Меню
Разработки
Разработки  /  Математика  /  Уроки  /  5 класс  /  Інтегрований урок математики та історії "Загадкова подорож у країну натуральних чисел"

Інтегрований урок математики та історії "Загадкова подорож у країну натуральних чисел"

Материал на украинском языке. Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про додавання та віднімання натуральних чисел, перевірити їх вміння і навички щодо знаходження суми та різниці натуральних чисел.
25.03.2015

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Мета:

узагальнити і систематизувати знання учнів про додавання та віднімання натуральних чисел, перевірити їх вміння і навички щодо знаходження суми та різниці натуральних чисел;

ознайомлення учнів з історією Київської Русі за часів Володимира Мономаха;

розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення, математичну мову;

виховувати кмітливість, наполегливість, інтерес до математики та історії, почуття патріотизму, відповідальності, вміння працювати самостійно.

Структура уроку.

1. Організаційний момент. (2 хв)

2. Мотивація навчальної діяльності. (5 хв)

3. Оголошення теми уроку. (1 хв)

4. Актуалізація опорних знань. (30 хв)

5. Узагальнення і систематизація знань, вмінь і навичок. (5 хв)

6. Підсумок уроку. (1 хв)

7. Домашнє завдання. (1 хв)

Хід уроку.

1. Організаційний момент.

До початку уроку клас об’єднано у 3 групи - дружини, кожна дружина обрала воєводу – керівника.

2. Мотивація навчальної діяльності.

Вчитель математики. Урок сьогодні у нас незвичайний. Незабаром ми вирушимо у подорож. У зборах приймають участь три дружини. (по кількості рядів)

Вчитель. З глибини віків до нас звертається великий князь київський, який сказав слова, що актуальні і сьогодні:

"Що вмієте, того не забувайте, а чого не вмієте, того навчайтесь".

Нам, як патріотам України, особливо цікаво знати хто саме сказав ці слова. Щоб це з’ясувати необхідно виконати наступні математичні вправи.

Вчитель. У кожному з прикладів знайдіть суму, а потім розташуйте відповіді у порядку спадання. Якщо ви зробите все правильно, то отримуєте ім’я того, хто сказав ці слова.

Обчисли:

540+360=900 (Н)  

146-44=102 (А)

Інтегрований урок математики та історіi Загадкова подорож у краiну натуральних чисел

(228+453) +772=1453 (М)

164+237+363+236=1000 (О)

(237+118) -37=338 (О)

729-(513+129) =87 (Х)

1+2+3+…+18+19+20= 210 (М)

1453;1000;900;338;210;102;87

Завдання виконуються індивідуально, без обговорень. Учень, який першій відгадав слово отримуює знак «воєводи».

Вчитель. Володимир Мономах –великий князь київський з 1113 року, онук Ярослава Мудрого, син Всеволода Ярославича й дочки візантійського імператора Костянтина Мономаха. Був останнім з київських князів, хто намагався зберегти могутність держави.

Багато подорожував. Здійснив 83 подорожі. Відвідав Польщу, Чехію, бував на Доні, Оці, Балтійському морі. В ті давні часи люди вже вміли обчислювати числові та буквені вирази, тому нам просто сором цього не вміти. Кращі знавці незабаром вирушать з Володимиром Мономахом у 84 подорож. До подорожі треба ретельно готуватись. Сьогодні ми перевіримо наскільки готова наша дружина до подорожі по країні « натуральних чисел».

3. Оголошення теми уроку.

4. Актуалізація опорних знань.

Вчитель. Серед князів Київської Русі того часу, яких найчастіше згадують у середньовічних джерелах, Володимира Мономаха зображують як найвидатнішого державо творця, дипломата та полководця Руської землі кінця 11-початку 12 сторіччя. Саме він розпочав героїчну боротьбу й здобув блискучі перемоги над половцями, що становили головну загрозу для Київської держави. Саме він зумів укласти з половцями 19 угод. Цілком зрозуміло, що для цього треба бути неабияким дипломатом.

