Меню
Разработки
Разработки  /  Физкультура  /  Разное  /  Методичний посібник «Діагностика фізичної працездатності учнів з врахуванням анатомо-фізиологічних особливостей розвитку»

Методичний посібник «Діагностика фізичної працездатності учнів з врахуванням анатомо-фізиологічних особливостей розвитку»

Материал на украинском языке. Методичні рекомендації дають можливість вчителям компетентно ознайомити учнів з анатомо-фізіологічними даними їх організму. Виявить стан здоровъя систем організму, організувати дітей до проведення цілеспрямованої роботи по вивченню стану свого організму, а також націлює на пошук шляхів по його збереженню і зміцненню.
15.11.2014

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Від укладача.

 Одним із найголовніших завдань школи, визначених Державною програмою «Освіта» (Україна XXI сторіччя), є формування і збереження здоров'я дітей. Актуальність цієї проблеми обумовлена, в першу чергу швидким поглибленням демографічної кризи, що може уповільнити і навіть зупинити соціально - економічний розвиток і науково - технічний прогрес нашого суспільства.

В період тотальної все доступності на засоби що отруюють організм молодих людей, навчання здоров'ю є одним з основних завдань навчально - виховного процесу в школі, а формування культури здоров'я - найважливішою метою. Превентивні методи боротьби з шкідливими звичками повинні бути щоденним процесом в навчальних закладах. Учні зобов'язані повною мірою усвідомлювати згубний вплив на їх організм куріння, вживання наркотиків, алкогольних напоїв.

У особливій мірі процес пропаганди здорового способу життя повинен бути в період статевого дозрівання дітей, коли гостро стоять питання про самобутність підростаючої людини. Більшість дітей по своїй суті є максималістами. Починаючи палити, пити, виражатися нецензурною лайкою більшість з них намагається довести таким, що оточують, що вони теж вже дорослі, а однокласникам показати свою ідентичність, статус «крутого» хлопця або дівчини. Саме у цей період допомога вчителя що знає ціну здоров'ю дуже потрібна дітям. Переламати свідомості дитини дуже важко. Особливо коли соціум, що оточує нас, не дуже то ратує за здоровий образ життя. Але пояснити, довести ціну здоров'я кожного з них, в нашому не простому, а під час і жорстокому мирі - ми просто зобов'язані. Або ж у них не буде щасливого майбутнього, а у нас щасливій старості.

Одним з перших кроків до усвідомлення свого рівня здоров'я є персоніфікація себе. Хто я? Звідки я? Які мої можливості? Допомогти дітям правильно визначитися, дізнатися конституція свого тіла, типологічні особливості, які дають можливість вибрати більш оптимальний вид спорту або ефективніший вид оздоровлення організму. Це вірний шлях реалізації своїх генетичних завдатків, а показати шляхи реалізації даної проблеми наше вчителів основне завдання. Цим ми допоможемо дітям і їх батькам в економії часу і їх матеріальних засобів.

  Дані методичні рекомендації дають можливість вчителям компетентно ознайомити учнів з анатомо - фізіологічними даними їх організму. Виявить стан здоров'я систем організму, організувати дітей до проведення цілеспрямованої роботи по вивченню стану свого організму, а також націлює на пошук шляхів по його збереженню і зміцненню.

При хорошій ортостатичній стійкості пульс на 10 - ій хвилині ортостатичного положення частішає не більше ніж на 20 ударів в хвилину для чоловіків і на 25 ударів для жінок в порівнянні з величиною пульсу в положенні лежачи, самопочуття хороше.

 При задовільній ортостатичній стійкості пульс частішає у чоловіків до 30 ударів в хвилину, у жінок - до 40, самопочуття хороше;

При незадовільній - пульс може частішати на 40 - - 50 і більш за удари в хвилину, наголошується запаморочення, погане самопочуття, особа блідне

 При незадовільній ортостатичній стійкості може розвиватися так званий ортостатичною колапс (непритомний стан, що розвинувся у зв'язку з недостатнім кровопостачанням мозку в ортостатичному положенні), При погіршенні самопочуття в уникнення ортостатичного колапсу пробу слід припинити.

Погіршення ортостатичної стійкості може спостерігатися при перевтомі, перетренірозанності, після перенесених захворювань, при вегетососудістой дистонії і т, л

Перед проведенням описаних функціональних проб не повинно бути фізичного навантаження, не слід проводити їх після безсонної ночі, підвищених емоційних переживань, а також відразу після ситної їжі, Якщо навантаження на заняттях було значним, то пробу цього дня проводити не рекомендується, Щоб отримувані результати були сопоставіми, прагніть проводити дослідження в однакових умовах.

Якщо при визначеннях пульсу, проведених наприклад, на початку занять і через 5 - 6 місяців після одного і того ж дозованого навантаження (20 присідань, 2 - 3 - хвилинного бігу на місці), скоротиться час, необхідний для повернення його до початкової величини або зменшиться величина індексу тесту Руфье, це буде одним з показників зростання підготовленості, правильності підбору навантажень.

 В основному цьому сприяють тривалі циклічні навантаження (ходьба, біг, плавання, веслування і т, п. ), з результаті яких поліпшується функція серцево - судинної системи. При цьому збільшення пульсу стає меншим, а відновлення відбувається швидше, що свідчить про ту, що економізує діяльності серцево - судинної системи. В той же час при виконанні наростаючого по інтенсивності навантаження спостерігатиметься все велика мобілізація потенційних можливостей організму і раніше всього серця - збільшується його продуктивність при м'язовій роботі.

У міру поліпшення фізичної підготовленості показники тесту  Pwc170 зростають. Ученик зможе подолати більшу відстань протягом 12 - хвилинного тесту Купера.

Шановні колеги, в повсякденній своїй діяльності ми стикаємося з безліччю питань , що задаються нашими учнями. Багато хто з них носить скептичний характер по відношенню до потреби занять на уроці фізична культура. Особливо коли діти, які через специфічну генетичну спадщину мають різні пороки фізичного розвитку. А навіщо мені ця фізкультура? або , а що мені це дасть? Ці запитання дітей у повсякденному нашому житті. Як компетентно довести, що кожна людина маючи свої особливі відмінності може добитися величезних успіхів в спорті або особистому оздоровленні?

 Я, сподіваюся, що нижче приведена інформація допоможе вам в виборі індивідуальних підходів до проблем таких учнів.

Методичний посібник Діагностика фізичної працездатності учнів з врахуванням анатомо-фізиологічних особливостей розвитку

Весь материал – смотрите документ.

-75%
Курсы повышения квалификации

Формирование психологических компетенций учителя физкультуры

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Методичний посібник «Діагностика фізичної працездатності учнів з врахуванням анатомо-фізиологічних особливостей розвитку» (0.51 MB)

Комментарии 0

Чтобы добавить комментарий зарегистрируйтесь или на сайт