Меню
Разработки
Разработки  /  Информатика  /  Уроки  /  11 класс  /  Урок інформатики "Графічні схеми базових структур алгоритмів. Поняття про конструювання алгоритмів" (с презентацией и дополнительным материалом)

Урок інформатики "Графічні схеми базових структур алгоритмів. Поняття про конструювання алгоритмів" (с презентацией и дополнительным материалом)

Материал на украинском языке. Мета: ознайомитти учнів з поняттям алгоритм, графічними схемами базових структур алгоритмів та конструюванням алгоритмів.
14.07.2015

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Мета:

навчальна: ознайомитти учнів з поняттям алгоритм, графічними схемами базових структур алгоритмів та конструюванням алгоритмів;

розвиваюча: розвивати навички роботи з комп’ютером, програмами для конструювання та редагування алгоритмів, образне, логічне мислення, увагу, уяву;

виховна: виховувати самостійність, наполегливість, активність учнів.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

На сьогоднішньому уроці ми з вами ознайомимося з поняттям алгоритм, базові структури блок-схеми алгоритмів та навчимося створювати алгоритми за допомогою комп’ютера.

Уявіть собі таку ситуацію: вам потрібно передати телефоном важливе повідомлення другові. Легко дати план розв'язання такої задачі:

- крок 1 — підніміть трубку телефону;

- крок 2 — якщо є безперервний гудок, наберіть номер, в іншому випадку телефон може бути несправним;

- крок 3 — якщо ваш друг узяв трубку, передайте йому повідомлення. Задачу розв'я­зано;

- крок 4 — якщо ви чуєте короткі гудки, покладіть трубку і повторіть усе, починаючи з кроку 1.

Як бачимо, можливі два варіанти виходу з цієї ситуації:

після виконання кроку 2, якщо телефон несправний (при цьому решта кроків алгорит­му не виконуються) ;

після виконання кроку 3, коли повідомлення передано.

У цьому прикладі ми відкинули багато несуттєвих деталей (наприклад, розірвання зв'язку під час набору тощо), виділивши лише головні дії.

Отже, вміння правильно будувати план своїх дій, враховувати в ньому всі умови та планувати шляхи вирішення різних ситуа­цій — запорука успіху людини.

Протягом уроку ми будемо працювати з алгоритмами, з метою розвитку алгоритмічного стилю мислення, тобто вироблення вміння створювати різноманітні алгоритми, ознайомившись з такими поняттями теорії алгоритмів, як базові структури алгоритмів.

Після уроку ви зможете:

пояснювати поняття «алгоритм»;

пояснювати, які властивості мають ал­горитми;

записувати алгоритми у різних формах подання;

називати основні базові структури;

презентация Графічні схеми базових структур алгоритмів. Поняття про конструювання алгоритмів

пояснювати призначення різних базових структур;

наводити приклади різних типів алго­ритмів;

набути навичок роботи з алгоритмічними структурами.

А для початку переглянемо презентацію до теми та розберемося з теорією.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу (міні-лекція з елементами демонстрації)

Великий розділ інформатики, що має на­зву «алгоритмізація», вивчає алгоритми, їх властивості, методи і прийоми побудови ал­горитмів.

Будь-яка людина щодня має справу з ве­ликою кількістю задач або проблем, у тому числі і побутових. Для багатьох із них існують певні правила або інструкції (алгоритми), що пояснюють виконавцеві, як розв'язати певну задачу. Отже, можна сказати, що ви постійно користуєтеся тими чи іншими алгоритмами, коли виконуєте певні завдання, є учасниками якогось процесу.

Але не можна говорити про те, що алгоритм та набір інструкцій — це абсолютно тотожні поняття. Алгоритм — це не просто набір інс­трукцій.

Алгоритм — це зрозуміле й точне розпо­рядження виконати в заданій послідовності скінченний набір команд, що призводить від початкових даних до шуканого результату.

Алгоритм створюється для певного вико­навця та описується з урахуванням можливос­тей конкретного виконавця.

Виконавцем алгоритму може бути людина, комп'ютер, тварина, верстат-автомат, робот тощо, яких «навчено» виконувати вказівки алгоритму.

Щоб алгоритм був виконуваний, у нього не можна включати команди, які виконавець не може виконати. У кожного виконавця е певний набір команд, які він може виконати. Така сукупність команд називається системою команд виконавця алгоритмів.

Приклад алгоритму (записано на дошці)

Задача. Вказати послідовність дій, які необхідно виконати для обчислення виразу (ax+b) x+c при заданих значеннях a, b, c, x.

Алгоритм можна описати таким чином:

Помножити а на х.

До отриманого результату додати b.

Отриманий результат помножити на х.

До отриманого результату додати с.

Весь материал - в архиве.

-75%
Курсы повышения квалификации

Современные педагогические технологии в образовательном процессе

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Урок інформатики "Графічні схеми базових структур алгоритмів. Поняття про конструювання алгоритмів" (с презентацией и дополнительным материалом) (14.17 MB)
