,84:4 түріндегі көбейту және бөлу амалдарын үйренеміз | Ресурстарды салыстыру | ||||
Сабақ ортасы
| (Ұ) 17*5=10*5+7*5=50+35=85 96 :6=60: 6+36: 6=10+6=16 (Т) 1 – топ Домбыра тобы:домбыра туралы не білеміз оқушылардан сұрап шығамын Тапсырма:16*5=10*5+6*5=50+30=80 56:2= 40 :2+16: 2=20+8=28
2-топ Қобыз тобы:қобыз туралы не білеміз оқушылардан сұрап шығамын Тапсырма: 16*5=10*5+6*5=50+30=80 56:2= 40 :2+16: 2=20+8=28 3-топ Жетіген тобы:жетіген туралы не білеміз оқушылардан сұрап шығамын Тапсырма:13*7=10*7+3*7=70+21=91 75:5=40: 5+35:5=8+7=15 4-топ Асатаяқ тобы:асатаяқ туралы не білеміз оқушылардан сұрап шығамын Тапсырма: 13*7=10*7+3*7=70+21=91 75:5=40: 5+35:5=8+7=15 Әр топ бір-бірінің жұмыстарын тексеріп бағалайды. Сергіту сәті Оқулықтағы №3 есепті орындау Қалыптастырушы бағалау |
маркер, әр топқа А3 форматтағы қағаздар бағдаршам арқылы бірін-бірі бағалайды | ||||
Сабақтың соңы | Бүгін не өттік Мен 17*5,96:6,84:4 түріндегі көбейту және бөлуді үйрендім Рефлексия | | ||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||
Топта жұмыс жасату арқылы дифференциациялау. Қабілеттері әр түрлі оқушыларды топтастыру оң нәтиже береді.
| топтық жеке тапсырмада жауаптарын бақылау арқылы оқушылардың сабаққа қандай дәрежеде қатысқанын бағалау | қауіпсіздік техникасын еске түсіру. |