Меню
Разработки
Разработки  /  Математика  /  Уроки  /  5 класс  /  Дії з натуральними числами

Дії з натуральними числами

Материал на украинском языке. Урок узагальнення та систематизації знань з математики з теми "Дії з натуральними числами".
13.09.2013

Описание разработки

Материал на украинском языке.

МЕТА УРОКУ:
удосконалювати навички додавання, віднімання, множення, ділення натуральних чисел;
розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, навички самостійної роботи, сприяти формуванню особистісної, соціальної, здоров’язбережувальної компетентностей через поширення екологічних та знань учнів, розширювати кругозір учнів;
виховувати інтерес до предмету, дбайливе ставлення до природи, прагнення захищати природу.

Обладнання: картки із зображенням лікарських рослин, картки з завданнями для  роботи
Епіграф до уроку.
Предмет математики такий серйозний, що корисно не нехтувати нагодою робити його трохи цікавішим.

Паскаль.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

Привітання учнів, емоційний настрій на роботу на уроці.
Добрий день, шановні мої! На уроці вас сьогодні чекає багато нових знань нематематичного змісту , які ви будете добувати у дружній роботі завдяки обчислювальним навичкам.

Повідомлення теми уроку, постановка мети уроку.
Головним для нас залишається розвиток обчислювальних навичок у діях з натуральними числами тому що без цього ми не зможемо дізнатися цікаву інформацію нематематичного змісту.

Перевірка домашнього завдання

Відпрацювання знань, умінь, навичок.
Назва цієї рослини походить з давніх часів. Кентавр Херон був знавцем у лікуванні травами. І коли Геркулес отруєною стрілою поранив Хирона, Кентавр залікував свою рану цією квіткою. Так рослина стала відомою як квітка Кентавра. Про яку квітку йдеться мова?
Завдання №1. (Повторення теоретичних знань) Кросворд.

У результаті відкриття слів отримуємо ключове слово «Васильок». Діти роблять повідомлення про лікарську рослину «Васильок»

Завдання №2. За старих часів корою цього дерева “заговорювали” зуби і лихоманку. Вирізають з кори трикутник, щоб віддати дань Богу Батькові, Богу Сину, Святому Духу, і труть ясна, читаючи молитву. А потім трикутник прикладають на місце, звідки вирізували. І біль утихає. І невідомо було людям, що справа не в богах, а в речовинах, що містяться, в корі саме цього дерева. Щоб дізнатися про яке дерево йде мова, необхідно розв’язати наступні приклади, в яких використовуються властивості множення.

Обчислити:

 І група

4 · 13 · 25
50 · 236 · 2

405 · 82 + 405 · 18

497 · 38 – 496 · 38

34 · 212 – 202 · 34

ІІ група

50 · 13 · 2
4 · 236 · 25

405 · 59 + 405 · 41

614 · 38 – 613 · 38

34 · 158 – 148 · 34

На слайді відповіді з яких треба обрати правильні

(відповідь: осика)
Завдання №3.
Лікування травами давно відомоународі. Але перш ніжзнайтидійснокориснулюдинірослину, треба довго й обережноперевіряти. У давнічасинерідкотраплялося так, щознахаріпомилялися й люди отруювалися. 300 років потому з’явилисяперші аптеки де продавали лікарськірослини. А в давнічасилікарськірослинизбиралиспеціальні люди – травники. Розв’язавшинаступнезавдання ми дізнаємосяназвущеоднієїлікарськоїрослини яка ународі «рослинавідтисячі хвороб».

Розв’язати рівняння

18· х = 108

108 : х = 12

13х + 4х = 408

11 · (х – 2) = 99

7 · (х – 5) = 63

14 · х = 98

120 : х = 15

19у – 17у = 1790

Завдання №4. Ви розумієте, що для використання всіх лікарських рослин, необхідно знати скільки потрібно використовувати якої рослини для приготування настою або відвару.

Розв’язати задачі:

Для приготування настою використовують суміш ромашки, обліпихи та кропиви вагою 200г, причому ромашки беруть утричі більше ніж обліпихи, а кропиви  удвічі більше ніж ромашки. Скільки грамів кожної рослини потрібно для настою?

Для приготування відвару використовують суміш гілок малини, липи та шипшини  вагою 100г, причому малини беруть утричі більше ніж липи, а шипшини удвічі більше ніж малини. Скільки грамів кожної рослини потрібно для відвару?

5. Підведення підсумків.

6. Домашнє завдання.

Содержимое разработки

Урок математики в 5 класі

ТЕМА УРОКУ. Дії з натуральними числами..

МЕТА УРОКУ:
удосконалювати навички додавання, віднімання, множення, ділення натуральних чисел;
розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, навички самостійної роботи, сприяти формуванню особистісної, соціальної, здоров’язбережувальноїкомпетентностей через поширення екологічних та знань учнів, розширювати кругозір учнів;
виховувати інтерес до предмету, дбайливе ставлення до природи, прагнення захищати природу.

Обладнання: картки із зображенням лікарських рослин, картки з завданнями для роботи


Епіграф до уроку.
Предмет математики такий серйозний, що корисно не нехтувати нагодою робити його трохи цікавішим.

Паскаль.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

  1. Привітання учнів, емоційний настрій на роботу на уроці.
    Добрий день, шановні мої! На уроці вас сьогодні чекає багато нових знань нематематичного змісту , які ви будете добувати у дружній роботі завдяки обчислювальним навичкам.

  2. Повідомлення теми уроку, постановка мети уроку.
    Головним для нас залишається розвиток обчислювальних навичок у діях з натуральними числами тому що без цього ми не зможемо дізнатися цікаву інформацію нематематичного змісту.