Перевіримо ваші дипломатичні здібності.

Вчитель. Учні по черзі закінчують речення, які починає вчитель. Відповідь треба давати одразу. (Технологія «незакінчені речення»)

1) Результат додавання називається…(сумою)

2) a+0 дорівнює…(a)

3) діда Володимира Мономаха звали (Ярослав Мудрий)

4) Результат віднімання називаються…(різницею)

5) 0+0 дорівнює…(0)

6) батька Володимира Мономаха звали (Всеволод Ярославич)

7) числа при додаванні називаються…(доданки)

8) Мономах здійснив … подорожі (83)

9) від зміни місця доданків сума…(не змінюється)

Кожний учень, який правильно закінчив речення отримав значок «дипломат»

Вчитель. Молодці! У наших дружин дипломатичний корпус сформовано.

Весь материал - в документе.

Содержимое разработки

9



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ

СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА №67


















ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК



МАТЕМАТИКИ І ІСТОРІЇ ( З ЕЛЕМЕНТАМИ ГРИ )


З ТАМИ: ” ЗАГАДКОВА ПОДОРОЖ У КРАЇНУ НАТУРАЛЬНИХ ЧИСЕЛ”.





КЛАС : 5


ВЧИТЕЛЬ : ГУЛІЄВА І.О.










2009

Тема «Загадкова подорож у країну натуральних чисел»

Мета:

  • узагальнити і систематизувати знання учнів про додавання та віднімання натуральних чисел, перевірити їх вміння і навички щодо знаходження суми та різниці натуральних чисел;

  • ознайомлення учнів з історією Київської Русі за часів Володимира Мономаха;

  • розвивати пам'ять, увагу, логічне мислення, математичну мову;

  • виховувати кмітливість, наполегливість, інтерес до математики та історії, почуття патріотизму, відповідальності, вміння працювати самостійно.

Тип уроку: урок з елементами гри.

Інтегрований урок створено з використанням інтерактивних технологій: незакінчені

речення, антивірус, мікрофон, програмований контроль.

Обладнання: портрети Володимира Мономаха, картки з завданнями, таблиця.

Структура уроку

1.Організаційний момент. (2хв)

2.Мотивація навчальної діяльності. (5 хв)

3.Оголошення теми уроку. (1хв)

4.Актуалізація опорних знань. (30хв)

5.Узагальнення і систематизація знань, вмінь і навичок. (5хв)

6.Підсумок уроку. (1хв)

7.Домашнє завдання. (1хв)

Хід уроку

1.Організаційний момент.

До початку уроку клас об’єднано у 3 групи - дружини, кожна дружина обрала воєводу – керівника.

2.Мотивація навчальної діяльності

Вчитель математики. Урок сьогодні у нас незвичайний. Незабаром ми вирушимо у подорож. У зборах приймають участь три дружини.(по кількості рядів )

Вчитель. З глибини віків до нас звертається великий князь київський, який сказав слова, що актуальні і сьогодні:

Нам, як патріотам України, особливо цікаво знати хто саме сказав ці слова. Щоб це з’ясувати необхідно виконати наступні математичні вправи.

Вчитель. У кожному з прикладів знайдіть суму, а потім розташуйте відповіді у порядку спадання. Якщо ви зробите все правильно , то отримуєте ім’я того,хто сказав ці слова.








Обчисли:

540+360=900 (Н)

146-44= 102 (А)

(228+453)+772=1453 (М)

164+237+363+236=1000 (О)

(237+118)-37=338 (О)

729-(513+129)=87 (Х)

1+2+3+…+18+19+20= 210 (М)


1453;1000;900;338;210;102;87

М о н о м а х

м

о

н

о

м

а

х


Завдання виконуються індивідуально, без обговорень. Учень,який першій відгадав слово отримуює знак «воєводи».

