Работа на украинском языке.
Мета: закріпити поняття виконавці, команда, алгоритм; вдосконалювати навички роботи з комп’ютером; розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять, математичні вміння.
ОБЛАДНАННЯ: підручник, робочий зошит з друкованою основою, комп’ютерна програма «Навантажувач»
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Пролунав уже дзвінок
Всіх покликав на урок.
Тому дружно всі сідаймо,
Працювати починаймо.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
- Давайте перевіримо як ви виконали домашнє завдання. Нагадайте що потрібно було зробити? (Домалювати не вистачаючи фігури)
ІІІ. Розвивальні вправи
1. - Один віслючок ніс 10 кг цукру, а другий – 10 кг вати. У кого ноша була важча? (Ноша була однакова, у обох по 10 кг.)
- Сиділо 6 горобців і 4 ластівки. 10 пташок полетіло. Скільки всього пташок залишилися? (Жодної)
- Кролику дали 5 морквин, 2 морквинки він з’їв. Скільки залишилося ягід? (Жодної, адже мова йде про моркву, а це не ягода).
2. Виконати завдання в робочому зошиті з друкованою основою на сторінці 25, завдання №4.
- Уважно прочитайте завдання. Поміркуйте. А вже потім починайте замальовувати.
ІV. Робота над темою уроку
1. - На минулому уроці ми з вами познайомилися з виконавцями, командами, які вони можуть виконувати.
- Нагадайте, хто ж такі виконавці? Наведіть приклади виконавців?
- Які команди вони можуть виконувати?
- Чи можна назвати квітку виконавцем? (Ні, вони не виконує команди). А Собаку?( Так, вона виконує команди дресирувальника).
- Сьогодні ми з вами будемо продовжувати роботу над темою «Виконавці та їхні команди».
- Уявіть, що у вас є робот та смачна цукерка. Дайте послідовні команди роботу, аби він розкрив для вас цукерку та подав її. (Запитати декілька учнів)
2. Опрацювання завдань в підручнику (стр. 52)
(Вчитель читає статтю)
- Назвіть казкових виконавців? (Піч та золота рибка)
- Яку команду не зміг правильно дати Жадібний Касим? (Сім – сім відкрий двері)
- Кому дає команди міліціонер – регулювальник? (Водіям)
- Назвіть ці команди. (стояти, рухатися вперед, направо, наліво)
- Добре, ви уважно слухали, і всі вірно відповідали.
3. Виконання завдань в зошиті з друкованою основою.
(стр. №25, завдання 2)
- Виконавці – телефон, собака, комп’ютер, годинник, пральна машина, дельфін)
V. Фізкультхвилинка
Акуратно потягнулись,
До сусіда повернулись,
Раз – нагнулись,
Два – нагнулись.
Три разочки ми присіли,
І за парти тихо сіли.
VІ. Робота за комп’ютером
1. Повторення правил поведінки та безпеки життєдіяльності в комп’ютерному класі.
Вправа «Незакінчене речення»
- У комп’ютерному класі не можна ….
- Без дозволу вчителя не можна…
- Пальця водити по монітору …
- Сидіти перед комп’ютером потрібно …
2. Інструктаж роботи з програмою «Навантажувач»
- Сьогодні ми з вами будемо працювати з комп’ютерною програмою «Навантажувач». Вмикайте комп’ютер. На робочу столі знаходьте ярлик «Сходинки до інформатики», потім виконавець «Навантажувач».
- Так як тема нашого уроку «Команди виконавцям» то ми з вами будемо давати команди роботу, аби він вірно навантажував контейнери на корабель. Контейнери можна розміщувати на передній частині корабля – на носі, та на задній – на кормі. Але розміщувати потрібно так, аби вага контейнерів дорівнювала одна одній в різних частинах корабля. Ваша задача уважно дати команди роботу, аби навантажити і відправити у море корабель з контейнерами.
- Перед вами контейнери, розмістіть їх на кораблі, користуючись мишею та командами, які знаходяться внизу екрану.
-Давайте разом їх прочитаємо. (опустити, підняти, захопити, відпустити, вправо на декілька кроків та вліво).
- Спробуємо разом навантажити один корабель. По – перше потрібно зробити один крок вправо, аби тримач знаходився над контейнером. Потім даємо команди: опустити, захопити, підняти, вправо на декілька кроків ( на ніс або на корму корабля), опустити, відпустити.
- Далі продовжуйте самі. Коли буде вірно дано команди навантажувачу, буде мигати трос, яким прив’язано корабель, натисніть на нього и ваш корабель відправиться у море.
3.Релаксація
1) Закрити очі (рахувати до 5), відкрити і дивитись вдалечінь (рахувати до 3). Повторити 5 раз.
2) Опустити руки, розслабити, потрясти злегка.
4. Продовження роботи за комп’ютером.
VІІ. Підсумок уроку
Метод «Мікрофон»
- Що вам сподобалось на уроці?
- Назвіть хто або що може буди виконавцями?
- Назвіть команду для виконання собачці.
VІІІ. Домашнє завдання
Виконати завдання № 1 та 3 зі сторінки 25 у робочому зошиті з друкованою основою.