  3. Перевірка домашнього завдання

515

І д – х миль

ІІ д – 4х миль

546 миль

ІІІ д – 3х миль

ІV д – 5х миль

  1. х + 4х + 3х + 5х = 546

х = 42

  1. 4 · 42 = 168(м)

  2. 3 · 42 = 126(м)

  3. 5 · 42 = 210(м)

Відповідь: 42 милі, 168 миль, 126 миль, 210 миль.



517

Чш – 2х

М – 2х + х = 3х

500 вар

П – 3х + х = 4х

Д – х

  1. 2х + 3х + 4х + х = 500

х = 50

  1. 2 · 50 = 100(в)

  2. 3 · 50 = 150(в)

  3. 4 · 50 = 200(в)

Відповідь: 100 вареників, 150 вареників, 200 вареників, 50 вареників.



  1. Відпрацювання знань, умінь, навичок.
    Назва цієї рослини походить з давніх часів. Кентавр Херон був знавцем у лікуванні травами. І коли Геркулес отруєною стрілою поранив Хирона, Кентавр залікував свою рану цією квіткою. Так рослина стала відомою як квітка Кентавра. Про яку квітку йдеться мова?
    Завдання №1. (Повторення теоретичних знань) Кросворд.






6



1





 



 





 


8

 

2


4


 


 

 

 


 


 


 

 

 


 

5

 


 

 

 

3

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 


 

 

 



 

 


 


 



 



 


 








  1. Властивість Множення та додавання.

  2. Урок на якому ви вивчаєте дії з натуральними числами.

  3. Результат ділення.

  4. Компонент ділення.

  5. Властивість множення.

  6. Властивість множення.

  7. Компонент множення.

  8. Результат множення.





У результаті відкриття слів отримуємо ключове слово «Васильок». Діти роблять повідомлення про лікарську рослину «Васильок»

Завдання №2. За старих часів корою цього дерева “заговорювали” зуби і лихоманку. Вирізають з кори трикутник, щоб віддати дань Богу Батькові, Богу Сину, Святому Духу, і труть ясна, читаючи молитву. А потім трикутник прикладають на місце, звідки вирізували. І біль утихає. І невідомо було людям, що справа не в богах, а в речовинах, що містяться, в корі саме цього дерева. Щоб дізнатися про яке дерево йде мова, необхідно розв’язати наступні приклади, в яких використовуються властивості множення.

Обчислити:

І група

4 · 13 · 25
50 · 236 · 2

405 · 82 + 405 · 18

497 · 38 – 496 · 38

34 · 212 – 202 · 34

ІІ група

50 · 13 · 2
4 · 236 · 25

405 · 59 + 405 · 41

614 · 38 – 613 · 38

34 · 158 – 148 · 34

На слайді відповіді з яких треба обрати правильні

(відповідь: осика)
Завдання №3.
Лікування травами давно відомоународі. Але перш ніжзнайтидійснокориснулюдинірослину, треба довго й обережноперевіряти. У давнічасинерідкотраплялося так, щознахаріпомилялися й люди отруювалися. 300 років потому з’явилисяперші аптеки де продавали лікарськірослини. А в давнічасилікарськірослинизбиралиспеціальні люди – травники. Розв’язавшинаступнезавдання ми дізнаємосяназвущеоднієїлікарськоїрослини яка ународі «рослинавідтисячі хвороб».

Розв’язати рівняння

  1. 18· х = 108

  2. 108 : х = 12

  3. 13х + 4х = 408

  4. 11 · (х – 2) = 99

  5. 7 · (х – 5) = 63

  6. 14 · х = 98

  7. 120 : х = 15

  8. 19у – 17у = 1790

    1. І

    1. Й

    1. Р

    1. О

    1. Б

    1. В

    1. З

    1. І

    1. 1

    1. 384

    1. 192

    1. 96

    1. 48

    1. 24

    1. 12

    1. 6

    1. 3

    1. 2

    1. 24

    1. 21

    1. 18

    1. 15

    1. 12

    1. 9

    1. 6

    1. 3

    1. 3

    1. 24

    1. 34

    1. 44

    1. 54

    1. 64

    1. 74

    1. 84

    1. 94

    1. 4

    1. 2

    1. 5

    1. 11

    1. 23

    1. 47

    1. 95

    1. 191

    1. 383

    1. 5

    1. 23

    1. 20

    1. 17

    1. 14

    1. 11

    1. 8

    1. 5

    1. 2

    1. 6

    1. 1

    1. 2

    1. 3

    1. 5

    1. 7

    1. 11

    1. 13

    1. 17

    1. 7

    1. 17496

    1. 5832

    1. 1944

    1. 648

    1. 216

    1. 72

    1. 24

    1. 8

    1. 8

    1. 1791

    1. 895

    1. 447

    1. 223

    1. 111

    1. 55

    1. 27

    1. 13

  1. (відповідь:Звіробій)


  2. Завдання №4. Ви розумієте, що для використання всіх лікарських рослин, необхідно знати скільки потрібно використовувати якої рослини для приготування настою або відвару.

  3. Розв’язати задачі:

  1. Для приготування настою використовують суміш ромашки, обліпихи та кропиви вагою 200г, причому ромашки беруть утричі більше ніж обліпихи, а кропиви удвічі більше ніж ромашки. Скільки грамів кожної рослини потрібно для настою?

  2. Для приготування відвару використовують суміш гілок малини, липи та шипшини вагою 100г, причому малини беруть утричі більше ніж липи, а шипшини удвічі більше ніж малини. Скільки грамів кожної рослини потрібно для відвару?

  1. 5. Підведення підсумків.

  2. 6. Домашнє завдання.

-75%
Курсы повышения квалификации

Методы решения функциональных уравнений и неравенств

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Дії з натуральними числами (34.22 КB)