Вчитель. Володимир Мономах –великий князь київський з 1113 року, онук Ярослава Мудрого, син Всеволода Ярославича й дочки візантійського імператора Костянтина Мономаха. Був останнім з київських князів, хто намагався зберегти могутність держави. Багато подорожував. Здійснив 83 подорожі. Відвідав Польщу, Чехію, бував на Доні, Оці, Балтійському морі. В ті давні часи люди вже вміли обчислювати числові та буквені вирази, тому нам просто сором цього не вміти. Кращі знавці незабаром вирушать з Володимиром Мономахом у 84 подорож. До подорожі треба ретельно готуватись. Сьогодні ми перевіримо наскільки готова наша дружина до подорожі по країні « натуральних чисел».

3. Оголошення теми уроку.

4.Актуалізація опорних знань.

Вчитель. Серед князів Київської Русі того часу, яких найчастіше згадують у середньовічних джерелах, Володимира Мономаха зображують як найвидатнішого державо творця, дипломата та полководця Руської землі кінця 11-початку 12 сторіччя. Саме він розпочав героїчну боротьбу й здобув блискучі перемоги над половцями, що становили головну загрозу для Київської держави. Саме він зумів укласти з половцями 19 угод. Цілком зрозуміло, що для цього треба бути неабияким дипломатом.

Перевіримо ваші дипломатичні здібності.

Вчитель. Учні по черзі закінчують речення, які починає вчитель. Відповідь треба давати одразу.(Технологія «незакінчені речення»)

1)Результат додавання називається…(сумою)

2) a+0 дорівнює…( a)

3) діда Володимира Мономаха звали(Ярослав Мудрий)

4)Результат віднімання називаються…(різницею)

5) 0+0 дорівнює…(0)

6) батька Володимира Мономаха звали(Всеволод Ярославич)

7)числа при додаванні називаються…(доданки)

8)Мономах здійснив … подорожі(83)

9)від зміни місця доданків сума…(не змінюється)

Кожний учень,який правильно закінчив речення отримав значок «дипломат»

Вчитель. Молодці! У наших дружин дипломатичний корпус сформовано.

5. Узагальнення і систематизація знань, вмінь і навичок.

Вчитель. Я зрозуміла, що якщо вам доведеться вести переговори з іноземцями, то ви з цим гарно впораєтесь. Але ж крім дипломатів князю необхідні хоробрі воїни та влучні стрільці.

Володимир Мономах був єдиним серед давньоруських князів кінця 11 – початку 12 сторіччя, який не знав від половців жодної поразки. Перевага над ворогом пояснюється блискучим знанням військової справи. У всіх битвах половці мали значну чисельну перевагу, але добре озброєна важка кіннота Володимира Мономаха легко проривала їхні ряди й розсіювала легкоозброєних половецьких воїнів. Жах половців перед Мономахом був такий, що, за свідченням давнього літопису, «ним половці лякали дітей у колисці».

Князь Володимир полонив 300 половецьких князів. А ви вмієте влучно стріляти?

Вчитель. Перед вами мішень, в яку треба вцілити. І учень вибирає буквені вирази, ІІ учень вибирає формули, ІІІ – числові вирази . У вас є лише 2 хвилини. (Технологія «антивірус»: учні впорядковують інформацію)












30:(2 6+4)



45-а


3a+12 y=3a+7

3+а 47+111

S=vt 24:6 S=ab


P=4a 1-45x

111-9 (32-7):3

8 +x y=4-d

P=2(a+b)




xy -4

Учень,який закінчує першим отримує значок «стрілець»

Вчитель. У нашої дружині є воєвода, дипломати, стрільці. Про свої успіхи треба повідомити князя. У країні «Натуральних чисел» багато різних доріг і доріжок. Чи зумієте ви вибрати саме ту, яка найшвидше приведе вас до князя Володимира?

Вчитель. Кожному слідопиту пропонується розглянути малюнок і відповісти на питання (Технологія «мікрофон».).

Питання першому слідопиту:

1)На камені, там де розходяться три дороги, якийсь дивний надпис:a+b=b+a.

Що він означає?


a+b=b+a. Р=2(a+b)



(Відповіді: 1) записана переставна властивість додавання.2) периметр прямокутника

2)На камені, там де розходяться три дороги, якийсь дивний надпис:

Що він означає?


(a+b)+с=a.+( b+с) Р=4a


(Відповіді: 1) записана сполучна властивість додавання.2)периметр квадрата

3)На камені, там де розходяться три дороги, якийсь дивний надпис:

Що він означає?


( a+b)-с=(b-с)+a. S= ab


(Відповіді: 1) записана правило віднімання числа від суми.2)площа прямокутника


За орієнтації на місцевості учні отримують значок кращого « слідопита»

Вчитель. Бачу дорогу ви знаєте добре. Але в ті далекі часи не було Інтернету, телефонів, навіть пошти. Всі донесення перевозили гонці на конях. Успіх походу часто залежав від спритності гінця. З’ясуємо хто в вас найспритніший. Три учні по черзі розв’язують усно приклади на час-1хв. Та отримують значок кращій «гонець»

24 + 14 =

27 + 76 =

27 + 64 =

39 – 19 =

69 – 37 =

84 – 65 =

26 + 53 =

26 + 43 =

26 + 32 =

35 – 24 =

97 – 86 =

42 – 38 =

16 + 62 =

16 + 34 =

16 + 47 =

53 – 17 =

86 – 43 =

94 – 63 =

13 + 74 =

13 + 55 =

13 + 85 =

41 – 19 =

75 – 60 =

74 – 66 =

27 + 46 =

27 + 43 =

27 + 54 =

40 – 25 =

57 – 34 =

92 – 73 =


У нашої дружині є воєвода, дипломати, стрільці,слідопити,гонець нам залишається написати лист - відповідь Мономаху про наші математичні досягнення.

Вся дружина в зошитах фіксує свої досягнення, яке треба передати князю Володимиру. Проводиться письмове тестування. (технологія «програмований контроль».)

Відповіді перевіряються одразу за допомогою взаємоперевірки. Кожне завдання правильно виконане завдання -2 бали.

Молодці ! Ви добре підготувалися до походу по країні «Натуральних чисел». Князь Володимир був би вами задоволений.

Вчитель. Князь Володимир Мономах був видатним письменником свого часу. Його перу належить «Повчання». Твір був створений приблизно 1117 року. Він приділяє велику увагу моральним нормам, яких має дотримуватись кожна освічена людина: любов до рідної землі, до батьків, до ближніх. Послухаємо деякі рядки з цього твору.(Повідомлення з першоджерела.)

6.Підсумок уроку.

Вчитель. От і скінчилась наша подорож. Ідучи дорогами чудової країни «Натуральних чисел» ми систематизували свої знання, повторили де і як вони використовуються.

Познайомилися з найвидатнішим державо творцем і полководцем Київської Русі ХІІ сторіччя. Саме він розпочав героїчну боротьбу й здобув блискучі перемоги над половцями, що становили головну загрозу для Київської держави.

7.Домашнє завдання.

Вчитель. Сьогодні ми подорожували дружиною, а наступного разу кожен піде своєю стежкою. Щоб правильно її знайти записуємо у щоденник дороговказ (домашнє завдання:виконання номерів та скласти 3 повчання сучасним учням.)











-75%
Курсы повышения квалификации

Развитие пространственных представлений школьников в обучении математике в условиях реализации ФГОС

Продолжительность 36 часов
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
3000 руб.
750 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Інтегрований урок математики та історії "Загадкова подорож у країну натуральних чисел" (0.16 MB)
